Aydınlatma projelerim

maşallah Oktay abi ellerine sağlık döktürmüşsün yine şu toz kapağı işini çok iyi düşündün en çok korktuğum şeylerden biriydi toz işi :)

Farlarda yükseklik motorlarını geri aldım ve uzun hüzme mercekleri biraz daha rahatladı.Buğün tamamen teslim ettim idarelikte ayar yaptım.

Farlarda orjinalde kullanılan mercekler birbirinden farklı.Sol fardaki junyan tyc tip mercekler gibi,sağ fardaki ise Hella H7 tipine çok benziyor.Sağ far uzunu daha güzel oldu.

Araç ile duvar arasında 1 metre mesafeden çektim.

Videomuz.

http://s1135.photobucket.com/user/tamircioktayy/media/passatmercek/MVI_4559_zps4c9d0f54.mp4.html

Masallah abi teksin sen bu ulkede... Allah kolaylik ve saglik versin. Benim projemi de Turkiyeye giris yapinca yapalim insallah...

Tapatalk 2 ile gonderildi.

abi corsa d için ambiyans aydınlatması yapmak istiyoruz sende örneği falan varmı ? hangi ledden alalım açılı falan ledler varmış bilmiyorum hiç. birde bu corsaların falan dikiz anasının içi açılıyormu ? açılırsa onun içine monte etmeyi düşünüyorum...

Corsa için öyle bir çalışma yapmadım.Daha çok Focus araçlara yaptım.Alacagın led normal 30 dercelik 3mm veya 5mm istediğin renk led.Bulunduğun yerde bulamaz isen küçük böyle yanar döner oyuncaklarda bolca kullanılır o ledlerden kullanacaksın.Led seri olarak 1.5kohm direnç takılacak.Vites bölümün üzerine gelecek şekilde monte edilecek.Park açılınca yanan bir yerden kablo çekmelisin.Ledi monte ederken ışığı senin gözüne batmayacak şekilde içten monte etmelisin.Monte edilecek yer senin seçimin olur.

Arkadaşımız Kırşehir yolculuğu olduğu için yol üstü bugün yanıma geldi.Sinyal verirken gündüz farını ek bir role ve kondansatör kullanarak söndürme işlemini hallettik.Rabbim hayırlı yolculuk nasip etsin.Tekrar iyi günlerde kullansın.Daha sonra kendisi detaylı video çekecek bilahire eklerim.

Videomuz.

http://s1135.photobucket.com/user/tamircioktayy/media/Honda civicfar/MVI_4580_zpsbb37b302.mp4.html

Daha önceleri 15 lc monitörlere mantar led ve şerit led ile çalışmalarım olmuştu fakat bu defa smd5050 ledleri yan yana dizerek 17 lcd ekranın bozuk olan altlı üsrlü 2 şer tane kullanılmış olan florasantlarını söküp toplamda 120 led kullanarak yeterli sonucu elde ettim.Kontras çok farketti.Elde yaptığım için akım yönünden florasant devreden 1 amper falan daha ekonomik.Orjinallerdeki gibi yapma şansım maddi boyutta hali ile yok.Elde bu kadar oluyor.

Ledlerin dizilmiş hali.Bu hale her ikisinide 1 haftadan fazla sürede getirebildim.Oldukca sıkıcı ve özellikle led sıralamasında dikkat istiyor.

Test bitsin kapatınca bir video çekip eklerim.

oktay abi yazamasamda takip ediyorum seni,kesinlikle bu iş üzerine bir yer yapmalısın...emin ol gelen sana tekrar tekrar iş getirir

Geri