Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Anladığım kadarıyla bu iki deponun toplamıyla 1400 km yapılıyor.

2 ayrı deposu var ve 2 depo toplamda 1400 km gidiyor ben bunu çıkardım yazıdan

olabilir.Bunun 700 km si benzin 700 km si gaz ile gidilse, lpg ile 156 krş yakarki bu bile çok keyifli rakamlar general_Applause

1.4t 1000 km gidebiliyor 56 lt lik depoyla forum da bunu başaran arkadaşlar vardı

aracımı aldıktan 4 gün sonra ankaraya gittim ve bir depo ile 850 km yaptım daha sonra araç 235 TL ye fullendi CC 110 da

Cuma günü Ankara ya yola çıktık, depoda çeyrekten biraz fazla BP vardı trafik yoğundu ve uzun süre ters rüzgara karşı gittik ortalama tüketim 7litrenin altına neredeyse hiç düşmedi motorda her zamankine göre biraz gürültülü ve hantaldı.

Balıkesir den sonra çevreyolunu da geçip Shell den 95 oktanla depoyu fulledim, kısa süre sonra tüketim 5.6 ya düştü, gaz tepkileri hızlandı ve motor bariz şekilde daha yumuşak çalışmaya başladı, normalde BP ile Shell arasında bu kadar fark yoktur son aldığım BP de bir sorun vardı belki de..

Şuanda Ankara dayım Keçiören - Dışkapı - Kızılay - G.O.P ve Oran arası kullanıyorum ortalama tüketim 6.5litre, K.Ören-Kızılay arası biraz sıkışık, sonrasında trafik rahat..

Ben de World kampanyasından dolayı bu ay 3 kez BP'den benzin aldım. İlginç bir şekilde ben de aracın performansının biraz düştüğünü hissettim ama herhalde bana öyle geliyor diye düşündüm. Şimdi siz de bu tespitinizi paylaşınca şüphelerim biraz daha arttı; ama sonuçta BP de bir petrol devi, gözle görülür bir fark olması pek gerçekçi gelmiyor.

Sene 2006 bende broadway var. BP den benzin alınca alenen kış sabahları zorla çalışıyordu araba. Shell den alınca rahat çalışıyodu. O günden sonra BP den benzin almadım hatta araba bile yıkatmadım...  :)

xylent link' Alıntı:
Ben de World kampanyasından dolayı bu ay 3 kez BP'den benzin aldım. İlginç bir şekilde ben de aracın performansının biraz düştüğünü hissettim ama herhalde bana öyle geliyor diye düşündüm. Şimdi siz de bu tespitinizi paylaşınca şüphelerim biraz daha arttı; ama sonuçta BP de bir petrol devi, gözle görülür bir fark olması pek gerçekçi gelmiyor.

BP den benzin aldıktan sonra özellikle ilk gün çekiş/tüketim biraz kötüleşti gibi gelmişti sonra alışmıştım ama yolda Shell ile fulledikten sonra fark çok belli oldu hem tüketim hem motorun çalışma rahatlığı/sessizliğiyle..

Normalde BP de böyle bir sorun yaşamıyordum ne olduysa son alışımda oldu, özellikle uzun yolda sakin sürüşte bile 7litre civarında yakması garipti.

Shell bariz daha iyi. Ama ben tanıdık diye Totalden alıyorum. Şimdilik bir şikayetim yok.

Geri