Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

incelemedim ama dış görüntüsü kötü olmuş beğenmedim açıkçası beni vw ye yöneltiyorlar halbuki honda kullanması zevkli bir alet civic i civic le yenilemek isterim açıkçası ama beğenmedim :(

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=975.msg80433#msg80433 date=1325163239]
[quote author=GNSpower link=topic=975.msg80414#msg80414 date=1325162067]

Şimdi bu Manisa yolu üzerinden gidiliyordu değil mi Balıkesir'e? ((:

Bir rivayete göre yol tarifi sorulduğunda Tolga 40 çil yavrusu gücünde saçmalarmış.
[/quote]

Beni Artvin'den çıkarttırman takdirimi kazanırdı ama. ((:
[/quote]

O kadar da olsun daaa :)

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=975.msg80434#msg80434 date=1325163320]

Bir rivayete göre yol tarifi sorulduğunda Tolga 40 çil yavrusu gücünde saçmalarmış.
[/quote]

[/quote]

[/quote]

Bu arada sen bir İzmir'e gel, biraz kullan benim arabayı. Bakalım tüketimler ne olacak.. Bakarsın araba uysallaşır yola girer master görünce. ((:

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=975.msg80454#msg80454 date=1325168245]
[quote author=GNSpower link=topic=975.msg80434#msg80434 date=1325163320]

[/quote]

[/quote]

[/quote]

Bu arada sen bir İzmir'e gel, biraz kullan benim arabayı. Bakalım tüketimler ne olacak.. Bakarsın araba uysallaşır yola girer master görünce. ((:
[/quote]

Allah ın emri oldu zaten..

astraowner link' Alıntı:
incelemedim ama dış görüntüsü kötü olmuş beğenmedim açıkçası beni vw ye yöneltiyorlar halbuki honda kullanması zevkli bir alet civic i civic le yenilemek isterim açıkçası ama beğenmedim :(

Aslında bir de gerçeğini bizzat incelemek gerek.

En dolusu 49.000 liraymış sanırım, en yeni rakibi Elantra nın 57.000 civarı ya da full bir Rio nun benzer rakamları bulduğu düşünülürse aslında gayet iyi.

GNSpower link' Alıntı:
[quote author=astraowner link=topic=975.msg80416#msg80416 date=1325162321]
bende 3000 devir altında vites büyütmem çünkü araç gitmiyor siz nasıl o şekilde kullanıyorsunuz bilmiyorum çünkü 1. vites kaldırıp 2000 de 2 ye atınca bildiğiniz araba traktör e bağlıyor toparlayana kadarda dünyanın benzinini harcıyor eğer herkeste bu şekilde değilse yarın servisteyim haberiniz olsun çünkü benim araba 1850 ye gelene kadar diğer viteslerde gaza tepki bile zar zor veriyor gitmek istemiyor yani

Valla benim Active Select bu şekilde. Gaza sakin bastığın sürece 1200 devirde falan gidiyor düz yolu. Vitesleri de 2000 dedin mi atıyor bir üste. Ha yokuşa geldi mi de 4500 devirle çıkıyor birde o var.
[/quote]

+100  Bende 50 de gazı sabitleyip manuele çektiğimde ekran görüntüsü M6. Bu şekil dümdüz bomboş yolda kullanırsan sıkıntı yok. Ancak azıcık yavaşlayıp hızlanayım desen yada önündeki aracı hafifçe geçeyim desen gazı nazikçe okşasan aracın süratlenmesinde tık yok yine aynı şekil devam ama tüketim ekranı kitt in göstergesi gibi saymaya başlıyor. Ha birazcık daha basarsan gaza azıcık hızlanıversin diye anında zıvanadan çıkıveriyor. ֖ndeki yandaki insanlarda senin onlarla it dalaşına girdiğini sanıyor aracın haykırıp kükremesinden. ֖zellikle polis araçlarını geçerken buna yakalanırsanız hem tatlı hem ürkütücü olabiliyor. :)

