Astra Classic 3 Yakıt tüketimi eksik özellikler

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sadnac
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sadnac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Astra Classic 3 1.6 motor Essention 2013 model yeni araç aldım araç 8000Km de aracı 2013 / Temmuz da aldım. Aracımın yol bilgisayarındaki tüketim 100km deki ortalama tüketim 8.4lt görünüyor. Aracımı çok sık kullanmıyorum ama yinede aynı km ye sahip aynı model sadece otomotik vitese sahip arkadaşımın aracı ortalama tüketimi yol bilgisayarında 6.9lt görünmekte. Aracım klima kullanımı Eco modda , yüksek devirde aracı kullanmıyorum. Aracı kullanma şartlarımız hemen hemen aynı arkadaşımla. Konu ile ilgili arabayı fazla kullanmama rağmen bu kadar benzin tüketmek açıkcası zoruma gitmekte. Konu ile ilgili ne yapmam gereklidir.

Ayrıca Opel Astra araçlarda bir takım özelliklerin olduğunu duydum kumandadan arabayı açınca fr yanması , araba 20km hıza ulaşınca kapıların klitlenmesi gibi bir kaç özellik..

Bu konularla ilgili bilgi vermeniz mümkünmüdür

iyi günler

Arkadaşınızın ya yol bilgisayarı bozuk ya da çok uzun yol yapıyor. Benzinde daha az tüketim beklemek saçmalık olur şehir içinde :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

şehir içi değeriniz normal. o arkadaşınızın güzergahı ile sizinki aynı mı ?
araba kaç km'de ?
sürüş tarzınız sakin demişsiniz mesela kaç bin devirde vites arttırıyorsunuz...

aynı araçtan bende var şehir içinde 11 lt civarı tüketimim..ayrıca tüketiminiz kullandığınız güzergaha yol şartlarına yaptıgınız km ye göre değişmektedir.denizlide 11 lt civarı tüketimim varken Bursada 8-9 lt lere iniyor..uzun lafın kısası bu araç yakıyor..,

kumandadan farlar açılmıyor.o özellik için hls modülü uygulamak gerekiyor.

Araçlar aynı 8000km de .. Arkadaşım şehir dışında sayılır ankarada eskişehir yolunda oturuyor onun dur kalkları daha fazla ben aracımla trafik çokken fazla dur kalk yapmamak için kullanmıyorum. Benim araç düz vites arkadaşımınki easytronic vitese sahip...

Vites değişimini genelde 2500-3000 devirde yapmaktayım.. Lpg taktırmadım çünki amorti etmeyecek kendini işle ev arası yakın ben akşamları ve tatil günleri genelde araba kullanıyorum.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:15 ----------

Aracın kendi kılavuzunda şehir içi tüketim 8.4lt yazıyor sanırım.. Aslında buna göre normal ama arkadaşın arabasındaki tüketim az olunca şüphelendim.

kısa mesafe ve araç daha 8000 km'de çok normal bir yakıtı var. biraz daha km yapsın aracın az daha düşer yakıtın. 2500 devir değilde düz yolda 2000 devir'de vites büyültürsen daha az yakar aracın ;)

ol bilgisayarını sıfırlamayı düşünüyorum çünki kıştan çıktık lastikler değişti falan düşer sanırım. Ama kimle görüşsem şehir dışına göre daha yoğun olarak şehir içinde kullanım varsa yakıt tüketiminin 8 lt nin üzerinde olmasının normal olacağını anladım..

Bizim arabada 4500 km'de yaklasik 3500 km'si uzun yolda kalani sehir icinde ortalama 7.1 lt diyor. Bu arada arac manuel konfor paketli. Bencede yol bilgisayarini sifirlayip tekrar deneyin...

Opel Astra Classic III...

benim araçta da 7.6 lt gösteriyor, bence de yol bilgisayarını sıfırlayıp tekrar deneyin büyük ihtimal düşecektir. tabi kullanım koşullarına göre değişebilir.

Bu arada kumandadan sadece camlar acilip kapanabiliyor ve arabanin kilidi acilinca sadece plaka isigi yaniyor arabayi tanimaniz icin

Opel Astra Classic III...

Geri