Astra F Kullanıcıları Buraya

İlker maalesef bedavaya gelmiyor.
Muayene harcı :104 ytl
sızdırmazlık raporu :25 ytl
2 yaprak ruhsat :63 ytl
sigortacıya takip için: 20 ytl kendim yaparım diyorsan vermessin.ama bence uğrasma:)

sen 104 ytl fazladan vermemiş olcaksın nasılsa muayene zamanın geldiği için.100 liraya halletmiş oluyosun yani.temmuza kadar beklemezsen 104 ytl yi zaten çıkarmıs olacaksın yaptıgın tasarrufla...:)o yuzden hemen taktırsan da olur.
iki ay önce ben ruhsata 30 verdim

hemşom bizim araçların sert olduunu düşünmüyorum hatta konfor amaçlı gayet yumuşak bi süspansiyonları var seninkinde bi ayar bozukluğu olabilir yada amortisörlerinin eskiliiinden belki
bide bizimkileri satıpta sattığına değecek bi araba için en az üstüne 10bin ytl koymak lazım eğer öle bi bütçen yoksa alacağın arabalarda bizimkinin rahatlığını bulamazsın:good:
Önder bencede öleya banada gayet yumşak geliyo ama hayırlısı belkide sedan oluşundanmıki:o yoksa dahada yumuşak süspansiyonlu araçlar varmıki:( bide dediğin gibi bakıyorumda pekte bi fark yok ama 10 milyar koyup ASTRA G ELEGANCE yatıyo kafamda ama aracımın üstüne 8 milyar koyup almakta şu sıralar çok zor:( o yüzden kasırganın keyfini çıkarmaya bakıyorum:)

arkadaşlar arabayı satmayı bile düşünüyorum.çükü 3 milyar civarı bir masrafım oldu hala da çıkıyor:( arka çok vuruntu yapıyor sanırırm amortisör istiyor.bi de lpg işi var neredeyse 1800-2000 ytl malolacak:( ama herşeye rağmen ayrılmak da istemiyorum.şöyle sıralı sistemli modelli bir araç alayım diyorum ama alternatif arabalar hoşuma da gitmiyor.en çok tangır tungur oluşundan şikayetçiyim.sanırım arka amortisörler eski 10 yıllık çünkü.150 milyon verip değiştirdikten sonra sertlik yine düzelmezse diye de korkuyorum:( kafam 1 milyon anlayacağınız:( böyle sakin durduğuma bakmayın:)
biraz o düşüncelere ara verip fiyatlara arabalara falan bakmayı bırak bir süre, kafan bi rahatlasın
kötü parçalar varken satmak da fiyattan düşüreceğine göre önce yaptır aracını, sonra sakin sakin alternatiflere bakarsın
ben bi süre bakındım, inan İlker astra H lar bile bunun kadar çekici gelmedi gözüme, yani güzel araba sonuçta ama bunu satıp üstüne bisürü para koymaya değmez gibi geldi...
araba işinde acele etmemek, ihtiyaçları net belirlemek çok önemli yoksa gaza gele gele insanlar dünya para saçıp modelli araçlar alıyolar hiç gerekmediği halde...

Önder bencede öleya banada gayet yumşak geliyo ama hayırlısı belkide sedan oluşundanmıki:o yoksa dahada yumuşak süspansiyonlu araçlar varmıki:( bide dediğin gibi bakıyorumda pekte bi fark yok ama 10 milyar koyup ASTRA G ELEGANCE yatıyo kafamda ama aracımın üstüne 8 milyar koyup almakta şu sıralar çok zor:( o yüzden kasırganın keyfini çıkarmaya bakıyorum:)

açıkçası burak bizim aracı satıpta astra g almak saçma gelio bana zaten motor aynı iç mekan sadece yerleri deişmiş gibi belki yol tutuşları ddaha iidir yani bizim araçları sattıpta araba almayı düşünürsem 04-05 kasadan aşağı bi model almazdım çünkü vereceğin paraya yazık o kadar bi fark olmayacaktır hem bizimkindeki konfor hiç bişede yok :good: bence 2-3 sene daha bunu kullanmalı sonra şu insigna bi piyasaya düşsün bakarız

biraz o düşüncelere ara verip fiyatlara arabalara falan bakmayı bırak bir süre, kafan bi rahatlasın
kötü parçalar varken satmak da fiyattan düşüreceğine göre önce yaptır aracını, sonra sakin sakin alternatiflere bakarsın
ben bi süre bakındım, inan İlker astra H lar bile bunun kadar çekici gelmedi gözüme, yani güzel araba sonuçta ama bunu satıp üstüne bisürü para koymaya değmez gibi geldi...
araba işinde acele etmemek, ihtiyaçları net belirlemek çok önemli yoksa gaza gele gele insanlar dünya para saçıp modelli araçlar alıyolar hiç gerekmediği halde...

:good: :good: :good: :good: :good:

Sakaryalı,skyhunter,topaloğlu aramıza hoşgeldinizz...:alkis:
Sakaryalı araban hayırlı olsun...:good:
Sanırım 10-15 gün sonra yakıtımı 1.80 den almaya başlıyacagım..Darısı sizin başınıza...:rock

hakan artık yeter kardeş benzincileri zengin ettiğimiz.lpg 1.80 yav farka bak.ben temmuzda muayene yaptıracam o zaman taktırıp işletsem ruhsat işlemleri bedavaya mı gelir ki?
İlker ne bekliyon şimdi taktır temmuza kadar gez.. ne kaldı ki temmuza..muayene zamanın da diğer işlemlerini hallerdersin..

:good: :good: Bütün kalbimler katılıyorum..:good:

madem 3 milyar masraf ettin satmakla yanlış yaparsın.satarken ettiğin masraflar göz önüne alınmıyor çünkü.hem yeni alacagın araba da bi süre sonra masraf cıkarmaya baslıyacak.üzerine al,rutin bakımı yaptın bi sürü para.hazır rektefiyede yapmıssın arabaya huyunu tüyünü biliyorsun tak bi tüp 2-3 sene daha bin bence...
ilker aklın yolu bir bak gecen akşam sana anlatıklarım.. o kadar masraf et her şeyini bil.. tut başkasına yar et.. taktır gazı dinle şu milleti ( ben dahil) bizler memur adamlarız.. bu arabalara bıle zor sahip oluyoz tek bişi derim montaj işçiliği çok önemli...şimdiden hayırlı olsun

Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkürler...dediklerinizde haklısınız.alternatiflere baktığımda bu arabayı tutacak araba da yok.

Geri