Astra F Kullanıcıları Buraya

formu bıraz okudum yakıtla alakalı bayağı alışverış olmuş.ben daha depoyu fulleyemedım ama :) ızmıt adapazarı ıkı ev arası 52 km 52+52=104 gozle takıp ettım yanı benzın aldığım yer ıle yol yaptıktan sonrakı yerı karşılaştırıyorum yanı kısacası 20 ytl lık benzın ıle 90 geçmeden ve devır saatıde 3 u geçmemek sartı ıle çok rahat gıdıp gelıyorum benım ıçın yeterlı.sizce nasıl ıyımı malum daha alalı 1 ay olmadı?

İlker çok geç okumuşum bu yazını ama bu benzin artık doldurması değil geçerken bakması bile zor bi fiyata çıktı
3.4*52= 176.8ytl 'ye bir depo dulduracaz :(
100 liralık bi alışveriş için bisürü seçeneklere bakarken benzine bu paraları vermek...
grup indirimi oluyosa ben varım ;) ama bizim ortada toplanmamız bile baya bi benzin masrafı olacağından atikere gitçez herhalde tek tek
peşinde bi indirimleri yok mudur acaba?
atikeri sordum 1200 lira 10 taksit yapıyolarmış, işlemleri de gazcının bi takipçisi var o hallediyomuş 350 lira gibi bişey tutuyomuş...
hakan artık yeter kardeş benzincileri zengin ettiğimiz.lpg 1.80 yav farka bak.ben temmuzda muayene yaptıracam o zaman taktırıp işletsem ruhsat işlemleri bedavaya mı gelir ki?

formu bıraz okudum yakıtla alakalı bayağı alışverış olmuş.ben daha depoyu fulleyemedım ama :) ızmıt adapazarı ıkı ev arası 52 km 52+52=104 gozle takıp ettım yanı benzın aldığım yer ıle yol yaptıktan sonrakı yerı karşılaştırıyorum yanı kısacası 20 ytl lık benzın ıle 90 geçmeden ve devır saatıde 3 u geçmemek sartı ıle çok rahat gıdıp gelıyorum benım ıçın yeterlı.sizce nasıl ıyımı malum daha alalı 1 ay olmadı?
Önder kardeş öncelikle hoşgeldin aramıza.daha 6 ay öncesine kadar 20 ytl ile 6.80 lt benzin alıyorduk.şimdi ise 5.80 e düştü.bu benzin yılbaşına kadar 4.00 ytl yi bulur bence.yani bunun sonu yok kardeş:( ben arabayı aldığımda senin gibi düşünüyordum.ve benzin kullunımının ateşli bir savunucusuydum.ama olmuyor insanın canına tak dedirtiyorlar bir noktaya gelince:mad: lpg kaçınılmaz son:( hele de benim gibi memurlara:)

arabayı çok kullananlar iin lpg güzel bişi tabi:) bizim araba haftada en fazla 3 kere çıkıyo:) hakaten benzin fiyatları çok arttı ve artmaya dewam ediyo:( benzin istasyonumu açsak napsak ki,:)

Önder ibreye bakarak yapılan ölçüm yanlıs olur aldanma sakın.örneğin depo fullken yarım depoya kadar ii gidiyoryarım depodan sonra birden inmeye baslıyor.senin yaptığın net bir ölçüm değil yani...

hakan artık yeter kardeş benzincileri zengin ettiğimiz.lpg 1.80 yav farka bak.ben temmuzda muayene yaptıracam o zaman taktırıp işletsem ruhsat işlemleri bedavaya mı gelir ki?
ilker muayene ile birlikte biraz daha ucuza geleiblir çünkü muayenede lpg nin de muayenesi yapılıyor
yani taktırıncac muayene yenileniyodur diye tahmin ediyorum
ama bedavaya geliceğini sanmıyorum
devlet işleri malum :rolleyes:
ben de bu pahalılığı değerlendirip arabaya daha az biniyorum ama yine de motoru çalıştırırken insan tereddüt ediyor yaw..
bide bayram seyranda mecburen uzun yola çıkıyorum git-gel dünyanın parası :(

İlker maalesef bedavaya gelmiyor.
Muayene harcı :104 ytl
sızdırmazlık raporu :25 ytl
2 yaprak ruhsat :63 ytl
sigortacıya takip için: 20 ytl kendim yaparım diyorsan vermessin.ama bence uğrasma:)

sen 104 ytl fazladan vermemiş olcaksın nasılsa muayene zamanın geldiği için.100 liraya halletmiş oluyosun yani.temmuza kadar beklemezsen 104 ytl yi zaten çıkarmıs olacaksın yaptıgın tasarrufla...:)o yuzden hemen taktırsan da olur.

arkadaşlar arabayı satmayı bile düşünüyorum.çükü 3 milyar civarı bir masrafım oldu hala da çıkıyor:( arka çok vuruntu yapıyor sanırırm amortisör istiyor.bi de lpg işi var neredeyse 1800-2000 ytl malolacak:( ama herşeye rağmen ayrılmak da istemiyorum.şöyle sıralı sistemli modelli bir araç alayım diyorum ama alternatif arabalar hoşuma da gitmiyor.en çok tangır tungur oluşundan şikayetçiyim.sanırım arka amortisörler eski 10 yıllık çünkü.150 milyon verip değiştirdikten sonra sertlik yine düzelmezse diye de korkuyorum:( kafam 1 milyon anlayacağınız:( böyle sakin durduğuma bakmayın:)

arkadaşlar arabayı satmayı bile düşünüyorum.çükü 3 milyar civarı bir masrafım oldu hala da çıkıyor:( arka çok vuruntu yapıyor sanırırm amortisör istiyor.bi de lpg işi var neredeyse 1800-2000 ytl malolacak:( ama herşeye rağmen ayrılmak da istemiyorum.şöyle sıralı sistemli modelli bir araç alayım diyorum ama alternatif arabalar hoşuma da gitmiyor.en çok tangır tungur oluşundan şikayetçiyim.sanırım arka amortisörler eski 10 yıllık çünkü.150 milyon verip değiştirdikten sonra sertlik yine düzelmezse diye de korkuyorum:( kafam 1 milyon anlayacağınız:( böyle sakin durduğuma bakmayın:)

hemşom bizim araçların sert olduunu düşünmüyorum hatta konfor amaçlı gayet yumuşak bi süspansiyonları var seninkinde bi ayar bozukluğu olabilir yada amortisörlerinin eskiliiinden belki
bide bizimkileri satıpta sattığına değecek bi araba için en az üstüne 10bin ytl koymak lazım eğer öle bi bütçen yoksa alacağın arabalarda bizimkinin rahatlığını bulamazsın:good:

madem 3 milyar masraf ettin satmakla yanlış yaparsın.satarken ettiğin masraflar göz önüne alınmıyor çünkü.hem yeni alacagın araba da bi süre sonra masraf cıkarmaya baslıyacak.üzerine al,rutin bakımı yaptın bi sürü para.hazır rektefiyede yapmıssın arabaya huyunu tüyünü biliyorsun tak bi tüp 2-3 sene daha bin bence...

Geri