babam cıldırdı!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan O.A.G
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1.4 doblolar çok hantal sakın ha madem dobloda kararlı gitsin 1.9 multijet alsın 1.4 almasın aman diyim.

1.9 lar multijet değil jtd sanırım onlar artık üretilmiyor , 1.3 multijet alacakları araç, combo her türlü daha iyi ama dobloda çok satan ve bilinen bir araç, sonuçta iki araçda fazla sürate gelmeyen araçlar iyi düşünmek lazım, ses sistemi dobloların eski doğan slx ler gibi iç mekan comboya göre çok kalitesiz , iç mekan doblo daha geniş olabilir , doblonun tek artısı binince jeep gibi yüksek olması ve yol bilgisayarı var.

sen babanı sadece opel bayisine kadar götür önden koşarak gir içeri içerdeki satış danışmanlarına dobloyu söyle zaten gerisini onlara bırak baban o zman fiatı siler kafasından :) sen sadece herhangi bir opel satış bayisine gitmeyi kandır babanı ve test sürüşüne çıksın baban ki büyük olasılıkla farkları anlıyacaktır ... yol tutuşu olarak sınıfında en iyi araç combo c dir cadyy connect doblo yol tutuş konusunda gerideler ve bence hiçde yabana atılmayacak bir durum . özellik bakımından caddye nazaranla asr yok yol bilgisayarı yok bide otomatik şanzımanlı modeli yok :D yani ticaride comba yabana atılmayacak bir araç babanı ne yaz ne et burdaki yazılanları okut daha sonra opel bayisine gitmenizi için ver ara gazı ... doblonun bana göre tek artısı arkası çok yüksek olduğundan köylerde altı pek sürtmez ama çabuk dağılır ön takım vb parçaları . yolda güven vermez doblo kısaca ....

sen babanı sadece opel bayisine kadar götür önden koşarak gir içeri içerdeki satış danışmanlarına dobloyu söyle zaten gerisini onlara bırak baban o zman fiatı siler kafasından :) sen sadece herhangi bir opel satış bayisine gitmeyi kandır babanı ve test sürüşüne çıksın baban ki büyük olasılıkla farkları anlıyacaktır ... yol tutuşu olarak sınıfında en iyi araç combo c dir cadyy connect doblo yol tutuş konusunda gerideler ve bence hiçde yabana atılmayacak bir durum . özellik bakımından caddye nazaranla asr yok yol bilgisayarı yok bide otomatik şanzımanlı modeli yok :D yani ticaride comba yabana atılmayacak bir araç babanı ne yaz ne et burdaki yazılanları okut daha sonra opel bayisine gitmenizi için ver ara gazı ... doblonun bana göre tek artısı arkası çok yüksek olduğundan köylerde altı pek sürtmez ama çabuk dağılır ön takım vb parçaları . yolda güven vermez doblo kısaca ....
yazacak başka bişey yok daha ne denirki :alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::alkis:

bu iş para işi hesap kitap işi baban belliki sana yansıtmıyor ama maddi bir sıkıntı içinde belki ödemesi var belki bir yere borcu belkide senin okul paran veya başka bir şey için paraya ihtiyacı var ki adam astra gibi bir aracı satıp dobloya niyetlenmiş

eski topraklar baban gibi insanlar senin benim düşünmediklerimizi düşünürler onun hesabını kitabını yapar hareket ederler bak ne güzel demiş baban para varsa gidip a8 al demiş yani onunda fazlasıyla bilincinde..

Ben olsam babanın fazla üstüne gitmez verdiği kararda arkasında olurdum..

dobloda o kadar kötü araç değildir bahsedildiği kadar bizde city van tarzı bir modeli vardı kasasız arkası koltuklu komple şirket vip i olarak kullanmışdık arkaya lcd koymuşduk filim falan izliyorduk arka koltuklar yattımı yatak oluyordu araba urfa istanbul mardin trabzon antalya yapmadığı yol kalmamışdı her yerinden sesler gelsede frene basdığında sağa sola çeksede kendini kamyoncu gibi hissetsende sürerken alışıyorsun bizi hiç yolda bırakmadı neticide görevinide çok iyi yerine getirdi..

