Astra f Sfi & Astra H 1,6 t 180hp sizce hangisi ..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Nazi666
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Astra f sfi mi yoksa & Astra h 1,6 t 180 hp mi ...

• Kullanılan toplam oy
    36
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
çok fazla xe fanatiğisin ama boşa laf üretiyorsun,
okuduklarınla yazma bence önce tecrübe et ben o yukarda yazdıklarının hepsini yaşadım wikipedia ve sbd den okuyarak yazmadım :)
xe motoru öyle abarttığın gibi bir motor değil.
madem çok hızlı neden biz hiç göremiyoruz bu hızlı gsi ları :)

çok fazla xe fanatiğisin ama boşa laf üretiyorsun,
okuduklarınla yazma bence önce tecrübe et ben o yukarda yazdıklarının hepsini yaşadım wikipedia ve sbd den okuyarak yazmadım :)
xe motoru öyle abarttığın gibi bir motor değil.
madem çok hızlı neden biz hiç göremiyoruz bu hızlı gsi ları :)

İstersen yazdığın yazılardaki hakikaten komik hale düşeceğin yanlışları hatalarını ve bilgisizliğini yazmayayım ;)

bana bir kanıt vidyo koy görelim bugün ingilterede bile xe ile hondacılar ..... geçiyor çok abartıyorsun bu kadar fanatiği olma yarın öbür gün üzlürsün seni geçtikleri vakit :),
honda limit deniyor yıllardır ama adamların dyno sheet leri ortada,

gerçekleri kabul edemiyorsun ama gerçekler ortada xe nin zamanı geldi geçdi artık bende 5-6 sene önce xe gibisi varmı diye ama gerçekleri zamanla görüyorsun sende görüceksin,
madem bu kadar seviyorsun yap sağlam bir xe/let bizde görelim gurur duyalım :D

Ne o ? iki gün önce 1.6T yi 20XE den üstün görüyordun şimdi GTC muhabbetin kesildi bu kadar çabuk mu vazgeçtin :)

Yeni motor diye giriş yaptığın GTC baktın olmayacak şimdi Honda yı mı arkana aldın :)

Onu da tutturamazsan sırada Lamborghini mi var :)

hondayı falan savunduğum yok. bu kadar laf konuşana kadar icraatını görelim çıkart gsi ni bir kaç video yap bizde senle ve xe motorla gurur duyalım:)

Son düzenleme:
Getir GTC veya OPC ni 2.0 turbo olsun ben sana bir calibra çıkarayım yumuşakla olmayanı hemen anlamanı sağlayayım :)

Boşa tartışıyoruz bence

Emreyle biz xe yi de c20let i de muhtemelen türkiyede en çeşitli kombinasyonlar ve kimsenin yapmadığı şekillerde denedik kullandık kullanıyoruz neyin ne olduğu ortada ha biz sana c20xe konusunda fazla fanatiksin dedik diye sen de becerememişsiniz demiş oluyosun yorumunla ki bence bu yanlış. Bizde bu motorlara aşığız neyin ne olduğunu zamanla çok net şekilde yaşayarak gördük migwebi de sbd yi de herşeyi bi kenara bırakalım hali hazırda gt28 ve gt30lu c20letlerimiz ortada ve türkiyede bunlardan hızlı bi opel olduğunu sanmıyorum yinede siz port işlemeyi becerememişsinizdir ondan yürümemiş diyorsan bu da bence yanlış. Bazı konularda bilgili olabilirsin araştırmış uygulamış denemiş görmüş olabilirsin ama bizde tecrübeye dayalı konuşuyoruz ve işin aslı bundan 5 sene önce fazlasıyla amatördük belki ama şu an kayda değer bi noktada olduğumuza inanıyorum. c20xe zamanına göre çok iyi bir motor ama devir çevirmesi ve daha doğrusu verimli bir şekilde yüksek devirde yüksek güç üretebilmesi için fazla kurcalanması masraf emek olarak hesaplarsan modifiye için honda 106 vs gibi alternatiflerine göre mantıksız bir motor sadece aracı alırken ucuza alıyorsun başka bi avantajı yok atmosferik modifikasyondan bahsediliyorsa. değişken subap zamanlaması gerçekten çok etkili ve artık tüm motorlarda gerekli bir teknoloji ve opelin kendini az geliştirdiği de ortada kaldıki şu an alfa mito nun bazı motorlarında uygulanan elektrik kontrollü subap işletimi eğer başarılı olursa çok daha büyük farklar yaratacak. (alfa multi air sanırım adı)

