Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

Ynt: Astra J 1.4 turbo yakıt sarfiyatı....

tas7035 link' Alıntı:
Herkese merhaba,

Megane 3 dizel aracımı satıp astra 1.4t otomatik almak istiyorum. hergün köprü trafiğine gireceğim İstanbul'da. Lütfen bu araca sahip olanlar tüketim değerlerini yazabilir mi.

Teşekkürler.
Active Select sahibi arkadaşlarımızın yorumlarına göre malesef bu şanzıman biraz müsrif. Heleki hergün köprü trafiğinde tüketim bayağı yükselecektir. İşin en kötü yanı bu tüketim dizel bir megane den sonra ciddi derece canınızı sıkacaktır. Ne biliyim MeganeIII dCi EDC veyahut Golf6 TDI DSG gibi bir model size daha uygun görünüyor.

tas7035 link' Alıntı:
Herkese merhaba,

Megane 3 dizel aracımı satıp astra 1.4t otomatik almak istiyorum. hergün köprü trafiğine gireceğim İstanbul'da. Lütfen bu araca sahip olanlar tüketim değerlerini yazabilir mi.

Teşekkürler.

Dizel Megane 3 den sonra Astra 1.4 Turbo nun nın bazı avantajları olacaktır ancak bunlardan biri dediğiniz gibi sıkışık İstanbul trafiğindeki tüketim olmayacaktır, herhangi dizelden herhangi turbo benzinliye veya atmosferik benzinliye geçmeniz yakıt konusunda masraflarınızın artması demektir.

tas7035 link' Alıntı:
Herkese merhaba,

Teşekkürler.
Öncelikle hayırlısı olsun insallah benim AS astram ortalama klima açmadan 8 litre civarı tüketiyor İstanbul ici yalnız kopru trafiğini kullanmıyorum kopru trafiğine +1 litre eklersek 9 litre yapar gecen hafta depoyu fulleyip dill klima açık 1 haftalık kullanım ile 9.2 tüketim degeri çıktı ortaya bina göre hesabını yapın sizde üstüne kullanıma bağlılıktan +1 veya +2 ekleyin iste

bence 11 den aşağı zor yakar eğer gerçekten istanbul trafiğinde kullanıcaksanız çünkü 9 dan aşağı manuel bile inmiyor istanbulda en iyi 8.5 olur o da yine açık trafikte a.s ile birleşince 10-11 altı yakması çok inandırıcı değil daha az tüketimi olanlar pek trafiğe girmiyor bence

trafiğe girme olarak nerelerden bahsediliyor önce ona bir bakmak gerek ben genelde Beşiktaş Mecidiyeköy sirinevler avcılar Zeytinburnu cogunlukta bu güzergahları kullanılırım tüketimim de bu yonde

Arkadaşlar şu da var; burda tüketimleri tartışırken çok büyük oranda birbirimizin sürüş stillerini ve girdiği trafiği bilmiyoruz, şartlardaki en ufak değişiklik bile + / - 2 litre oluyor malumunuz.

ben beşiktaş-levent arası kullanıyorum hergün 9 un altına inmedi hiç ama üstüne de çıkmıyor hiç 50 nin hatta 40 ın üstüne çıktığım yol olmuyor genelde 1.viteste dur kalkla geçiyor yol güzergahında e5 falan varsa tüketimin düşük olması normal

Tolga KARACA link' Alıntı:
Arkadaşlar şu da var; burda tüketimleri tartışırken çok büyük oranda birbirimizin sürüş stillerini ve girdiği trafiği bilmiyoruz, şartlardaki en ufak değişiklik bile + / - 2 litre oluyor malumunuz.
+1
buda çok etkili mesela ben 2. vitesi özellikle devirli kullanmayı severim ve klimada yaz kış hep eçıktır

astraowner link' Alıntı:
+1
buda çok etkili mesela ben 2. vitesi özellikle devirli kullanmayı severim ve klimada yaz kış hep eçıktır

Ben de baygın vites atmayı sevemedim gitti ama bizim araçların ortalama ekranları en kolay ilk 2 vitesteki devirli kullanımda yükseliyor malum..

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben de baygın vites atmayı sevemedim gitti ama bizim araçların ortalama ekranları en kolay ilk 2 vitesteki devirli kullanımda yükseliyor malum..
045thumbsup

Geri