Aydınlatma projelerim

8 led seri bağlayacaksın ve gerekli ohm değerindeki direncide takacaksın,en ideali bu olur.

Oktay Abi öncelike gayet yoğun ve netice veren çalışmalar icra ederek pozitif sonuçlar çıkarıyorsun...Elinin yatkınlığı ve açtığın konunun içeriklerine göre senden 3. stop lambasına devre yapmanı istiyorum...Zamanın ve işlerin el verdiği ölçüde frene bastığım ilk 2 saniye 6-8 kez hızlı hızlı yanıp sönen daha sonra da sabit yanmaya devam eden bir devre(frene bastığım her 2 sn den sonra) istiyorum..Böyle bir devre yapabilmen mümkün mü acaba?Teşekkürler..

Bu devrenin yapılmış hazır olanını elo firması satıyor.Ayarını siz elo role firması çalışanına anlatıyorsunuz onlar programı düzeltip yolluyor.Kesinlikle tavsiye ederim.

Açıkcası benim devre tasarımı yapama bilğim çok çok az ben yapılmışlar üzerindeki devrelerin tamiratı konusunda Rabbimin izni ile profesyonel olarak uğraşıyorum.

Bu şekilde birine yaptırmanız elo firmasından alacağınız üründen daha pahalıya gelecektir.

abı bu vectra b nın gostergesınde 2 adet merkezleme ampul var ve ısık guzel yayılmıyor gostergede rakamların oldugu plakaya nasıl bır ıslem yapılıp gosterge canların ılk konularında bırkac marka araca uygulamıssında

Sizin araca ait gösterge içinde yapmıştım.

Göstergede numaraların yada lcd ekranların arkalarına denk gelecek şekilde led sıralaması yaparak yerleştiriyorum.Orjinal ampullerin yerine takılacak led işe yapamaz.
Kısaca en az 1.5 gün falan süren bir işlem sonrasında oldukca hamojen bir aydınlatama elde edilebiliyor.
Basit bir şey isteniyorsa bu kısımların içine şerit ledi döşemenizde bir nebze işe yarayabiliyor.

Aynalardaki pleksi çıkkınlığı etrafına dolgu macunu dolduruplup güzelce yeniden boyandı ve araç üzerine monte edildi.

cYz2CST.jpg

rJ0fYbE.jpg

P0U0cSj.jpg

UYw92NI.jpg

lxWNHOE.jpg

51IM3X3.jpg

0zEmNJe.jpg

goiP8mg.jpg

PKva2ua.jpg

Sinyal videosu.

Golf 4 Ayna Sinyali - Golf 4 Mirror Blinker - YouTube

Ankara'dan bir arkadaşımızın 2006 Laguna aracının yeni Clio'lardaki gündüz farı yapısından esinlenerek ön panjur eklerinin yapısını kullanarak içindeki 3 boş bölüme sağ ve sol olarak her bir tarafa 16 şar tane 1 Watt ve her biri en az 120 lümenlik Edison power led dizaynını kalınlığı 6 mm olan aliminyum soğutucu kullanarak ve parçanın ön kısmınada 4 mm ye yakın kalınlıkta pleksi kesip yapıştırarak ortaya Rabbimin izni ile böyle bir çalışma çıktı.

Lens kullanmadım sadece yogun ışık ile uzaktan rahatca görünebilecek bir ışık olacağını düşünerek her bir tarafta yaklaşık 1000 lümen gibi bir ışık elde ederek ve farlar açıldığında kısılmasını sağlayarak akşamlarıda göz almayacak halde yanmasını sağlayarak gece testi yapıldı.Gündüz resimleride bilahire eklenecek.

Bütün parçalar toplu halde.

v3LIeQj.jpg

Ledlerin yerleşimi ve sabitlenmesi.

UyK3Nk5.jpg

mX2DSyQ.jpg

Pleksinin yapıştırılması.Arkadaşımız bilahire yapışkan izleri için ya ortası açık kenarları kapatacak şekilde film yapıştıracak yada carbon folyo yaptıracak veya ince gri boya attıracak karar ona ait.

cAfIVNG.jpg

EGDVyJ0.jpg

DG0lRPq.jpg

Araç üzerinde farlar açıkken yanan hali.Sadece gündüz yanan hali ve görünümü içeren resmini arkadaş sonra çekecek.

MmxMF1t.jpg

Geri