Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan duanka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: ilk gün izlenimlerimiz

trk_187 link' Alıntı:
daha once de soyledim... bu aracı aldıktan sonra "iyi ki 1.3 ecoflex almışım" dedim... bir kere bile pişman olmadım... aracın çekişi eleştiriliyor... neymis araç 1300 kg imiş, hiç 1.3 motor aracı kaldırırmıy mış... kesinlikle motoru, torku tatmin edici... haaa.... hız yapmak, performans yonunden tatmin olmak isteyen arkadaslar icin kesinlikle yetersiz.. ama tam bir spor gorunumlu, tatmin edici duzeyde motor gucune sahip bir aile arabasıdır.... 5.30'da okuldan çıkıyorum ve arabama binecegim anı hayal ediyorum.... daha ne diyim.. motordan yana sıkıntım olsaydı, aracıma hiç heyecan duyar mıydım.. bir kere bile pişman olmadım....

dsotumn aynen katılıyorum :)....

Bugün 150 ile geldim...double yolda...:D valla 5.2 den gram oynamadı...:D

Yeni kasayı değil ama önceki kasanın dizelini kullanmışlığım var ve 2000devir altındaki cansızlığı dışında "yavaş" ya da "motor kasaya yetmiyor" diyemem açıkcası.

O zamanlar yaklaşık 130hp lik dizel Focus um vardı üstelik, buna rağmen 1.3 dizel Astra nın devrini aldığında gayet iyi gittiğini düşünüyordum.

arkadaslar tekrar merhaba,

dun forumda yasaklandınız yazısı cıktı.. walll.. siteye saldırmışlar. kendimi isten atılmıs gibi hissettim.. :'(......... neyseki hallettiler... o yasaklandınız yazısını gorunce yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam.....  011zaa direk gozumun onune aracım geldi.... 011zaa... neyseki sn husnu bey ile temasa geçtim beni sakinleştirdi..... olacak iş degil.....

ilk once benzinli arkadaslar mı bu isi organize ettiler de beni forumdan attılar diye dusunmedim desem yalan olur.... hiiiii 011zaa

trk_187 link' Alıntı:
arkadaslar tekrar merhaba,

dun forumda yasaklandınız yazısı cıktı.. walll.. siteye saldırmışlar. kendimi isten atılmıs gibi hissettim.. :011zaa direk gozumun onune aracım geldi.... 011zaa...
ilk once benzinli arkadaslar mı bu isi organize ettiler de beni forumdan attılar diye dusunmedim desem yalan olur.... hiiiii 011zaa

:D baya bir yönetmen olur sizden, hemen senaryoyu yazmışsınız

trk_187 link' Alıntı:
:D

Ynt: İlk Gün İzlenimlerimiz

Arkadaşlar aracımı dün teslim aldım. Gerçekten çok heyecan verici bir andı. Öncelikle renk konusunda tereddütlerim vardı. Nehir grisini daha önce hiç bir araçta görmediğimden acaba nasıl bir renk diye çok merak ediyordum. Renk gerçekten bu araca çok yakışıyor. En kısa zamanda fotosunu çekip atarım. Merak edenler varsa ordan bakabilirler. Nehir grisi pek fazla piyasada olmadığından merak eden çoktu forumda. Hemde o açığı kapatmış oluruz. :) Neyse gelelim ilk gün izlenimlerine. Benim aracım Active select. Daha önce hiç otomatik vites kullanmadığım için çok fazla tereddütlerim vardı. Acaba alışabilirmiyim diye. Bayiinin çok yakınında tır garajı gibi biyer vardı. Beni oraya götürdüler test için. Bomboş ve geniş bir alan. İlk defa orda kullandım. Gerçekten yok böyle bir rahatlık arkadaşlar. Bir ayağın ve bir elin sana ait. Sanki araç kendi kendine gidiyor. Gerçekten büyük bir rahatlıkmış. Orda biraz çalıştıktan sonra arabaya hemen alıştım. Bütün tedirginliğim bir anda gitti. Daha sonra bayiiye döndük ve diğer prosedürleri tamamladık ve oradan ayrıldık. Artık Astra J ile başbaşa kalmıştık. Ben Samsun'da yaşıyorum. Aracı Trabzon'dan aldım. Önümde gidilecek yaklaşık 350 km.lik bir yol vardı. Öğleden sonra 2'de yola çıktım. İlk başta ort. yakıt 18.lerde falandı. Çünkü çok fazla şehir içinde dolaşmıştık. Biraz moralim bozuldu dedim ne bu. Bu kadar yakıyosa yandık. :) Sonra yola çıktık. Gerçekten mükemmel bir duyguydu. Sanki herkes bana bakıyormuş gibi hissettim. Aracın gazına dokunur dokunmaz ileriye fırlaması gerçekten çok güzel. Işıklarda benden daha hızlı kalkış yapana rastlamadım. Gerçi Corsayla da benden hızlı kalkış yapan yoktu ya :) Gerçekten mükemmel bir 350 km. geçirdim. Yol nasıl bitti anlayamadım. Yaklaşık4,5 5 saat yol yaptım. Sanki yarım saat gibi geçti. Yol boyu arabamın değişik özelliklerini keşfettim. Son 2 saatte yağmur başladı ve yağmur sensoru devreye girdi. Yağmurlu havada da test etmiş oldum. Tünellere girerken farlar otomatik yandı. Ve bunun gibi daha pekçok şey. Arabama gerçekten bir kez daha aşık oldum. İyiki Astra j almışım dedim. Bu arada yakıt ort. da Samsun'a geldiğimde 8 e düşmüştü. Hız olarak otr. 110-120 arası gittim. Bence yakıt ort. çok iyi. Daha da düşecektir diye düşünüyorum. Neyse fazla uzattım heyecanıma verin. Kısaca ilk gün izlenimim çok çok iyi. Sormak istediğiniz bişeyler varda cevaplandırabilirim. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...

Hayırlısı olsun hocam.  Demek ki 1.4 t otomatik hem yakıt hemde performans olara sizi sevindirecek. Sıfır araba için 8 litre ortalama heleki 1450 kilo ve benzinli olduğu göz önüne alınırsa muhteşem bir şey.  Tekrardan hayırlısı olsun, kazasız belasız.

sn. Conqueror55 tekrardan hayırlı olsun, gerçekten ilk gün izlenimlerini canlı canlı almış olduk :)
insan kendi aracındandan keyf alıyorsa gerisi teferruat zaten, otomatikte vites geçişleri nasıl acaba merak ediyorum
vites geçişlerinde hissettiriyor mu çok fazla
En kısa sürede fotoğrafları da bekliyoruz, kazasız belasız sürüşler

Geri