Benim İçin Büyük Sizin için küçük tercih .d

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Dilsiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bölümlerden Hangisini okumalıyım? 3ü dışında tavsiyeleri olanda söylesin lütfen

• Kullanılan toplam oy
    37
  • Anket kapatılmış .
Ailen tamamı müteahitmiş. Biliyorsunki müteahhitlik yapman için inşaat mühendisi olmanada gerek yok. Dolayısıyla bence senin ekonomi alanında güzel bir üniversitede okuman ve özellikle dil öğrenmen çok önemlidir. Ailende zaten inşaat işinde tecrübeli yeteri kadar kişi varmış onlara 1 mühendis daha eklemenin pek bir faydası yok gibi.

merhaba Dilsiz...

ben ingilizce İşletme mezunuyum... Açıkçası ekomometri tercih etmeni öneririm bu seçenekler arasında... Fakat farklı mühendisliklerede yönelebilirsin... Bilişim, Endüstri, yada bilgisayar.... İnşaat mühendisliği pek popüler değil bu ararlar.. Devir finans devri :)

Bir kere tercih bizim değil senin tercihin. Seçeceğin mesleği ömür boyu yapacaksın, o yüzden ne istiyorsan onu seç. Mesleğin gelecek vaat etmesi önemli fakat senin ilgi ve yeteneklerin daha önemli. Sırf üniversite okumak için veya bu meslek iyiymiş diye bir yere yönelmek mantıklı değil.

bizim peder inşaat ve petrol işi yapıyor illaki inşaat üzerine bi okul okumamı istiyor ama ben petrole devam etmek istiyorum bi türlü anlaşamadık ama inşaat iyidir dostum ölmeyen bi sektör sürekli yenileniyor

para istiyosan tabiki inşaat mühendisliği.Ben kendi tercihimi çok önceden yapmıştım Siyaset okuyacağım diye bence içine ne yatarsa onu oku.

para istiyosan tabiki inşaat mühendisliği.Ben kendi tercihimi çok önceden yapmıştım Siyaset okuyacağım diye bence içine ne yatarsa onu oku.
Bu sektörde de iyi para var :kop:. Hayırlısı olsun, inşallah istediğin olur.

inşaat mühendisliğini sevmeyen, hatta ders çalışmayı sevmeyen azmetmek istemeyen biraz zor okur kardeşim.. aklında ufacık şüphe varsa dahi bulaşma derim sonra pişman olma şansın çok yüksek :D

İnşaat mühendisliği bölümü çok mezun veriyor artık inşaat mühendisleri 1000 tl ye çalışmaya başladı..Senin bi farkın olmalı yoksa artık eski cazibesi yok..

Geri