Bedelli askerlik

Bedelli askerlik ne zaman çıkar ?:D

• Kullanılan toplam oy
    93
umarım sağlam bi yerdendir bu işin şakası bile kötü

çıkmaz.. devlet büyüklerinin çocukları zaten keyf-keka şekilde askerlik yapıyor..

Ayrıca çıkmasında bedelli askerlik; zor gelecek, yıpratacak, hasar verecek, çekinilecek birşey değil askerlik. Hiçbir şeyi alıp götürmediği gibi pek çok şeyide kazandırır.

Kârlı çıkacağınız bir faaliyetten imtina etmeyi istemekde neden?

Askerlikte sonucta bir is, bir meslek. Eger kisinin yapisina uygun bir olay degilse zorla yaptiramazsin.

arkadaşlar bu ülke için tonlarca kan akıtıldı çanakkale kıyıları kıpkırmızı oldu bu ülke için. askerlik yapmaktan gurur duyulması gerekirken bazı arkadaşlar kaçıyor.bazı arkadaşların mantığı şu ben yapamam edemem neden elin ayağın tutuyosa hanım evladı da değilsen yapacaksın.bedelli askerlık için verdıgınız o paraları binlerce şehit koşarak cepheye gidip kan dökmeseydi kazanamayacaktın da zaten.ben tamamen karşıyım bu olaya. komando astegmen olarak yaptım ben gurur da duyuyorum kendımle.düşüncelerim bunlar kusura bakmayın.

arkadaşlar burda bedelli askerlik konusu hakkında bilgisi olan var mı diye sormak için bilgiler paylaşılması için açtım konuyu kimse askerlikten korktuğu için bedelliye gitmek için uğraştığını sanmıyorum(kendi adıma) biliyorum ki çoğu türk her koşulda vatanı için can verir bedelli askerlik yapan biri savaşta yardım istense Türkiyeyi savunması gerekse canını bile verir bedelli askerlik sadece askerliğin süresi kısalsın diye yapılan bi uygulama kaçmak için değil

arkadaşlar bu ülke için tonlarca kan akıtıldı çanakkale kıyıları kıpkırmızı oldu bu ülke için. askerlik yapmaktan gurur duyulması gerekirken bazı arkadaşlar kaçıyor.bazı arkadaşların mantığı şu ben yapamam edemem neden elin ayağın tutuyosa hanım evladı da değilsen yapacaksın.bedelli askerlık için verdıgınız o paraları binlerce şehit koşarak cepheye gidip kan dökmeseydi kazanamayacaktın da zaten.ben tamamen karşıyım bu olaya. komando astegmen olarak yaptım ben gurur da duyuyorum kendımle.düşüncelerim bunlar kusura bakmayın.

yapıp gelince böyle konuşmak biraz daha rahat oluyor ama bedelli yapıncada vatana millete bi katkın olmuş oluyor o kadarda kötü bişey değil bedelli askerlik...

Son düzenleme:
Bana cikti ben 2009 Nisan bedelli yapiyorum insallah.:D

Evet, 5250 avro pesin.
tekrardan hayırlı olsun arkadaşım darısı başımıza olur inşallah,bende gemide çalışıyorum aslında benimde yabancı bayraklı gemilerde 3 sene çalışırsam aynı durumdan yararlanabiliyorum ama zor işte bakalım bedelli bekliyoruz,sana şimdiden hayırlı teskereler :D

Geri