Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Merdo link' Alıntı:
Esad senin depo tamamen boştu neredeyse orada benzin alırken :)

Yanı ortalama ışık yandıktan sonra sen bi 50 km daha giderdin bence.

ışık yandıktan sonra 55 km menzil veriyor zatende bende ışık yanar yanmaz almadım benzini Merdocum

ama tahminimce şöyle olabilirdi ışık yanıp sönmeye kadar tabi aynı şartlar altında kullandığımı düşünerek en fazla 15-20 km daha yapardı gibi geliyor.

o sıralar motor soğuk ve kısa mesafeli kullandım aracı o yüzden öyle oldu yoksa devamlı bir şey olsa yemişim astrasını en nihayetinde 140 beygir 60-70 kuruş onun haddine değil.

o bir gafletti yaptı bidaha olmamasını umuyorum.

Arkadaslar bugün itibari ile aracım 1250 km oldu ve 12,5 litre olan tüketimin 11,3 olduğunu gördüm. Hep sehir ici tabii. Km arttıkça tüketimin düşeceğini umuyorum.

aracım 1550 km ve istanbul içinde kullanıyorum aracım otomatik olmasına rağmen aracımı manuelde kullanıyorum ve ortalama yakıt tüketimi 7.9 Lt

Bu nasıl oluyor anlamıyorum. ben ne yaptıysam hala 13 den düşüremedim. Trafik teki kullanımız mı acaba bu yoksa uzun yolda var mı aralarda ?

Hanika link' Alıntı:
Bu nasıl oluyor anlamıyorum. ben ne yaptıysam hala 13 den düşüremedim. Trafik teki kullanımız mı acaba bu yoksa uzun yolda var mı aralarda ?

Ayağını korkak alıştır, ben öyle yapıyorum 11.7 oluyor. ((:

Hanika link' Alıntı:
yakıtı araçlarımız bir yere kadar yakar önemli olan kullanıcının aracı nasıl yönlendirdiği dir aracı ankaraya gidip geldikten sonra sıfırladım ve bu akşam inerken baktım 8.0 olmuş ortalama dün akşam biraz basmıstım da

Not: araba az yakmaz şöför araca az yaktırır general_hoho

Huseyin link' Alıntı:
Astra 5-door 1.4 Turbo LPG ecoFLEX featuring a 56 liter gasoline tank and a 49 liter LPG tank is more than 1,400 kilometers. [/font]
Bu ne demek? 56 litrelik depo,49 litre alıyorda bu 49 litre ile 1400 km mi gidiliyor? demek istiyor.Böyle birşey olurmu?Yoksa benmi yanlış anladım.
http://media.gm.com/content/media/intl/en/opel/news.detail.html/content/Pages/news/intl/en/2012/opel/01_19_new_lpg_models
5-kapılı Astra 1.4 Turbo LPG ecoFLEX, 56 litre yakıt tankına sahip ve 49 litrelik LPG tankı 1.400 'den fazla kilometre yapıyor

HaKaN link' Alıntı:
5-kapılı Astra 1.4 Turbo LPG ecoFLEX, 56 litre yakıt tankına sahip ve 49 litrelik LPG tankı 1.400 'den fazla kilometre yapıyor
Evet dogru

böyle birşey mümkün olabilirmi? 2,25 den gazın litresi 49 litre alırsan 110 TL eder bununla 1400 km gidersen km de 78 krş yaparki bu imkansız.Ama site güvenilir yoksa yayınlamazdım.Hele corsalarda bi rakamlar varki uçuk rakamlar.

Geri