Astra F Kullanıcıları Buraya

biraz çok aslında 13 litreye tekabül ediyor. 150000 bakımı geldi daha yaptıramadık. EGR iptalide biraz artırdı sağolsun. :D
dizel şart

Bugün şunu anladım kış lastiği şart :) yoksa en azından lastik yeni olmalı
lastikler hem kabak hem 4 mevsim olunca ankarada enteresan durumlar yaşanabiliyor . şaçma sapan yerlerde kontra vermek gerekiyor bazen :) otoparka girerken fln hele bi yerde baya bir uğraştım çıkmak için ama yerde kar yok gibi bişey buzlu flnda değil ,zemin düz ,sulu bi kar yinede kalkamıyor geri geri çıktım.
Dik yokuşta kalkarken ( 0.5 dereceyi gösteriyordu yer hafif parlak ama kar yok) lastiklerin tutunamadığını hissediyorum :) zorlaya zorlaya

su sıktıktan sonra bagaj kapağı altından su akıyosa hortum kopmuştur.
Bu sabah cam suyunu full antifiriz doldurdum. Sonra yine denedim. Aynen dediğiniz gibi bagaj kapağından mavi sular aktı. Muhtemelen hortum ya fıskiyenin ucundan çıkmış yada patlamış. Fıskiyenin olduğu o siyah rüzgarlığımı sökmek gerek? nasıl bakmak gerek o kısma. sorunu kendim halledebilirmiyim.
Bir yardımcı olunda çözelim şu sorunu :)

Bu sabah cam suyunu full antifiriz doldurdum. Sonra yine denedim. Aynen dediğiniz gibi bagaj kapağından mavi sular aktı. Muhtemelen hortum ya fıskiyenin ucundan çıkmış yada patlamış. Fıskiyenin olduğu o siyah rüzgarlığımı sökmek gerek? nasıl bakmak gerek o kısma. sorunu kendim halledebilirmiyim.
Bir yardımcı olunda çözelim şu sorunu :)

bagajı açınca solda körük var bitane plastik. onu iki ucundan çekip çıkart hortumu görürsün, elinle bi yokla hangi taraftan kurtulmuş anla önce
sonra bagaj üstündeki o plastiği sök hortum orda.

benimki tam körüğün ordan kopuk, pay da yok habire ekleyerek onarsam da bikaç bagaj hareketiyle geri kopuyor.

tavan döşemesini söktüğümde hortumu da yenilicem kısmetse.

bagajı açınca solda körük var bitane plastik. onu iki ucundan çekip çıkart hortumu görürsün, elinle bi yokla hangi taraftan kurtulmuş anla önce
sonra bagaj üstündeki o plastiği sök hortum orda.

benimki tam körüğün ordan kopuk, pay da yok habire ekleyerek onarsam da bikaç bagaj hareketiyle geri kopuyor.

tavan döşemesini söktüğümde hortumu da yenilicem kısmetse.
Bagaj kapağından aktığına göre kapak kısmından çımış yada kopmuştur diye tahmin ediyorum. bagaj kapağının altlarınsa sağ ve solda 2 delik var o deliklerden geliyor su.
Şimdi dışardan rüzgarlığımı sökmem lazım?

benimki o körüğün ordan kopuk körüğü ondan tarif ettim.
rüzgarlığı sök, gayet kolay sökülüp takılıyor torx tornavida kullanman lazım

biraz arka cama doğru yatman lazım yanaşıp vidaları görmek için.

2000008902.jpg

Geri