Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Biz daha o rakkamları menzilde göremedik, demekki cosmo depoları küçük. :)

tomacco link' Alıntı:
Biz daha o rakkamları menzilde göremedik, demekki cosmo depoları küçük. :)

Artık Cosmo'ların deposu mu küçük, 1.4T'lerin gözü mü aç onu zaman gösterecek. ((:

1.4 turbo AS , otomatik şanzımanların hepsinde olduğu gibi gaza yüklenilmediğinde mümkün olan en yuksek vitesle gidiyor. 2000 devirde vites büyütüyor. gaza orta veya çok basmamıza göre de 1,2 hatta 3 vites küçülterek homurdanıyor. fakat 1.4 oluşundanmıdır bilmiyorum 4000 devirden sonra aracın kasıldığını hissediyorum. 1500-4000 devir arası hızlanması ve çekişi bence daha başarılı.tuketim ortalamam ise izmir şehir içi %30 , uzun yol %70 olmak üzere 7,6/100 km.

limnili link' Alıntı:
1.4 turbo AS , otomatik şanzımanların hepsinde olduğu gibi gaza yüklenilmediğinde mümkün olan en yuksek vitesle gidiyor. 2000 devirde vites büyütüyor. gaza orta veya çok basmamıza göre de 1,2 hatta 3 vites küçülterek homurdanıyor. fakat 1.4 oluşundanmıdır bilmiyorum 4000 devirden sonra aracın kasıldığını hissediyorum. 1500-4000 devir arası hızlanması ve çekişi bence daha başarılı.tuketim ortalamam ise izmir şehir içi %30 , uzun yol %70 olmak üzere 7,6/100 km.

Turbo beslemeli motorlar genelde üst devirlere doğru dediğiniz gibi kasılmaya başlayabilirler, bu sanırım otomatik vitesli modellerde biraz daha fazla hissediliyor.

Aracı aldığım ilk gün adettendir depoyu fulledim bu gece Ankaraya gideceğim için depoyu evin yanındaki shell den tekrar fulledim 48 TL  lik aldı 50 ye tamamlayamadık yani yapılan km 142 km istanbul içi bu arada otomatik vites olduğu halde hep manuel de kullanıyorum çok ağır trafik hariç

Sting link' Alıntı:
Aracı aldığım ilk gün adettendir depoyu fulledim bu gece Ankaraya gideceğim için depoyu evin yanındaki shell den tekrar fulledim 48 TL  lik aldı 50 ye tamamlayamadık yani yapılan km 142 km istanbul içi bu arada otomatik vites olduğu halde hep manuel de kullanıyorum çok ağır trafik hariç

Hayırlı yolculuklar, araç içinde yeniyken ilk günden uzun yola çıkacak olması isabet olmuş, arada vitesi manuele alarak motor devrini 3-4000 e kadar yükseltin.

Sting link' Alıntı:
Eser eminsin dimi 48 tl ye 142 km gittine

Tolga KARACA link' Alıntı:
Hayırlı yolculuklar, araç içinde yeniyken ilk günden uzun yola çıkacak olması isabet olmuş, arada vitesi manuele alarak motor devrini 3-4000 e kadar yükseltin.
ben manuelde kullanıyorum zaten tolga hanım otomatik modda kullanır sadece ;) ben ilerde 4-5-6 binlere cıkarım

bulent_tnt link' Alıntı:
Evet abi akşam üzeri doldurdum aracı aldığımda 5 km idi benzini aldığımda 147.6 km idi slip bende

bulent_tnt link' Alıntı:

abi ben 50 tlye 50-55 km gittim ben bile inanamadım.

benzin aldığımda ışık yanıp sönme evresindeydi aldım benzini sürüş1 i sıfırladım sonraki ışık yaktığında 52 yada 53 km gidebilmiştim.

Geri