Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan duanka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: İlk Gün İzlenimlerimiz

markopasa86 link' Alıntı:
Sağolun arkadaşlar verdiğinz bilgiler için. Yalnız bu yağ göstergesi olayında, yağ ilk konulduğunda %100, ben ilk günde bunu %88 e düşürdüm gibi bir durum yok herhalde? :) İlk günden aracı haşat etmişim gibi bir izlenime kapılmiym sonra :)

Yağ göstergesi sadece km ye göre değil bildiğiniz üzere aynı zamanda zaman içerisinde kalitesi azalan birşey olduğu için aracınızı teslim almadan önceki süreci de var bunun,
ben de sıfır aldığımda % 100 göstermiyordu zaten bu gayet normal
dediğim gibi belirli aralıklarla manuel olarak yağı kontrol edin, herhangi bir eksilme olur ise servis biraz yağ ekler ve sıfırlar sayacı.

Aslında dün aracı stop ettirdiğim yokuş baya dikti, bende yokuşta kalkış desteği burda da yeter dedim, el frenini çekmedim, fakat arac hafif geriye kaydığında biraz da panikle tabi debriyajdan ayağımı fazla çekince stop etti, Kontağı kapatıp açtığımda, el freni otomatik devreye girdiğinden o şekilde kaldrdım arabayı, yoksa bende heryerde kullanmak istemiyorum el frenini. Yokuş aşağı boşa alma olayında aslında sormak istediğim, bazıları bu tür durumlarda frenlerin boşalabileceğini fln söyler, varmı böyle bir olay ? Yoksa yakıtında fln değilim işin.

kontağı kapatınca el frenini herkesin arabasında otomatik olarak devreye giriyormu? ya da bunu aktive etmek için bir ayar mı var? ben hep kendim çekiyorum.

4-Birde şunu merak ediyorum, araç çok yavaşladığı zaman ve yokuş aşağı inerken aracı hep boş vitese atıyorum,sonra duruma göre vites düşürüyorum yada yükseltiyorum,bunun araca bir zararı olurmU?

yokuş aşağı vites boşta gitmenin araca bir zararı olmaz ama yakıt tüketimine katkısı da olmaz. ancak yokuş aşağı boşta giderken araç hızını ayarlamak yavaşlatmak için sürekli frenleme yaparsanız (özellikle uzun süreli yokuşlarda) bir süre sonra diskler ve balatalar aşırı ısınacağından birbirine tutunamazlar ve fren boşalması diye tabir edilen olay meydana gelir ve frenler tutmaz. bu da kötü sonuçlar doğurabilir. özellikle uzun yolda bu tarz sürüşlerden kaçınmak gerekiyor.

erdem link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=342.msg26429#msg26429 date=1302939022]
Aslında dün aracı stop ettirdiğim yokuş baya dikti, bende yokuşta kalkış desteği burda da yeter dedim, el frenini çekmedim, fakat arac hafif geriye kaydığında biraz da panikle tabi debriyajdan ayağımı fazla çekince stop etti, Kontağı kapatıp açtığımda, el freni otomatik devreye girdiğinden o şekilde kaldrdım arabayı, yoksa bende heryerde kullanmak istemiyorum el frenini. Yokuş aşağı boşa alma olayında aslında sormak istediğim, bazıları bu tür durumlarda frenlerin boşalabileceğini fln söyler, varmı böyle bir olay ? Yoksa yakıtında fln değilim işin.

kontağı kapatınca el frenini herkesin arabasında otomatik olarak devreye giriyormu? ya da bunu aktive etmek için bir ayar mı var? ben hep kendim çekiyorum.
[/quote]
Ben normalde kontağı kapatmadan vitesi boşa alıp, daha sonra park frenini bir kez kaldırıp kontağı kapatırım. Dün ilk kez aracı stop ettirp, sonra kontağı kapayıp açınca, kırmızı P ışığı yanıyorudu , kendi kendine devreye girdi sanırım. Bugün birde kontağı Park frenini kaldırmadan kapatıp açıcam, bakalım kendisi yine devreye giriyormu.

erdem link' Alıntı:

