combo, corsa c kronik volant çözümü

bugün itibariyle sabit volana geçiş yapmış bulunmaktayım. İlk izlenimlerime göre sesten eser yok titremeler kayboldu debriyaj pedalı yumuşacık oldu ayrıca aracımda 1-2 vites performans şikayetlerim vardı ve bunların hiç biri kalmadı.

Umarım sorunsuz şekilde kullanırım hep.

Allah kaza bela vermesin inşallah ama keşke yaptırmasaydın, ilkin çok iyi gibi geliyor ama sonra iyi olmadığını anlıyorsun kullandıkça,resim çekseydin keşke :) sen nasıl bişey taktırdın görürdük :) hayırlı olsun, umarım sorunsuz binersin.

Allah kaza bela vermesin inşallah ama keşke yaptırmasaydın, ilkin çok iyi gibi geliyor ama sonra iyi olmadığını anlıyorsun kullandıkça,resim çekseydin keşke :) sen nasıl bişey taktırdın görürdük :) hayırlı olsun, umarım sorunsuz binersin.

keşke demeyelim abi belki memnun kalır hayırlı olsun diyelim bekleyelim :)

sonuç hüsran arkadaşlar dün 3 kez tecrübe ettikten sonra bir sorun yoktu. Ustanın yanından eve gelip bir işim için bir yere giderken araçtan anormal bir ses gelmeye başladı.

Şöyleki düşük devir yüksek viteste gaza anlık yüklenmede hava kaçağı şeklinde vınlama şeklinde bir ses geliyor. Bugün tekrar servise gittim takılan astra g 1.6 baskısının uygun olmadığından dolayı ses yaptığı kanaatine vardılar. Daha sonra tekrar vectra 1.6 nın baskısı takıldı 2 kez tecrübe ettik problem yoktu. Hayırlı işler diyip eve doğru giderken aynı ses yine peydahlandı. Hemen servisi aradım durumu izah ettim. Yarın tekrar sökülecek ve orjinal volan ve baskısı takılacak.

Umuyorum bu ses değişen volan ve baskı ile alakalı bir durumdurda bende rahat ederim. 2 gündür sanayide olmaktan gına geldi çünkü :rolleyes: yarın 3. gün.

Tabi bu ekstra yapılan işlemler için herhangibir ücret vermiyorum olan benim zamanıma oluyor.

Son düzenleme:
sonuç hüsran arkadaşlar dün 3 kez tecrübe ettikten sonra bir sorun yoktu. Ustanın yanından eve gelip bir işim için bir yere giderken araçtan anormal bir ses gelmeye başladı.

Şöyleki düşük devir yüksek viteste gaza anlık yüklenmede hava kaçağı şeklinde vınlama şeklinde bir ses geliyor. Bugün tekrar servise gittim takılan astra g 1.6 baskısının uygun olmadığından dolayı ses yaptığı kanaatine vardılar. Daha sonra tekrar vectra 1.6 nın baskısı takıldı 2 kez tecrübe ettik problem yoktu. Hayırlı işler diyip eve doğru giderken aynı ses yine peydahlandı. Hemen servisi aradım durumu izah ettim. Yarın tekrar sökülecek ve orjinal volan ve baskısı takılacak.

Umuyorum bu ses değişen volan ve baskı ile alakalı bir durumdurda bende rahat ederim. 2 gündür sanayide olmaktan gına geldi çünkü :rolleyes: yarın 3. gün.

Tabi bu ekstra yapılan işlemler için herhangibir ücret vermiyorum olan benim zamanıma oluyor.

zararın neresinden dönersen kardır ya boşver :)

Geçmiş olsun.

Gerçekten üzücü bir durum. Fakat bu durumdan anlaşılan.

Her sabit volant takıyorum yapıyorum diyen serviste bu iş yapılmayacak.

Bu işi yapan ve hiç sorun yaşamayan kişileri bulmak ve o kişilerin fikirlerini önemsemek lazım.

zararın neresinden dönersen kardır ya boşver :)

zaten yaptırırken hep aklımda soru işareti vardı böylesi bir bakıma iyide oldu. Servisin ısrarı yüzünden birazda sabit istemiştim. Daha önce böyle bir sorunla hiç karşılaşmadıklarınıda söylüyorlar.

Birazdan yine servise doğru yol alıcam orjinal yenisi takıldıktan sonrada bu ses devam edermi bilemiyorum umarım ses bu değişen parçalarla ilgilidir. Bir gün daha sanayi görmeye sabrım vaktim yok. Senelik iznim sanayi köşelerinde heba oluyor. :rolleyes:

Bu arada servisten söylenene göre orjinal oynar volanttaki yaylar sayesinde titreşimi aldığı için ses olmuyormuş. Volan sabit olunca yaylı olan balata titreşimi alamadığı için yaylarından gelen bir ses olduğu söylendi benim anladığım bu. Kullanılan sabit volan izmir merkez frenin baskı olarakta Luk kullanıldı.

Bugün Oynar volan LUK baskı balata seti olarak orjinal GM takılacak. Gm in oynar volanı çok pahalı maalesef 1200 tl civarında LUK olan 600 civarında olması lazım.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.

Gerçekten üzücü bir durum. Fakat bu durumdan anlaşılan.

Her sabit volant takıyorum yapıyorum diyen serviste bu iş yapılmayacak.

Bu işi yapan ve hiç sorun yaşamayan kişileri bulmak ve o kişilerin fikirlerini önemsemek lazım.

yaşamayan adam yok emin ol patlıcaklarrrrrrrrrrr. yaw neden bana inanmıyorsun al sana kanıtları işte

geçen gün bir spor hocasını durdurdum 2005 combosu var aracın hertarafını vura vura bi hal olmuş bir araç anca okadar hor kullanılabilir. Adama sordum abi memnunmusun? evet dedi, volant değiştirdinmi dedim o ne dedi? sıfır km almış araç 100 bin km üzerinde Aracı stop edip çalıştırmasını istedim marş basması okadar uzunki anlatamam. Değişmediği marş basmasından anladım zaten. Herhangi bir lakırtı falanda yok!

bugün orjinal volant ve baskı takıldı bahsettiğim ses kayboldu. Bu seferde aracı çalıştırırken bazen araba çalışmıyor ve takur tukur ses geliyor. Yarın yine servisin yolları gözüktü bana.

Geri