Astra F Kullanıcıları Buraya

Valla o bu değilde,Bizim araba ecotec olmadığından emiş güce fazla(çekiş 16 valf kadar olmasada) tek sevdiğim yanı bu çok ses yapıyo..Arabada egzos var slincerli onu açmaya gerek duymuyorum..Gaza biraz dokunsam ötmeyen alarm kalmıyor,alışveriş merkezlerinin kapalı otoparkına girip öttürüp kaçıyorum :D:D:D

:kop::kop::kop::kop:
onun sesi sokakta lazım

Abi benım yeni takıp söktüğüm filtrenin resımlerı var.. Üstteki kapağı zaten 3 4 tane tırnak tutuyor köşelerden göreceksın,onları söküp üst kutuyu söküyorsun,boruyu biraz uzatıcaksın sıcak hava çekmeyecek..Ama alt kapagıda sökersen ön tampon altına kadar uzatmış olursun ve süper olur..Ben ara ara söktüğüm için sadece üstü kapagı söktüm..

Resimler:

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Günaydın.resimdeki monte edilmiş haliyle sıcak havadan çok etkileniyormu.sakin kullanımda sesi normalmi yoksa gazı kökleyincemi ses yapıyor benim eğzos orjinal.malum evliyiz hanımdan sonra azar işitmeyelim bu ses ne diye.sakin kullanımda rahatsız etmiyorsa takmayı düşünüyorum

açık hava filtresinin sıcak hava çekmesinden çekiniyorsanız kutu içi hava filtresi öneririm (flltreden alacağınız optimum performansı verir) komple kit olan açık filtre setleri daha iyidir ancak onlarda baya pahalı , illaki ses istiyorsanız kutu içi filtre + egzoz :) ben şu an öyle kullanıyorum gayet memnunum
Kutu içi filtre nasıl bişey resmini paylaşırmısın? egsoza dokunmadan sadece filtreyle sesi ne kadar değiştiriyor? yakıt ve performansda değişiklik oluyormu?

ses çok değişiyo bendede var:D yakıtı çok etkilemez ama sesi duycam diye habire abanın ca yakıtı etkiliyo.D

Kutu içi filtre nasıl bişey resmini paylaşırmısın? egsoza dokunmadan sadece filtreyle sesi ne kadar değiştiriyor? yakıt ve performansda değişiklik oluyormu?

kutu içi hava filtresi aracın sesini değiştirmez sadece performansa katkısı olur
yakıt tüketimini düşürür (özellikle uzun yolda ) şehir içinde çok farkı olmuyor

eğer filtreden beklentiniz ses ise o zmn açık filtre almanız gerekir ancak uygulamasını çok iyi yapmak lazım malum yaz geliyor motorun sıcağında aracı iyice yorabilir

resmi akşamüstü eklerim

Son düzenleme:
jvc açık hava iyidir

Günaydın.resimdeki monte edilmiş haliyle sıcak havadan çok etkileniyormu.sakin kullanımda sesi normalmi yoksa gazı kökleyincemi ses yapıyor benim eğzos orjinal.malum evliyiz hanımdan sonra azar işitmeyelim bu ses ne diye.sakin kullanımda rahatsız etmiyorsa takmayı düşünüyorum

Abicim tek tek anlatayım..Filtreyi taktıgında gaza yüklenmezsen ses yapmaz,Ancak filtreyi taktıktan sonra onun gazına gelmemek mümkün olmuyor :) Ama köklesen bile çok çok etkilemiyo yakıtı.Benım monte ettiğim şekilde sıcak hava çekmiyor.Boruyu kısa tutsaydım motorun bütün sıcagını alırdı o yüzden boruyu aşagıya çekin..Hatta uzun yolda falanda sökmem diyosanız alt kapagıda söküp tampona kadar uzatın boruyu..Aklınıza takılan başka bişey varsa yardımcı olayım.

Abicim tek tek anlatayım..Filtreyi taktıgında gaza yüklenmezsen ses yapmaz,Ancak filtreyi taktıktan sonra onun gazına gelmemek mümkün olmuyor :) Ama köklesen bile çok çok etkilemiyo yakıtı.Benım monte ettiğim şekilde sıcak hava çekmiyor.Boruyu kısa tutsaydım motorun bütün sıcagını alırdı o yüzden boruyu aşagıya çekin..Hatta uzun yolda falanda sökmem diyosanız alt kapagıda söküp tampona kadar uzatın boruyu..Aklınıza takılan başka bişey varsa yardımcı olayım.

modun kralı berkay...

Geri