eketen link' Alıntı:
[quote author=GNSpower link=topic=975.msg80418#msg80418 date=1325162431]
[quote author=astraowner link=topic=975.msg80416#msg80416 date=1325162321]
bende 3000 devir altında vites büyütmem çünkü araç gitmiyor siz nasıl o şekilde kullanıyorsunuz bilmiyorum çünkü 1. vites kaldırıp 2000 de 2 ye atınca bildiğiniz araba traktör e bağlıyor toparlayana kadarda dünyanın benzinini harcıyor eğer herkeste bu şekilde değilse yarın servisteyim haberiniz olsun çünkü benim araba 1850 ye gelene kadar diğer viteslerde gaza tepki bile zar zor veriyor gitmek istemiyor yani

Valla benim Active Select bu şekilde. Gaza sakin bastığın sürece 1200 devirde falan gidiyor düz yolu. Vitesleri de 2000 dedin mi atıyor bir üste. Ha yokuşa geldi mi de 4500 devirle çıkıyor birde o var.
[/quote]

+100   Bende 50 de gazı sabitleyip manuele çektiğimde ekran görüntüsü M6. Bu şekil dümdüz bomboş yolda kullanırsan sıkıntı yok. Ancak azıcık yavaşlayıp hızlanayım desen yada önündeki aracı hafifçe geçeyim desen gazı nazikçe okşasan aracın süratlenmesinde tık yok yine aynı şekil devam ama tüketim ekranı kitt in göstergesi gibi saymaya başlıyor. Ha birazcık daha basarsan gaza azıcık hızlanıversin diye anında zıvanadan çıkıveriyor. ֖ndeki yandaki insanlarda senin onlarla it dalaşına girdiğini sanıyor aracın haykırıp kükremesinden. ֖zellikle polis araçlarını geçerken buna yakalanırsanız hem tatlı hem ürkütücü olabiliyor. :)
[/quote]

Aynen aynen.. İşte hanımla her arabaya binişimizde aynı muhabbet...

-Dur şu vosvosu geçelim 40'la gidiyor ben 50 ile gideyim. (Vrooomm 4500 devir) Hoşt, oha..
-Ezik. Rezil.. Vosvosla kapışan manyak..
-Dur be ben yapmadım. (Ayak gazdan çekilir hız 50, vites 6, devir 1200) E şu şahin'i geçeyim, o da 45'le gidiyor. (Röaaarrr 4800 devir.) Lan? Lan?
-Trafik canavarı. Bu seferde şahin mi? Buna mı yettin anca?
-Le havle. Ulan 87 model şahin be, daha neler. Rezil ettin beni yine active select. Aktivitene göbeğim kadar taş düşe..  ((:

şanzuman yığılmaya sebep olmasın diye heralde tepkilerini çok hassas yapmışlar.

gaza bastıkça vites küçültüyor mesela 6 ile giderken gazı ortalayın 5e çekiyor tam gaz yapın 4 e çekiyor yada hıza devire göre 3 e falan çekiyor benim hoşuma gidiyor yaptığı ses ve birden koltuğa yapıştırması :)

esad J link' Alıntı:
şanzuman yığılmaya sebep olmasın diye heralde tepkilerini çok hassas yapmışlar.

gaza bastıkça vites küçültüyor mesela 6 ile giderken gazı ortalayın 5e çekiyor tam gaz yapın 4 e çekiyor yada hıza devire göre 3 e falan çekiyor benim hoşuma gidiyor yaptığı ses ve birden koltuğa yapıştırması :)

Siz bekarlığın ve keyif sürüşlerinin hazzı ile zevk alırsınız da yanınızda eş, aile, büyükler olupta araç çıldırıverince yanınızdakilerin yok daha büyüyememiş hala aklı bir karış havada durduk yere önüne gelene hava atıyor cinsi bakışları pek keyifli olmuyor. ;)  Bekarlığınızın keyfini sürün arkadaşlar. :)

Active Select için depomu doldurduğumda manzaram şuydu :

img0690resize.jpg

Geri