Astra F Kullanıcıları Buraya

ya benimde bir ara arabayı yıkamam sonrada fotoğraf çekmem lazım imzadaki fotoğraf var bitek :D

resimler on numara haaaa kaza bela gelmesin inş...

f'ci kardeşlerim çok ilginç bi durumla karşı karşıyayım bu sorunu yaşayanınız varmı acaba? az önce hadi bi turluyum dedim daha sonra eve gelip parkettim biraz devirlendiiriyim derken aşağıdaki sorun nüksetti... :'(

98 f gls x16xel 'imi çalıştırıyorum devir normal yerine geliyor ve boşta 3bin deviri geçirip gazı bırakıyorum devir düşüyo gibi oluyo ama sonra ilk önce 2bin sonra birden 3bin devire yükseliyor aynı zamanda ilk önce sağ taraftaki emniyet kemerli kırmızı ışık daha sonra da sol taraftaki sarı motor arıza ışığı yanıyor ve aracın ışıkları biraz daha güçlü yanmaya başlıyor. ve araç 3bin devirde çalışıyor. bunu normal yolda giderken de yapıyor. bende aracı stop edip tekrar çalıştırdım ama sonra tekrar yapıyor sonra tekrar sonra tekrar tekrar tekrar :S

bu nedir neden yapar bilen eden anlayan kardeşlerimiz varmıdır acaba???

yolda yürürken ve özellikle 3000 devirdeyken, 2000 e düşürüp sonra tekliyip sonra tekrar 3000 e geliyomu ve bunu sürekli olarak mı yapıyo?

Benim sorunuma benzettim bi an,eski sayfalarda bulabilirsiniz,devir düşme,araba çekişten düşme,gaz yememe,tekleme idi benim bu sorunumda karşılaştıklarım.

Eğer öyleyse ben arabamı o sorun yüzden satmıştım,çünkü yetkili servis Opel Gerçek bile sorunumu bulamamıştı :)

Şimdiden geçmiş olsun,umarım basit bir sorundur sizinkisi.

Not: Arabam otomatik vitesti.

yolda yürürken ve özellikle 3000 devirdeyken, 2000 e düşürüp sonra tekliyip sonra tekrar 3000 e geliyomu ve bunu sürekli olarak mı yapıyo?

Benim sorunuma benzettim bi an,eski sayfalarda bulabilirsiniz,devir düşme,araba çekişten düşme,gaz yememe,tekleme idi benim bu sorunumda karşılaştıklarım.

Eğer öyleyse ben arabamı o sorun yüzden satmıştım,çünkü yetkili servis Opel Gerçek bile sorunumu bulamamıştı :)

Şimdiden geçmiş olsun,umarım basit bir sorundur sizinkisi.

Not: Arabam otomatik vitesti.

yoksaa aynı arabadan mı bahsediyoruz :D

düşük fiyatlı olanlar gümrüğe takılmıyo falan diyolar ama yine de garantisi yok
iş için geçenlerde numune malzeme istedim yunanistandan, bedelsiz olduğu halde gümrüğe takıldı, bisürü evrak gitti geldi bişeyler oldu
ama bu fiyat uygunmuş hakkaten

bu ebay işini bir araştırim sadece plasma gösterge 50€ u buluyor bunda plasma gibi olmasada tüm set kargo dahil 20 € fiyatı makul geldi :rolleyes:
zaten teyp kablolar yanmıştı göğüs sökülecek o zmn komple değiştiririm bu ledlerle birde piano black :D plan hazır ama bakalım gerçekler ne gösterir

f'ci kardeşlerim çok ilginç bi durumla karşı karşıyayım bu sorunu yaşayanınız varmı acaba? az önce hadi bi turluyum dedim daha sonra eve gelip parkettim biraz devirlendiiriyim derken aşağıdaki sorun nüksetti... :'(

98 f gls x16xel 'imi çalıştırıyorum devir normal yerine geliyor ve boşta 3bin deviri geçirip gazı bırakıyorum devir düşüyo gibi oluyo ama sonra ilk önce 2bin sonra birden 3bin devire yükseliyor aynı zamanda ilk önce sağ taraftaki emniyet kemerli kırmızı ışık daha sonra da sol taraftaki sarı motor arıza ışığı yanıyor ve aracın ışıkları biraz daha güçlü yanmaya başlıyor. ve araç 3bin devirde çalışıyor. bunu normal yolda giderken de yapıyor. bende aracı stop edip tekrar çalıştırdım ama sonra tekrar yapıyor sonra tekrar sonra tekrar tekrar tekrar :S

gerçekten enteresan bir durum :confused: hem devir değişimi hem arıza ışıkları
bence en yakın zamanda bir servis görmeli araç

Yok Alican,ben arabamı İstanbul'dan İbrahim isimli birisine satmıştım.
Ama araba benden sonra 2.kez el değiştirip Manisa ya gittiyse orasını bilemem :)

AlyHasan bey plakanız 34 NGG 75 değil dimi :D

yok yok değil ben aracı izmir/aliağa'dan aldım bordo f gls manuel plakası 35 nfc 81 'idi.. ama bu bahsettiğim sorunu yapalı daha 1 saat anca falan oldu :S daha öncesinde problem yoktu yani hafta sonu 300 km uzun yol yaptım tık demedi. net'te şöyle bi araştırdım da benzer sorunları olan arkadaşlarımıza buji'lerini değiştirmeyi önermişler..

sizin sorununuzla sanırım bağdaşıyor :'( ama benim araç tekleme yapmıyor ve dediğim gibi far'lar, aracın gösterge ışıkları ve iç ışığı biraz daha fazla ışık saçıyor.. inş sorunlarımız aynı değildir :'(

Son düzenleme:
Arkadaşlar benim yeşil garibime vicdan azabı çektiğimden biraz ilgilenme vakti geldi diyorum. Önce ; jant ile işe başlamak istiyorum. :p Bizim araçlara uygun olanları linklerseniz sevinirim. ( 14' olmak zorunda)

Hepinize iyi akşamlar...

resimler on numara haaaa kaza bela gelmesin inş...

Bu ara aracla hic su birikintisine falan girdin mi?

Bu ara aracla hic su birikintisine falan girdin mi?

ilk aldığımda yağmurlu hava da geldiğim için su birikintilerine girmiştim ama aracı alalı 3 4 hafta oldu bi de cuma günü iç dış yıkamaya vermiştim aracı ama onun üstüne 300km yol yaptım burak :S. aklına ne geldi acaba??

Geri