arabamı çizmişler......

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ezgene
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Benim de çok başıma geliyor, ve arabanın rengi papirus sarısı çok zor bir renk. Ben söyle halletmeye çalışıyorum,
1.si artık çok üzülmemeye çalışıyorum sakınan göze çöp batıyor
2.si opel 2 kuruş kar etmek için rotüş boyasını bizden esirgiyor oto sanayinde arabanın renk kodundan kendime 20-30 gr rotüş boyası yaptırdım , çok ince kıl fırçası aldım. O çiziğin içini sabunlu su ile mümkün olduğunca temizliyorum ve bundan sonrası sabır işi, ince ince içini dolduruyorum. hafif bir kurumadan sonra şu mikro lifli temizleme bezleriyle çiziğin içindeki boyayı çok götürmeden silip geçiyorum ertesi gün de turtlewax'ın teflon cilası var sadece o yere lokal cila yapıyorum. En azından göze çok batmayacak seviyeye dönüyor, incelenince anlaşılıyor. Eğer onu boyatmaya kalkarsan tüm kapıyı boyayacaklardır.
3.sü iki adım daha fazla yürümeyi göze alıp tıkış tıkış yerlere park etmekten kaçınıyorum. Buna rağmen olmuyor mu oluyor hele ki bizim yollarda sıçrayan taşlardanön camım ve ön kaputun üstü kevgire dönmüş durumda.

Bu arada aracımı ilk başta ziebarttan diamond gloss boya koruma yaptırmıştım, onun da bu tip çiziklerde faydasını görüyorum , eğer çizikler çok kasti yapılmadıysa daha az derin oluyor.
Ümit

Bir diğer sinir bozucu çizik türü var cam ve farların üstündekiler, opelin camlarının özelliğinden midir nedir çok çabuk çizilebiliyorlar,astramda 6 senelik reanult arabamın camının üstündekinden nerdeyse 2 katı daha fazla çizik oluştu, ve farlarımda da fark ettim ki felaket çizik mevcut , camlardakiler için hangi ürünü denediysem hiçbiri doğru düzgün sonuç vermedi ancak farlar için bir ürün buldum fena sonuç vermiyor.
Sonax'ın KratzerEntferner diye bir ürünü var , BAUHAUS'ta filan satılıyor, farın plastik camındaki çiziklerin %30-40nı azaltabiliyor , eeğer siz de boş bulunun farlarınızı silgeçlerle benzincilere filan sildirip çizik için bıraktırdıysanız bunu deneyebilirsiniz. Aynı şekilde içeride gösterge tablosunda da kullanabilirsiniz ben denedim ilk başlarda eyvah şimdi daha kötü edeceğim diye düşünsemde temizledikten sonra iz bırakmıyor hafif çizgilerde de silikleşme oluyor.

http://www.sonax.de/sonax-d/katalog_product.php?show_cat=8&show_product=305000

305000.jpg

geçmiş olsun . bence nazar boncuğu olarak görmek lazım. Pastayla beyazlığını al bence gerisi kalsın boya yaptırma.

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, ben de arabayı aldığımın ertesi günü arka sağ kapıdan derin bir çizik gördüm, ben de çok üzülmüştüm ama yapacak da bir şey yok, bundan sonra olmaması için dua etmek en iyisi....

çizik için servise gittiğimde kapıyı komple boyanması gerektiğini söylediler, benim de kasklom var ama yaptırmadım, pasta cila kapatmaz dediler, tüm kapı iöin 250 ytl istediler 6 ay önce ....o çizik de nazarlığım olsun dedim. yaptırmadımmmm...görmezden geliyorum napayım....tekrar geçmiş olsun..

öncelikle çok geçmiş olsun.Bizim arabadada astra h gri renkte ve senin arabayla aynı derinlikte çizik var:( .Benim babamda öğretmen ve bizim arabayı çizenleri buldum ve öğrendimki okuldaki öğrenciymiş(17 yaşında):mad: gittim konuştum çocukla düzgünce bana canım istedi boydan boya çizdim dedi.Bende çocuğa öyle bi vurdumki feleği şaştı hiçte üzülmedim o.çocuğuna:mad: :mad: :mad: neyse sonra çocuğa dedimki babam bu arabaya yılların emeğini verdi para biriktirdi aldı sen nasıl 2 dakkada katlediyosun ayıp değilmi falan çocuk bişe diyemedi:confused:.Sadede geleyim şimdi bende seninle aynı durumdayım ve kapıyı komple boyatmadan nasıl halledeceğimi düşünüyorum:confused: arkadaşlar lütfen yardım edinde şu sorunu çözelim.

öncelikle çok geçmiş olsun.Bizim arabadada astra h gri renkte ve senin arabayla aynı derinlikte çizik var:( .Benim babamda öğretmen ve bizim arabayı çizenleri buldum ve öğrendimki okuldaki öğrenciymiş(17 yaşında):mad: gittim konuştum çocukla düzgünce bana canım istedi boydan boya çizdim dedi.Bende çocuğa öyle bi vurdumki feleği şaştı hiçte üzülmedim o.çocuğuna:mad: :mad: :mad: neyse sonra çocuğa dedimki babam bu arabaya yılların emeğini verdi para biriktirdi aldı sen nasıl 2 dakkada katlediyosun ayıp değilmi falan çocuk bişe diyemedi:confused:.Sadede geleyim şimdi bende seninle aynı durumdayım ve kapıyı komple boyatmadan nasıl halledeceğimi düşünüyorum:confused: arkadaşlar lütfen yardım edinde şu sorunu çözelim.

canı istemiş ha!

çocukda değil bu eşşek kadar herif...ben olsam birkaç tane vururdum.hatta üzerine çıkar tepelerdim...,
lastiğimi patlat aynamı kır farımı kır ama kaportaya zarar verme...

olmuyor boyasız olmuyor.gittim birkaç değişik markanın en iyi ürünlerini aldım...çizik orada duruyor....ama boyatmayacagım.

ya bu tür çizik işlerini autoking isimli bi firma halledebiliyomuş.Aracın orj. bozmadan sadece hasarlı yeri boyayarak hallediyolarmış hemde kasko karşılıyomuş.İşte link bi bak istersen ama benim kafama yattı yaptırcam http://www.autoking.org/boya_tamiri_miniyama.htm

kaskom var kaskonun elemanlarıda tanıdık hiç bir problem olmadan sorunu hallederim.ama boyatmaktan vazgeçtim.ilerde satarken sorun oluşturmasın.derdini anlatamazsın adama...

ya derdini anlatmak kolay,çiziğin detaylı 3-5 resmini çekcen yaptırdığın yerden kağıt alcan hepsi bukadar,biz daha 2 hafta önce abime araba aldık oda çizikmiş boyatmışlar biz anlamadık onlar söyledi bize alırken çizikten dolayı local boya uygulanmış kesinlikle belli olmuyo.

Geri