[/quote]

kendisi otomatik kapanmıyor bildiğim kadarıyla, markopaşanın aracı stop etmiş yokuş yukarı sanırım o zaman el freni otomatik devreye girmiş, ama böyle birşeyle ben de karşılaşmadım

Dediğinz gibi, güvenlik amaçlı olarak yapılmış bir özellik olabilir.

arkadaşlar söyle bir sorum olcak malum istanbul trafiğini adım atmıyor örnek olarak barbaros bulvar ından aşağı inerken yoğun trafikte 10 cm 10 cm gidiliyor bildiğiniz gibi böyle inerken boşa alıp mı iniyorsunuz sizde

Evet artık bende ilk gün izlenimimi paylaşmalıyım:)

İlk olarak motordan başlıyalım. Eski aracım 1.6 vectra c den azı yok fazlası var ara hızlanmalar kesnlikle daha iyi. son hızı ama tam net olarak bilemiyorum.

Yol tutuşu kıyas bile kabul etmez astranın yol tutuşu gerçekten başarılı.

Tüketim, büyük çogunluğu dur-kalk trafik içinde 90 km gttim yol açıldımı acımadım asıldım gaza tüketim ortalama 5.7

Cosmo donanım paketinden bahsediyim hemen. AFL+ bir kez daha mest etti beni:) hele o uzunları patlattığım da o yukarı doğru kalkan ışık hareketi yok mu... fakat otomatikteyken ledler daha canlı yanıyor parklar ve arkalar açıkken ledler daha sönük yanıyor. nedenini anlamadım. ben hem güçlü ışıklı led hemde arka farlar aynı anda yansın istiyorum ama beceremedim.

USB den klasör klasör içlerine girip çalmayı beceremedim.

Bluetooth telefon kitindeki sesli arama özelliğini beceremedim. ևünkü ingilizce. İngilizcem iyi seviyede ama bir türlü anlamıyor :) Aksanı kusursuz mu yapmak gerek nedir? En son küfrettim kadına konuşan anlamıyınca pardın pardın diyip duruyor sıktı canımı hahaha 011zaa  Hakan Bey cosmocu ve İngilizce öğretmeni olarak size danışıyorum bu konuda....

Alt takımlardan şikayetçi olanlar vardı aranızda. Derdiniz ne sizin dostum  005hihih  dayet iyi alt takımlar biraz güm güm yapıyor ama opelin karekteristiği o. Alt takımları yeni yapılmış tüm ustaların sapasağlam dediği 2004 vectramı bi kullanın derim. Alttan gelen ses nasıl olurmuş o zmn anlarsınız.

Rüzgar sesi... Evet kesinlikle çok geliyor. Radyoyu açmanızı öneririm:)

Kol dayama kısalar için yapılmamış ama 1.83üm kurtarıyorum.

Son olarak şu yağmurda su içeri girme olayını gözliycem önümğzdeki bir kaç gün yağmur yağacak ondan da bişey çıkarsa sizi bilgilendiririm..

Teşekkürler herkese..

sn efeyaya aracınız cosmo ve cylone takılı benim gibi
araç cosmo olunca cyclonun bluetooth unu kullanamıyorsunuz, sadec araç bluetooth unu kullanabilirsiniz
aksai takdirde aracın beyni karışıyor
Araç ayarlarından telefonunuz ile aracı eşleştirin, bu konuda videolarım var bakabilirsiniz
sonra araç üzerinde sol altta phone tuşu var
oradan telefon rehberini görüp ya da son aramaları görüp arama yapabilirsiniz
gelen arama zaten otomatik ya da direksyondaki telefon tuşuna basarsanız yanıtlayabilirsiniz gelen aramayı

[quote author=erdem link=topic=342.msg26456#msg26456 date=1302944194]

[/quote]
Ben normalde kontağı kapatmadan vitesi boşa alıp, daha sonra park frenini bir kez kaldırıp kontağı kapatırım. Dün ilk kez aracı stop ettirp, sonra kontağı kapayıp açınca, kırmızı P ışığı yanıyorudu , kendi kendine devreye girdi sanırım. Bugün birde kontağı Park frenini kaldırmadan kapatıp açıcam, bakalım kendisi yine devreye giriyormu.
[/quote]

o gördüğünüz P ışığı araç ilk çalışırken yanan kontrol ışığı olmasın?

Geri