Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan duanka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: ilk gün izlenimlerimiz

hllb link' Alıntı:
[quote author=Tamkan link=topic=342.msg19939#msg19939 date=1301330526]
      Yaklaşık 2 saat kadar önce benzin canavarını  ;D teslim aldım, akşam trafiği sebebi ile istanbul'u bilenler için söylüyorum, ֜mraniyeden Altunizade Bağlarbaşına gelmem yaklaşık 1 saatimi aldı ve bayağı gerildim diyebilirim, netice itibariyle sağsalim eve geldik. Pek birşey anlamadım ama keyifli gibiydi sanki  :) :) :), trafik biraz sakinleşsin tekrar çıkıp bir tadına bakıyım diyorum.
hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın
[/quote]

Teşekkür ederim, eyvallah.

avukatakın link' Alıntı:
özer bey yeni aracın dizelse performans olarak meganı baya bir ararsın

megane ile astranın dizeli arasında hp ve tork baya farklımı sayın akın? neden arasınız dediniz  032questn

insignia forumunda birisi audi sport hatchback aracını 55 bin e satıp cosmo astra almayı düşünüyor :)

HaKaN link' Alıntı:
insignia forumunda birisi audi sport hatchback aracını 55 bin e satıp cosmo astra almayı düşünüyor :)
gayet mantıklı, ben arabayı değiştirmeye karar verip araba bakarken hastaydım a3 sportlara yolda görünce içim gidiyordu, ta ki bayiide kapısını açıncaya kadar. ön kapı küçücük, içerisi daracık. şaşırdım kaldım p207den çok farklı gelmedi bana beğenmedim hüsrana uğradım ( kalitesine bir şey diyemem tabi, dizayn olarak beğenmedim içini)

akcaylıastra link' Alıntı:
[quote author=avukatakın link=topic=342.msg19974#msg19974 date=1301334984]

megane ile astranın dizeli arasında hp ve tork baya farklımı sayın akın? neden arasınız dediniz  032questn
[/quote]
HOcam astra dizel ile megane dizel performans olarak kıyaslanmaz bile. megane 240 tork 1,5 dci 105 hp  astra 190 tork 1,3 cdti 95 hp. performans açısından ikisinide kullanmış olana biri olarak şunu söyliyeyim çoooook fark var. 

Bugun astra 1.3 dizel deneme sansım oldu.. Hüsrana ugradım resmenn kötülemek icin demiyorum yanlıs anlasılmasın.. 1 vites cok cansız arac kalkarken can cekısıo gıbıme geldı.. Kasa agır tork yetersız motor kucuk :( bu kadar beklemıyordum ceker dıordum ama acıkcası pek ıcıme sınmedı cok fazla suratlenemedım 120 ye kadar cıkabıldım 5 vites o da normal geldi ama 160 tan sonrası tıkanır kalır gıbıme gelıor tabıkıde cıkar 180 190 ama cok bagırır emınım..

Özer link' Alıntı:
Bugun astra 1.3 dizel deneme sansım oldu.. Hüsrana ugradım resmenn kötülemek icin demiyorum yanlıs anlasılmasın.. 1 vites cok cansız arac kalkarken can cekısıo gıbıme geldı.. Kasa agır tork yetersız motor kucuk :( bu kadar beklemıyordum ceker dıordum ama acıkcası pek ıcıme sınmedı cok fazla suratlenemedım 120 ye kadar cıkabıldım 5 vites o da normal geldi ama 160 tan sonrası tıkanır kalır gıbıme gelıor tabıkıde cıkar 180 190 ama cok bagırır emınım..
Özer link' Alıntı:
işte tam bunu anlatmaya çalışıyordum umarım hak vermişsinizdir bana

Ben 1.3 dizel motorun türkiye harici satılmayacağını düşünüyorum..Türkiyede niye satılıyor çünkü dizel başka seçenek yok.. opel dizelin satılacağını biliyor ve fiatın dobloda vs. taa ne zamandan beri kullandığı teknolojisi eski motoru millete liste fiyatı 50-55 bin tl den satmaya çalışıyor..peki nie doblo motoru kullanıyor çünkü fiat bravo da kullandığı dizel motoru zaten gm ye vermez..ee 1.7 dizeli getirse 1.3 fındık motoru 50 bine satan zihniyet bu motoru 60 bine satmaya kalkar.. alan olmaz mı bir sürü bence.. ozaman insignia da 70-80 binlere çıkması lazım.. alan olur mu orası meçhul..bu sitede de yapılan anketten görüyoruz ki dizel kullanıcıları çoğunlukta..bu insanlar bu aracı zaten motoru için almış olmaları imkansız.. opel markası kalite anlayışı için alıyorlar..ama şu da bir gerçek motor arabanın kalbidir ve bence en önemli parçasıdır..neymiş afl varmış.. görünüşten başka hiç bir şey değil(çok sık şehir içi kullanan için söylüyorum) neymiş çift bölgeli elektronik klima varmış(sanki arabanın bi tarafı 18 derece diğer tarafı 24 derece olabiliyor da!!) neymiş alman arabası iyi arabaymış..(ondan daha yepyeni arabalarda yok su alıyor, yok ses geliyor vs..) opel de vw yaptığı gibi tr deki alman markası imajını kullanarak c segmenti arabasının fiyatını nerdeyse d segmenti insigniası ile aynı yapıyor..nasıl vw fanatiği birine ya sen 60 bine plastik direksiyonlu klimasız araba almışsın dersen olur mu bu alman arabası çok sağlam değer diyorsa, opel fanatikleri de ya sen 50 bine doblo motorlu(dobloyu küçümsemekten değil ticari araç olduğu için söylüyorum ve 50 bin tl lik bir araca hiç ama hiç yakışmaz) arabaya biniyosun dersen o da olur mu arabada esp var, çift bölgeli klima var vb.. ayrıca alman mühendisliği vardır bir bildiği deyip bu arabayı da savunur..ülkemde bu arabaya 60 bin deseler ki yeni gelcek zamlarla liste fiyatı yaklaşacaktır alan muhakkak çıkacaktır..ve kimse de yoğurdum ekşi demiyeceği için bu hep böyle gider..

avukatakın link' Alıntı:
[quote author=akcaylıastra link=topic=342.msg20053#msg20053 date=1301342051]
[quote author=avukatakın link=topic=342.msg19974#msg19974 date=1301334984]

[/quote]
HOcam astra dizel ile megane dizel performans olarak kıyaslanmaz bile. megane 240 tork 1,5 dci 105 hp  astra 190 tork 1,3 cdti 95 hp. performans açısından ikisinide kullanmış olana biri olarak şunu söyliyeyim çoooook fark var. 
[/quote]

ama tasarım ve konfor açısındanda megane ile astra karşılaştırılamaz, dış dizaynı yerden yere vuruyor astra ile meganı yanyana bırakn :)

o kadar da değil bence 1.3 dizel herkesin beklentisi farklıdır
benim kullanım koşullarıma göre 1.3 dizel tam anlamıyla ideal bir araç benim için

Geri