astra 1.3 cdti (kendinizi kandırmayın beyler)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan aduken
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
sonuçta 1,3 cdti alanların hepsi arabanın 1,3 oldugunu biliyordu ki belki herkes test sürüşüne de çıkmıştır diye düşünüyorum 1, vites gerçekten kötü bayırda da geri vites kötü içinde içinde dediğiniz gibi bi cep telefonunu koymaya yer bile yok koltukları sürüş keyfi falan demişsiniz bence gayet güvenli küçük araba kullanmak daha keyifli bende kullanıyorum birde uno var onun tadı bi başka oluyo trafikte aralara zart zurt girip çıkıosun kolayca klima açıkende ben hiç stop ettirmedim nedense astranın koltuguna bindigim zaman bana güven veriyor klima açıkende ben hiç stop ettirmedim nedense sonuçta 1,3 olmasına ramen yollarda ne 1,6 benzinli arabalar solladım 1,6 dizel kia cerato düşük viteste serilinii hissettirmesine rağmen 1,3 opeli geçemiyor arkadaşlar beğenen alır kullanır beğenmeyende kullanmaz diyorum

:good:

her güzelin kusuru vardır astra h byle yapacak bişey yok keşke param olsa alsam :D

micrayı nası anlatmışın öyle canım çekti valla.:) gözüm vardı ama para anca kalosa yetişti :rolleyes:

ya gözümde tek kusuru tipi. erkeksi çizgileri yok bence. direk çıtı pıtı kız arabası sanki :D ama kullanan bi sürü de erkek var tabi. zevk meselesi...

ama mesela şu an araba bakan bi bayan arkadas var. micra düşünüyo direk destek verdim. bi seçenek de toyota yaris. kullanmadım ama hoşuma gidiyo. iyi de duyumlar aldım hakkında...

en güzeli şahin abi ne klıması var ne 1.3 cdtı motoru benzın deposuna bıle gerek yok (soken gordum agırlık yapıyomus :D) doldur 20 tl gaz gez babam gez.ole boyle demeyı tofas oyle bır araba yapmıskı 100 km ustune cıktıgınızda sızı korkutuyokı fazla hız yapmasınlar diye :D

İyi de ben araç iyi güzeldir diye kendimi kandırıyor değilim ki! Aracım iyi ve güzel bir araç.
İç mekanda tıkırtı var evet, Golf'te de var, Megane'da da var, C4'de de var.
İç mekanında telefonu koyacak yer yok, Golf'te de kol dayama yok, Megane'ın kapı kolları soyuluyor. Üstelik eşya gözü yok evet, ama iç mekanı rakiplerinden çok daha derli toplu ve daha elagant bir görüntü sergiliyor. Koskoca Honda Civic'te yol bilgisayarı yok. Koskoca Auris'te sustalı anahtar yok, cam kapamalar açmalar sürücü hariç otomatik değil.

ÜStelik ben arabamın motorundan oldukça da memnunum. Ha, yeri geliyor yerin dibine de sokuyorum otomobilimi de, Opel'i de.. Ama Astra'ya iyi dediğimiz için kendimizi kandırıyoruz demek bu arabaya yapılan en büyük haksızlık. Bir başkanın kişisel beklentilerini karşılamıyor diye neden kendimizi kandırıyor olalım. Kanımca Astra verilen paranın her kuruşunu şu ana kadar hakediyor.

Her otomobil markası her isteyen için özel motor yapamıyor maalesef. Opel'in en küçük dizelleri 1.3 ve 1.7, bunlar içinde de uygun vergi dilimine giren 1.3 CDTi. Eğer ki bu motor size kötü geliyorsa, kimse sizi zorlamıyor illa Opel alın diye, bir çok başka marka var çok güzel 1.6 HDi motorlara sahip, onları da alabilirsiniz. Ama Opel, sizin için, Türkiye piyasası için 1.5 dizel motor yapma derdinde olmaz..
Arkadaşım Ne kadar güzel yazmışsın bana söyleyecek söz bırakmamışsın özellikle megane ve auris tespitlerin harika bunları sadece benim düşündüğümü sanıyordum...:alkis:
Kalos - yada yeni adıyla Aveo konusuna gelince firmamız araç parkına şehir içi kullanılsın diye geçen yıl iki adet alma gafletinde bulundu...Neresini tutsan elinde kalıyor Viraj kabiliyeti mükemmel arka plakayı görmek mümkün frenler bisiklet freni...vs...Chevrolet bu dayvular yüzünden epey imaj kaybetti bence..
Bence değerlendirmeye bile almayalım..
Arabalarımıza haksızlık etmiyelim..

bence astra ekonomikliği ve görüntüsüyle perfect !
hem vergiyi az verecen hem az parayla cok gezmek isteyecen hem görüntü isteyecen hemde performans isteyecen. herşeyi bi arçata bulmak zor. araç alırken herkes seçim yapar. neye göre seçtiginize baglı. bence astranın ekonomikliği ve görüntüsü yeter ayrıca hiç de stop ettirmedim. klimanın acık oldugunu bildigin zaman gaza az fazla yüklenecen olcak bitecek. insan alışınca sorunsuz biniliyo

bence astra ekonomikliği ve görüntüsüyle perfect !
hem vergiyi az verecen hem az parayla cok gezmek isteyecen hem görüntü isteyecen hemde performans isteyecen. herşeyi bi arçata bulmak zor. araç alırken herkes seçim yapar. neye göre seçtiginize baglı. bence astranın ekonomikliği ve görüntüsü yeter ayrıca hiç de stop ettirmedim. klimanın acık oldugunu bildigin zaman gaza az fazla yüklenecen olcak bitecek. insan alışınca sorunsuz biniliyo

ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

Arkadaşım Ne kadar güzel yazmışsın bana söyleyecek söz bırakmamışsın özellikle megane ve auris tespitlerin harika bunları sadece benim düşündüğümü sanıyordum...:alkis:
Kalos - yada yeni adıyla Aveo konusuna gelince firmamız araç parkına şehir içi kullanılsın diye geçen yıl iki adet alma gafletinde bulundu...Neresini tutsan elinde kalıyor Viraj kabiliyeti mükemmel arka plakayı görmek mümkün frenler bisiklet freni...vs...Chevrolet bu dayvular yüzünden epey imaj kaybetti bence..
Bence değerlendirmeye bile almayalım..
Arabalarımıza haksızlık etmiyelim..
:kop::kop::kop: yemin ederim yattım yerlere gülerken kapak olmuş yorumunuz aveo nedir ya aracın azı burnu yenileniyor kakalıolar millete 2000 yılından kalma teknolojileriyle eski adıyla daewoo kalosu
bencede yorum yaparken nerde olduğumuzu ve neyi neyle karşılaştırdığımızı unutmayalım

ya gözümde tek kusuru tipi. erkeksi çizgileri yok bence. direk çıtı pıtı kız arabası sanki :D ama kullanan bi sürü de erkek var tabi. zevk meselesi...

ama mesela şu an araba bakan bi bayan arkadas var. micra düşünüyo direk destek verdim. bi seçenek de toyota yaris. kullanmadım ama hoşuma gidiyo. iyi de duyumlar aldım hakkında...

amasyada mofileyeli siyah bi tane var. modifiyeden sonra erkeklerin binebileceği hale geliyo :kop::D

bende toyata yaris,pejo 207, colt,micra, i30, clio 3 gibi ufaklıklara bakıyorum artık..

Son düzenleme:
Geri