Neyse başlığın konusu bunlar değil ayrı bi başlıkta sonsuza dek tartışılacak şeyler bunlar ama 1.6t "BENCE" c20xe den çok çok daha cazip c20xe yi uygun fiyatı ve astra gsi bodykiti hatrına belki....

bence 1.6t

Son düzenleme:
ha birde şu var
"Astra f sfi mi yoksa & Astra h 1,6 t 180 hp mi ..."
bu sorunun anket şıkları ne olmalı?
bence böyle olması lazım dimi?
a-astra f sfi
b-astra 1.6t

ama şıklar böyle
a-kim gecer sizce
b-hangisi uzunda alır

ilginç bi anket olmuş :D

Boşa tartışıyoruz bence

Emreyle biz xe yi de c20let i de muhtemelen türkiyede en çeşitli kombinasyonlar ve kimsenin yapmadığı şekillerde denedik kullandık kullanıyoruz neyin ne olduğu ortada ha biz sana c20xe konusunda fazla fanatiksin dedik diye sen de becerememişsiniz demiş oluyosun yorumunla ki bence bu yanlış. Bizde bu motorlara aşığız neyin ne olduğunu zamanla çok net şekilde yaşayarak gördük migwebi de sbd yi de herşeyi bi kenara bırakalım hali hazırda gt28 ve gt30lu c20letlerimiz ortada ve türkiyede bunlardan hızlı bi opel olduğunu sanmıyorum yinede siz port işlemeyi becerememişsinizdir ondan yürümemiş diyorsan bu da bence yanlış. Bazı konularda bilgili olabilirsin araştırmış uygulamış denemiş görmüş olabilirsin ama bizde tecrübeye dayalı konuşuyoruz ve işin aslı bundan 5 sene önce fazlasıyla amatördük belki ama şu an kayda değer bi noktada olduğumuza inanıyorum. c20xe zamanına göre çok iyi bir motor ama devir çevirmesi ve daha doğrusu verimli bir şekilde yüksek devirde yüksek güç üretebilmesi için fazla kurcalanması masraf emek olarak hesaplarsan modifiye için honda 106 vs gibi alternatiflerine göre mantıksız bir motor sadece aracı alırken ucuza alıyorsun başka bi avantajı yok atmosferik modifikasyondan bahsediliyorsa. değişken subap zamanlaması gerçekten çok etkili ve artık tüm motorlarda gerekli bir teknoloji ve opelin kendini az geliştirdiği de ortada kaldıki şu an alfa mito nun bazı motorlarında uygulanan elektrik kontrollü subap işletimi eğer başarılı olursa çok daha büyük farklar yaratacak. (alfa multi air sanırım adı)

Neyse başlığın konusu bunlar değil ayrı bi başlıkta sonsuza dek tartışılacak şeyler bunlar ama 1.6t "BENCE" c20xe den çok çok daha cazip c20xe yi uygun fiyatı ve astra gsi bodykiti hatrına belki....

bence 1.6t

Bak kendin söylüyorsun Türkiye de ki en hızlı opeller sizdeymiş ama onlarda burada savunduğunuz GTC veya OPC değilde nedense 20LET miş o kadar modifiye yaparken ve GTC yi savunurken bunu hiç mi fark etmediniz :cool: Yalnlız ben Türkiyede ki en hızlı opellerin sizde olduğuna katılmıyorum çünkü öyle olsaydı 106 ile hiç kıyaslamıyor olurdunuz :)

Bir de ben 5 yıl değil 15 yıl önce bile fazlasıyla amatör değildim ve siz 20 XE geri derken ben bugün sizin henüz üzerinde çalışma yapmadığınız ama en yeni teknoloji olarak gördüğünüz LNF in ve diğer DIGT lerin de içindeyim öyle de bir durum var şimdi ne olacak :rolleyes:

Neyse bu konu fazla uzadı ben sizi uğraşan gençler olarak görüp uğraşıpta fark edemediğiniz bazı şeylere karşı uyandırmaya çalıştım ama siz fanatiklik olarak algıladınız, olabilir yapacak birşey yok zamanla kendiniz öğrenirsiniz benden bu kadar :cool:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri