Aydınlatma projelerim

Elinize saglik, buyuk emek var.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Belirli mesafelerden gündüz farımızın görünüşü.Sanırım fazlası ile tatmin edici olmuş.Halka mecburi yerleşiminden dolayı kenarlardan kesik görünüyor ama canlı gözle daha iyi göründügünü düşünüyorum.

tgWqjvI.jpg

i865gsi.jpg

tXF4p9x.jpg

stanbul'dan bir arkadaşımızın Focus 2.5 makyajlı kasa farları bilinen orjinal H7 mercekli versiyon.Mercekleri yeni nesil Hella ile uğraştırıcı montajlama tekniği ile orjinal mercek sabitleme kasasına takılarak değişti.Gen5 balast ve Osram 4300k xenon ampul seti kullanıldı.Sinyal kısmına ledlerden Amerikan park yapıldı.Bu farda farklı olarak Mercek şapkası kenarlarına siyah kuşak atıldı.Amaç uzun hüzme önündeki siyah parça ile sinyal camındaki bütünleyici parçayı tamamlaması ve merceğin içteki siyah şapkasınında bütünlüğe iştirak ederek ortaya değişik bir görüntü çıkarmasıdır.Arkadaşımız tam yetkiyi verdiği için bunu birazda tereddütlü olarak ben uyguladım pişman değilim.
biggrin.png

Boyama işini elimden geldiği kadar düzğün yapmaya çalıştım.Çok küçük kusurları olmasına rağmen kuşagımız fena değil.
nazar.gif

Resimlerle farın son durumu.

8GO6tJt.jpg

5u1Nao8.jpg

p3Iu6Vs.jpg

ux2vHke.jpg

Far camının içini temizleyince kullandığım pamuğun son hali artık bu şekilde idi,resimde biraz daha beyazımsı çıkmış ama bundan daha siyah,siz karar verin içten ne kadar is yaptıgını.Bu siyahlıgın uzun süre kullanılan mercekte de olduğunu da unutmayın.Bu durum bütün marka araçlara içinde geçerli.

2W16NPE.jpg

D1s Osram xenon.Hella merceği bu montaj sonunda arka toz kapagında işlem yapmadım.Yaklaşık 8mm boşluk var.Ama ayar sonrası boşluk nasıl bilmiyorum,Yinede aşagı yukarı oynama mesafesi tahmini olarak yinede 5mm falan boşluk olduğunu söyleyebilirim.

9e7DUGG.jpg

Far Tuning »

Seneler önce 2 araç yaptırmıştım. Tr de en iyisi bence bura.

Bu firma farlara haricen mercek montajı falan yapmıyor sanırım sayfalarında ibare yok.Gündüz ledi yazıyor onlarda hep orjinal farlara galiba.Resimlemeleri hep orjinal araçalarda yapmışlar.

Bu koydukları resimlerdeki gibi orjinal tarzlarda mercek montajını yapıyorlar mı?

Sayfalarında hiç iz yok ama siz işlem yaptırmışsınız bilirsiniz.

İstanbul'dan bir arkadaşımızın Focus aracı için Valeo bi-xenon mercek,Gen4 balast Osram 4300k,Bmw orjinal mercek kapagı boyanarak yapıldı.

DZuYZIq.jpg

d2afDtk.jpg

3daixQi.jpg

oktay abı calısmalarını hayranlıkla ızlıyorum aracların orjınal full versıyonlarında cıkanlardan daha guzel farlar ıcat edıyosun ve uyguluyosun..
gecenlerde bı sıtede gordum bulamıyorum sımdı mercek yapmıslar far camını söküyosun çanagı hıc kesmeden farın canagın ampul cıkısına oturuyo mercek arkadan somunu var sıkıyosun onu dıstanda kapagını otrutup bı sıyah boya tamamdır hem merkez ayarıda oynamamıs oluyor.. sence bu nasıl bı uygulama ? verımlı olurmu mercek kalıtelı oldugunda ?

Bu tip mercekler çin malı olanlar.Montajı çok basit fakat verim alınması biraz zor bence orjinal halojen far daha iyi aydınlatır.Bu tipte tek kaliteli mercek morimoto markadır çifti 1000 küsür falana gelebiliyor.

Oktay bey elinize sağlık.Geceuçuşun'dan takipteyim sizi çalışmalar yine harika.

Geri