astra 1.3 cdti (kendinizi kandırmayın beyler)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aduken
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
vergi dilimi ve yakıt ekonomisini göz önünde bulundurarak 1.3 cdti bence çok mantıklı bir araç. bende g abimde ise h var. belki g'nin arka koltuğu daha rahat diyebilirim ama ön koltuk konusunda h kesinlikle başarılı. h ile 1 günde 830 km yol yaptığımda hiç yorulmadığımı söyleyebilirim. koltuğu kendinize göre tam ayarladıktan sonra bence çoğu araçtan daha rahat. ayrıca kimse kimseye zorla 1.3 motor satmıyor. alırken kırk kere düşünüp alındı bu araç. Türkiye şartlarında ötvsini vergisini yakıtını düşünmesek gidip 2.0 turbo alırdık. tamam belki küçük eşya gözü yok, yan kapı cebi çok kullanışsız, bardaklığı yok desek yeridir. sigara paketi, cep telefonunu ve cüzdanınızı bir yere tıkıştırmak için yer bulamıyorsunuz ama dediğim gibi kimse zorla satmadı. diğer markaların aynı sınıftaki araçlarıyla kıyaslandığında bence astra gayet başarılı ve güvenli.

Zaten 1.3 cdti veya 1.2 benzinli (benim aracım) alıyorsanız, ekonomiyi ön planda tutup seçim yapmışsınız demektir.Çünkü 1.3 cdti (90 hp) veya 1.2 (80 hp) performans için yapılmış araçlar değillerdir.Tamamen vergi avantajı düşünülerek ve bu motorlardan alınabilecek max. verim düşünülerek tasarlanmışlardır.Şimdi 1.3 astra veya 1.2 alıp da abi gitmiyor bu araba, kasa agır geliyor, performansı beklediğim gibi değil demek kesinlikle yanlış olur. İç mekan hakkındaki yorumlara gelince; yukarıda bazı arkadaşların yazdığına katılıyorum, bu araçları alırken hiç mi incelemediniz, test sürüşü yapmadınız ?

Herşey bir yana bu yazı bile, bilinçli tüketici olma yolunda atılmış büyük bir adımdır

astrayı olumsuz değerlendiren arkadaşların önce kendilerini değerlendirmelerini rica ederim,araçlar size uymayacak, siz aracı kendinize göre seçeceksiniz bence astrada proplem yok proplem sizin seçiminiz. astrada hem comboyu,hem gtc yi,hemde 1,3 motoru istiyorsunuz varsa bu özellikte bir araç söyleyinde haberdar olalım.astranın eksikleri olabilir katılıyorum ama bu onu kötü bir araba yapacak kadar değil.

ben konuyu açan kişinin şu sözününe dikkat çekmek istiyorum

kendi aracınızı eleştirmesini bilin ,malesef araca o kadar para verdik arac iyidir güzeldir diye kendinizi kandırıyorsunuz

her arac için söylüyorum astra 1.3 ler alınmasın

1.3 cdti la yazılanlar tamamen mantıklıdır 1.3 cdti corsa lar için ideal

koskoca opel yap bi 1.5 cdti millet onu alsın parası olanda 1.7cdti alır

İyi de ben araç iyi güzeldir diye kendimi kandırıyor değilim ki! Aracım iyi ve güzel bir araç.
İç mekanda tıkırtı var evet, Golf'te de var, Megane'da da var, C4'de de var.
İç mekanında telefonu koyacak yer yok, Golf'te de kol dayama yok, Megane'ın kapı kolları soyuluyor. Üstelik eşya gözü yok evet, ama iç mekanı rakiplerinden çok daha derli toplu ve daha elagant bir görüntü sergiliyor. Koskoca Honda Civic'te yol bilgisayarı yok. Koskoca Auris'te sustalı anahtar yok, cam kapamalar açmalar sürücü hariç otomatik değil.

ÜStelik ben arabamın motorundan oldukça da memnunum. Ha, yeri geliyor yerin dibine de sokuyorum otomobilimi de, Opel'i de.. Ama Astra'ya iyi dediğimiz için kendimizi kandırıyoruz demek bu arabaya yapılan en büyük haksızlık. Bir başkanın kişisel beklentilerini karşılamıyor diye neden kendimizi kandırıyor olalım. Kanımca Astra verilen paranın her kuruşunu şu ana kadar hakediyor.

Her otomobil markası her isteyen için özel motor yapamıyor maalesef. Opel'in en küçük dizelleri 1.3 ve 1.7, bunlar içinde de uygun vergi dilimine giren 1.3 CDTi. Eğer ki bu motor size kötü geliyorsa, kimse sizi zorlamıyor illa Opel alın diye, bir çok başka marka var çok güzel 1.6 HDi motorlara sahip, onları da alabilirsiniz. Ama Opel, sizin için, Türkiye piyasası için 1.5 dizel motor yapma derdinde olmaz..

sonuçta 1,3 cdti alanların hepsi arabanın 1,3 oldugunu biliyordu ki belki herkes test sürüşüne de çıkmıştır diye düşünüyorum 1, vites gerçekten kötü bayırda da geri vites kötü içinde içinde dediğiniz gibi bi cep telefonunu koymaya yer bile yok koltukları sürüş keyfi falan demişsiniz bence gayet güvenli küçük araba kullanmak daha keyifli bende kullanıyorum birde uno var onun tadı bi başka oluyo trafikte aralara zart zurt girip çıkıosun kolayca klima açıkende ben hiç stop ettirmedim nedense astranın koltuguna bindigim zaman bana güven veriyor klima açıkende ben hiç stop ettirmedim nedense sonuçta 1,3 olmasına ramen yollarda ne 1,6 benzinli arabalar solladım 1,6 dizel kia cerato düşük viteste serilinii hissettirmesine rağmen 1,3 opeli geçemiyor arkadaşlar beğenen alır kullanır beğenmeyende kullanmaz diyorum

sonuçta 1,3 cdti alanların hepsi arabanın 1,3 oldugunu biliyordu ki belki herkes test sürüşüne de çıkmıştır diye düşünüyorum 1, vites gerçekten kötü bayırda da geri vites kötü içinde içinde dediğiniz gibi bi cep telefonunu koymaya yer bile yok koltukları sürüş keyfi falan demişsiniz bence gayet güvenli küçük araba kullanmak daha keyifli bende kullanıyorum birde uno var onun tadı bi başka oluyo trafikte aralara zart zurt girip çıkıosun kolayca klima açıkende ben hiç stop ettirmedim nedense astranın koltuguna bindigim zaman bana güven veriyor klima açıkende ben hiç stop ettirmedim nedense sonuçta 1,3 olmasına ramen yollarda ne 1,6 benzinli arabalar solladım 1,6 dizel kia cerato düşük viteste serilinii hissettirmesine rağmen 1,3 opeli geçemiyor arkadaşlar beğenen alır kullanır beğenmeyende kullanmaz diyorum

nokta.

ya ben suan pısmanım astra aldıgıma keske vectra yada baska marka bır arac alsaydım

onu sat vectra c al:) ben öyle yaptım :) valla arabanın her yeri bardaklık dolu:) arka koltuk dahil cep telefonu koymaya yer çok teybin altına 2 tane sığıyor:) neyse biraz konu dışı oldu galiba

Geri