Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan duanka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: ilk gün izlenimlerimiz

avukatakın link' Alıntı:
bizim dizel araçlar çok güçsüz  maleef ağırlıkta fazla olunca  ilk hızlanma ve yokuşta  fazla gaz verirseniz çok yakar.  hep  sakin kullanacaksınız

kesinlikle fazla yakıyor.... ilk kalkışlar ve hızlanmada dediginiz gibi cok rahatsız edici...  ama 7500 km'de 5.7 lt iyi gibi...

ama ortalama olarak en az  opellin dizel yakıyor  benim arakadaşta megane var 6 litre yakıyor. bizim daha iyi yani.

yaramaz06 link' Alıntı:
ilk günkü izlenimler olarak ort yakıt tüketimi 14 lt gayet basarılıyım bu konuda arabayı ılk aldıgımda otobanda 190 cıktım sızce bundan olabılırmı.ama 1,4 olmasına ragmen gıdıyor be arac
benim ortalamam şu anda 8.8  :)

fabrika verisi 5 lt şehiriçi,,, +1 lt ilave edelim... 6 lt makul gibi..... sizin de belirttiğiniz gibi, hızlı kalkmaktan sakınmak lazım... rampalarda dikkat etmek lazım.  bir de devirli sürmek lazım :)

hllb link' Alıntı:
[quote author=yaramaz06 link=topic=342.msg19686#msg19686 date=1301240307]
ilk günkü izlenimler olarak ort yakıt tüketimi 14 lt gayet basarılıyım bu konuda arabayı ılk aldıgımda otobanda 190 cıktım sızce bundan olabılırmı.ama 1,4 olmasına ragmen gıdıyor be arac
[/quote]
halil abi senden kesin ders almam lazım yoksa benzine calısacagız gıbı gozukuyor 002tuhaff

yaramaz06 link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=342.msg19713#msg19713 date=1301249235]
[quote author=yaramaz06 link=topic=342.msg19686#msg19686 date=1301240307]
[/quote]
halil abi senden kesin ders almam lazım yoksa benzine calısacagız gıbı gozukuyor 002tuhaff
[/quote]
eskiden olsa önümdeki arabayı sollamadan duramıyordum :P ama son bir 2-3 yıldır sakin sakin kullanıyorum. bir taraftan benzin fiyatları bir taraftan, radar korkusu, biraz da yaş ilerleyince duruldum :) 207 de bu şekilde kullanıyordum fabrika verisi 8.3 idi sanırım ama o da ilk yıl geçtikten sonra az yakmaya başlamıştı 7.8 8.0 civarında yakıyordum. astrada da aynı tarz da kullanıyorum ilk günler için 8.8 oldukça iyi bir değer bence. ilerde 8 i geçmez tahminim. bugün şöyle bir şey keşfettim 1800 rpm civarı (max. torka ulaştığı için sanırım) gayet az yakıyor. daha düşük devirde daha çok yakıyor. üst devirlerde zaten doğal olarak çok yakar. 

İlk gün hatta ilk bir kaç saat

Yaklaşık 2 saat kadar önce benzin canavarını  ;D teslim aldım, akşam trafiği sebebi ile istanbul'u bilenler için söylüyorum, ֜mraniyeden Altunizade Bağlarbaşına gelmem yaklaşık 1 saatimi aldı ve bayağı gerildim diyebilirim, netice itibariyle sağsalim eve geldik. Pek birşey anlamadım ama keyifli gibiydi sanki  :) :) :), trafik biraz sakinleşsin tekrar çıkıp bir tadına bakıyım diyorum.

avukatakın link' Alıntı:
ama ortalama olarak en az  opellin dizel yakıyor  benim arakadaşta megane var 6 litre yakıyor. bizim daha iyi yani.

Akın bey 7000 küsür km deydım benım ortalamam meganla :D inanırmısınız 4.5 e kadar dusmustum bı ara ama son sattıgımda 5.6 idi.. Dediginiz gibi oda kalkıslarda falan cok yakıyordu 1 vites gücsüz gibi geliyordu bana.. Ama torku yuksek oldugundan dier viteslerde iidi.. umarım yeni alcagım astra 2 3 4 5 ı aratmaz :)

grnt015gb.jpg

Ynt: İlk gün hatta ilk bir kaç saat

Tamkan link' Alıntı:
       Yaklaşık 2 saat kadar önce benzin canavarını  ;D teslim aldım, akşam trafiği sebebi ile istanbul'u bilenler için söylüyorum, ֜mraniyeden Altunizade Bağlarbaşına gelmem yaklaşık 1 saatimi aldı ve bayağı gerildim diyebilirim, netice itibariyle sağsalim eve geldik. Pek birşey anlamadım ama keyifli gibiydi sanki  :) :) :), trafik biraz sakinleşsin tekrar çıkıp bir tadına bakıyım diyorum.
hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın

özer bey yeni aracın dizelse performans olarak meganı baya bir ararsın

Geri