Astra f Sfi & Astra H 1,6 t 180hp sizce hangisi ..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Nazi666
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Astra f sfi mi yoksa & Astra h 1,6 t 180 hp mi ...

• Kullanılan toplam oy
    36
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Erdinç kardeşim ben sana yumuşak demiyorum yeni nesil hesapta güçlü opel motorları için söylüyorum bu yüzden üzerine alınmana bir anlam veremedim

Sonuçta opel 20 yıl önce ürettiği bir makineyi hala aşamadı işte malesef gerçek bu, şimdi bunu yok varsayıp gözlerimizi kapayıp ışıltılı xenonlarına bakıp abi yeniler daha mı iyi dememiz gerekiyor... Adamlar yeni modellerde vw nin peşine takılarak tıpkı onun gibi bir direct injection gasoline turbo modeli tutturdu gittiler ve klasik turbodan vazgeçtiler ve evet sonuçta direct injection turboda 2.0 da vw nin en güçlüsünden de güçlü makine ürettiler ama yinede klasik turbonun altında kaldılar böyle olunca da bir LET in gücünü aşamadılar siz şimdi OPC nin 240 hp olan değerine bakmayın çünkü LET in üzerindeki 204 HP veren turbo hap kadar sırf bu yüzden irmscher alt yapı ile oynamadan sadece turboyu arttırarak 274 HP ye ulaşıyor kısacası opelde zaman geçti ama güç artamadı üstelik diğer taraftan vw bu kapalı turbo olan motoru bütün TFSI modellerine uyguladı Opel daha güçlüsünü üretmiş olmasına karşı bunu modellerine vw kadar fazla uygulamadı kısacası işler karışık ama bir gerçek varki Opel için olaya özellikle güç olarak bakılınca hala 20XE veya LET in gölgesinde kalmış durumda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu yüzden de kıçında bir de OPC yazanlara özellikle yumuşak demek zorunda kalıyorum kusura bakmayın

Usta sen ne güzel anlatmışsın Olayı yaa :)Ahh Şu GSİ ler Sene 2000 üstü üretilseydi noolurdu ya :(

Cigeri Kes Agaaa :cool::cool:

Bnece geçen 20 yıla rağmen GSI daki tek eksiklik değişken olmayan egzantrik sistemi, artısı ise motor materyalinin ve tasarımının tamamen performans için üretilmiş olması ve o materyalin diğer birçok opelde olmaması mesela 20xe ile 20xev aynı veya yakın gibi görünselerde aslında materyal olarak farklıdırlar mesela 20xev(ecotec) in beslemesini bir şekilde C20XE (SFI) ile değiştirip ecotec e yüklenmeye kalksan motoru kırarsın ama C20XE de hiç sorun çıkmaz ve dayanır.
Diğer opellerin çoğunun zaten XEV den farklı bir materyale sahip olmadığını düşününce C20XE nin farkı iyice belirginleşir.

Son düzenleme:
saygı duyuyorum böle bi bilgi icin :good: :alkis:

Son düzenleme:
Forum kuralları ;
13- Forum içerisinde, illegal ve trafik kurallarına aykırı tutumlar sergilemek; trafiğe açık alanlarda insan hayatını tehlikeye atan, yarış-kapışma, adı altında başlık açmak, resim veya video yayınlamak yasaktır.

Bu forumda çifte standart var sanırım. Her yarış kim alır kim geçer konusu;Yukardaki maddeye dayanarak en az 15 mesajda kilitlenirdi burda 180 mesaj olmuş devam ediliyor.

i OPC nin 240 hp olan değerine bakmayın çünkü LET in üzerindeki 204 HP veren turbo hap kadar

k16 mı hap kadar :D ya senin aldığın haplar çok büyük yada gözün bozuk yeni nesil opellerdeki turbolardan daha büyük k16 trim ve exducer olarak neredeyse garret t3 52 ler kadar.

opel 20 yıldır kendini aşamadı değil tüm markalar için geçerli artık katı emisyon standartları var tasarruf diye bişey var üretim maliyetlerini düşürüp japonla rekabet etmek diye bişey var. yeni motorlar hiçbi şekilde küçümsenecek motorlar değil sadece c20let c20xe gibi mihenk taşlarında 20 yıllık bir modifiye birikimi var dünyada. parçaları basit yapısı ve rahat oynanabilirliği yurtdışında neredeyse bedava olması yüzünden ve o dönemler çok bi alternatifi olmadığı için bu kadar popüler. yeni motorları kurcalamak için sadece bize değil ingilizlere almanlara da para ve imkan lazım. ama yazılımla bile yeniden doğabilen araçlar ve potansiyelleri bence çok yüksek. aradan geçen yıllarda sadece performans üzerine çalışılmamış olduğuna eminim öyle olsaydı c20let den çok daha iyisini de yaparlardı. yumuşak dediğiniz yeni nesiller remap sonrası tamamen farklı bi karaktere bürünüyor ve imkan dahilinde modifiye ederseniz daha ileri de taşınabilir. c20let emisyonun tüketimin daha az önemi olduğu zamanlarda üretilmiş ve şu an üzerinde çok şey denenmiş çok aftermarket parçası üretilmiş ve kolay oynanan bir motor olduğu için avantajlı.

19-Site içerinde yöneticiler haricinde bir üye diğerine uyarı yapamaz, bir üye hakkında eleştiri içeren bir başlık açamaz. Tartışma yaratacak , forum huzurunu kaçıracak , gruplaşmalara sebep verecek mesajlar yazmak veya başlık açmak yasaktır burada yönetim varken size uyarı hakkı dogmuyor canım kardeşim ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri