Bedelli askerlik

Bedelli askerlik ne zaman çıkar ?:D

• Kullanılan toplam oy
    93
çıkmaz.. devlet büyüklerinin çocukları zaten keyf-keka şekilde askerlik yapıyor..

Ayrıca çıkmasında bedelli askerlik; zor gelecek, yıpratacak, hasar verecek, çekinilecek birşey değil askerlik. Hiçbir şeyi alıp götürmediği gibi pek çok şeyide kazandırır.

Kârlı çıkacağınız bir faaliyetten imtina etmeyi istemekde neden?

zannetmiyorum çıkmaz, çıkmasına da karşıyım. parası olan basacak parası olmayan gariban çocuğu dağlarda pkk peşinde şehit olacak. herkes vatani görevini yapmalı bence.
bizler 20 ay yaptık şimdi düştü 15 aya, profesyonel orduya doğru yönelme var, yakında zaten 12 aya düşer.

askerliğini bedelli yapmış biri olarak kendimi çok sanşlı hissediorum ama tekrar çıkması zor

arkadaşlar boşuna beklemeyin bende bir siyasi yakınıma sordum devlet ya sıkışır yada bir felaket olur (deprem vs ..gibi ) ancak öyle çıkar yani herkes şimdiden bot giymeli:):):):)

zannetmiyorum зэkmaz, зэkmasэna da karюэyэm. parasэ olan basacak parasэ olmayan gariban зocuрu daрlarda pkk peюinde юehit olacak. herkes vatani gцrevini yapmalэ bence.
bizler 20 ay yaptэk юimdi dьюtь 15 aya, profesyonel orduya doрru yцnelme var, yakэnda zaten 12 aya dьюer.

Insanlar teoride esitlerdir. Gercek hayatta hosumuza gitsede gitmesede zengin her zaman ustundur. Sonuc olarak zenginin cocugu askere gittigi zaman zaten her halikarda PKK nin oldugu yere gonderilmiyor.
Turkiyede bu kadar issizlik varken yapsalar parali askerligi 20000$, o paranin her ay 1000 dolarini issiz gezegine profosyonel askerlik yapacak birine verip hem o adama is imkani yaratsalar, hem askere gitmek istemeyeni zorlamasalar, ticaretten, isinden koparmasalar, geriye kalan 2000 dolarida ordunun modernizasyonuna harcasalar kotumu olur ?

hepımız bu vatanın evladıyız bizden oncekiler 15 ay yaptı şehıt olanlar gazı olanlar var eger biz paramızla askerlıkten yırtarsak onların hesabını dıger tarafta nasıl verıcez paramızlamı ? iciniz rahat edermı yani 28 gun yapıp gelince ?

Geri