biz o dobloyu sattık gene o tarz bir doblo alıcakdık fiat o city van tarzlarının üretimi kesmiş arkası bagajlı üretiyormuş normal doblo dediler sonradan koltuk takarız falan bizim patron kıl adam sonradan yapılan işden hayır gelmez dedi vito aldı :)

haa bu arada ikinci el vito ile doblo aynı fiyat :) vito deyip geçme mercedes sonuçda :)

astradan inip dobloya binmeyi en iyi ben anlarım heralde 97 f kasayla 05doblo var bizde. Dobloyu alma nedenimiz şirket için kullanıcak olmamız ve iç hacminin biraz daha büyük olması. şu anda f kasayı ver 2010 model doblo verelim üstüne para almayalım deseler belki dobloyu satıp parasını almak için kabul ederim :D uzun süre astrayı kullandıktan sonra dobloyu alıp yola çıktığımda sanki en ufak bi rüzgarda devrilicekmişim virajlarda hoplaya zıplaya karşı şeride geçicekmişim gibi geliyor. aslında biraz zorlasamda öyle olucak zaten. Doblonun arka koltuğunda yapılan seyehat sonrası yolculuğun süresine göre 10dakikayla 1.5 saat arası kendinize gelemeyip sürekli hoplayıp zıplıyormuş gibi hissediyorsunuz kendinizi(uzun süreli deniz yolculuğundan sonra sallandığını hissetmek gibi :D ) astrayla döndüğünü bile hissetmediğin virajı dobloyla 20-30 km daha yavaş dönüp kendini takla atıcakmş gibi hissediyorsun :D ayrıca camlar çok büyük arabanın içinde kendini cam fanusda zannediyorsun beline yan camlar belie kadar gelicek nerdeyse :D :D fren yaptığında sağa sola savrulmasını zaten katmıyorum :D tek iyi yanı var yüksektesin ve kendini jip deymiş gibi hissediyorsun ama unutma sadece hissediyorsun :D.

bu kadar şeye rağmen almak da ısrarlıysa baban ozaman sakın 1,2 benzinli 1.3multijet değil direk 1.9 multijet alın klimayıda sakın unutmayın. Ayrıca bu kadar kötülüyoruz ama yüzbinlerce satılmış bir araç bu sonuçta kullanılmayacak bir araç değil. Sadece astradan inip dobloya geçmek biraz zorlar. Moralinde çok fazla bozulmasın zaten eğer hiç memnun kalmazsanız baban comboya filan dönüş yapar. Bu arada eğer dobloyu aldığınızda lastikleri pirelli citynet se sakın onlarla galeriden çıkmayın. Arabayı almaya giderken yeni lastiklerinizi yanınızda götürün serviste taktırıp öyle alın arabayı. Hayatımda bu kadar berbat bi lastik görmedim çünkü :D

20,000 tl ye binek gurupta başka alternetiflerde var. İş gibi mantıklı bir sebebi varsa o ayrı ama yoksa aradan bellirli bir süre gectikten sonra ben demiştim demenin hazzı paha bicilemez.

bence babasının cebinde 50 milyar varda zevkine doblo alıyomuş gibi düşünmekden vazgeçip birazda adamın çerçevesinden olaya bakmaya çalışın

hayırlısı neyse o olsun abiler..
evet dendiği gibi vardır bi bildiği..
biz biraz kalabalık oldugumuz için bu seceneği secmiş olabilir..
ayrıca anneme sordum caktırmadan,evden falan bahsediyor,
kafam iyice karıstı..heralde yine ev alacak onun için satıp pesin para alacak..
herkese cok tesekkürler darkmoonunda dediği gibi babamın verdiği
kararın arkasında durmam gerek..
peki 20 23bin liralık binek araclar hangileridir acaba?
(sıfır)

Denim yaptığım yorumun altında kalıcam ama baban haklıymış netten kafama göre biraz fiyatlara göz gezdirdim 0 olarak can yakan seviyede.

herkese teşekkürler,yorumları için..
annem bile diyor babama 'ben hep arka koltukta yolculuk yapıyorum,
onların arkası rahat değil diye'..
bende şöyle dedim babama;
baba paraya kıy biraz adam gibi birsey al dedim,
sende biliyosun doblonun yol tutmayısını,150 den sonra
gitmediğini,güven vermediğini,yerinden kalkmadıgını,herseyden
önce opel ile fiatı nasıl bir tuttugunu anlamıyorum dedim..!
bende biliyorum bunların hepsini dedi,paraya kıy güzel araba diyorsun
al dedi,o zaman kıyıp paraya bir a8 alalım dedi..yerin dibine girdim..
arkasından da kızarak sen calısıp elin para gormeye baslayınca
alırsın dedi güvenli araba!!..
bende bişey diyemedim tabi:(
bir sürü oretim üyesi tanıyorum altlarında passatlar,bmw ler..
bizimki de tutturmus doblo diye:mad:...
kalkıslarada 1.4benzinli cevabını verdi dobloların 1.4 mü varki??
sanki bişey farkedecek..

allahım sen babama akıl fikir ver yarabbim!....

bende küçük ufacıktım, babama böyle bir laf etmiştim ve babamda baban gibi cevap vermişti. büyüdüm otomu alırken zevk anlayışımdan ziyade cebimle ilgili bir olay olduğunu çözdüm ve babama on numara hak verdim. mesela şimdi canım insignia istiyor ama cebim b.k yeme otur diyor...

Geri