Astra J sport

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ANL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
astra j 140 hp kullanıcıları aracının performansından memnunmu yoksa klasik 115 hp astralardan pek farkı yokmu

100 kmde ortalama kaç litre yakıt yakıyorlar çok merak ediyorum

bildiğim kadarıyla yakıt/performans oranı en iyi olan Astra ve en çok tutulan motor.

ilginç olan da o usb yok araç 2010 temmuz sonu izmir`e ulaşmış ben ağustos ortası aldım kapı içi aydınlatma ve hava sensörü var ama usb yok.

küllük ve çakmaklık tiryaki paketi adı ile extra olarak sipariş ediliyor yani parayla satılıyor.
abii,yok böyle bir saçmalık ya,parayla çakmaklık küllükmü olur,ayıp valla bu tip satıcı bayilere.

USB tekrar geldiyse servise uğruyayım taksınlar arabaya ama geldiğini sanmıyorum hala bir karıştırma söz konusu.

Mustafa bey bu arada aracı servise götürdüm bir problem yok gaza yeterince basmıyorsunuzdur dediler şimdi yokuşlarda gazlıyoruz uçarak çıkıyorum yavaş veya sabit hızla çıkılmıyor otomatikle artık uçarak gideceğim sürekli :)

bende 1.4 turboyla 1.3 dizel arasında kaldım kullananlar yakıtları yazarsa sevinirim...

1.3 ün çekişi hakkında soru işaretlerim de var

1.6 180 hp cosmo aldım çok memnunum araçtan dediğim gibi belki çok pahallı gibi görünüyor hakkını veriyor araç. 1,3 dizel ini kullanmadım ama benzinli araç 1,500 ton. yani 1,3 dizelde 1,300 kg olması lazım. bunu dikkate almak lazım. çok yakıp hiç gitmeme gibi bir sorun çıkarabilir.

1,3 dizel kullandım az yakıyo ama yokuş çıkmakta sorunları var ve oldukça hantal. Böyle bir arabaya niye 1.3 motor koymuşlar anlamak zor zira çok daha hafif arabalarda kullanılıyor.

Ayrıca motor fiat motoru bir GM aracı alıpta Fiat motoru kullanmakta bana cazip gelmiyor güvendiğim bir marka değil.

1.4 turbo ise 1.6 dan farksız yakıt tüketiyor hatta bazen daha fazla bu araç 1.6 torbodan başka motorla kullanılacak araba değil bence.

Geri