combo, corsa c kronik volant çözümü

arkadaşlar fiatın kutusunun içinden çıkan volantın parakende satış fiyatı 300 lira civarı, fiattan aldığınızda daha pahalı. bu toptan dahil alında alınacak fiyatı 270ten aşağıya pek sanmam adete bağlı tabii. 500 lira malzeme normalde denmiş: 270 volant desek, baskı balata ise 150 civarı oda eder sana 420 :) peki hadi bizde geldi işledik onu bugün cnc kalıbının işleme ne kadardır bi sorun bakalım :) kusura bakmayın ama tekstilciyim ama:)

Abi sen gömlek satsana sen tekstilci değilmisin. :kop::kop::p

:D

Meydanı Ustalara(!) bırakalımda millet kazığı yesin dursun..

@GoldMaster(Kusura bakmayın Adınız Soyadınız yazmıyor. ;) );

Sanırım ya Mustafa abiyi tanımıyorsunuz ya da tanımamazlıktan geliyosunuz. Eğer tanımıyosanız Mustafa abinin bi geçmiş konularına bakın. (Buradan bakabilirsiniz.) Hatta Mustafa abiyle buluşun,o size teker teker anlatsın.

Adınızın sonuna 'Usta' eki geliyor diye diğer insanlardan daha çok bildiğiniz anlamı çıkarılamaz,bu çok saçma..

:):):)

arkadaşlar fiatın kutusunun içinden çıkan volantın parakende satış fiyatı 300 lira civarı, fiattan aldığınızda daha pahalı. bu toptan dahil alında alınacak fiyatı 270ten aşağıya pek sanmam adete bağlı tabii. 500 lira malzeme normalde denmiş: 270 volant desek, baskı balata ise 150 civarı oda eder sana 420 :) peki hadi bizde geldi işledik onu bugün cnc kalıbının işleme ne kadardır bi sorun bakalım :) kusura bakmayın ama tekstilciyim ama:)

sana zorla mal satmıyoruz para senin ürün benim ister alırsın ister almassın kardeş paraya göre ürün orj gm fiyatı ile x bir yerli parçanın fiyatı aynımı saçma gülüp geçiyorum sana biz illa verecegiz demiyoruz bak yazıma iyi oku merkez frenin enson volantı düzeltmiş yazdım iyi oku anlarsın ozaman degişik degişik yazılar yazıyorsun sen ne yazdıgınıda bilmiyorsun enterasan birisin kardeş

Sonuç nedir?

Baymustang; sabit volant değil oynar oynak nedeniyorsa orjinal volanta döndü.(yaşadığı sorunları paylaştı)

Goldmaster; Sabit volant takmaya devam ediyor Orjinal hemde müşterileride sıkıntı olmadan kullanıyor. (burdaki orjinal kısmını doğru anlamk gerek. İtalyada üretilmiş bir markanın ürününü artık tornayamı gidiyor CNC makinesemi yani işlem yapılarak takılıyor usta buna orjinal diyor aslında orjinal üstü yani modlanmış orjinal denebilir.)

Burda sen bilirsin ben senden daha fazla bilirim gibi olayada gerek yok maksat bilgi paylaşmaksa en doğru bilgiyi ve yaşanan gerçekleri paylaşmak.

Baymustang; Sabit volant sorunu yaşamıştır bitti artık üstüne konuşmaya gerek yok.
Goldmaster; Hala sabit volant takmaya devam ediyor.

Benim aracımdaki bir sıkıntı var ve şuana kadar kimse şundandır diyemedi.

Ustanın biri kulak dedi
Diğeri Chiptendir dedi
Diğeri Akastır dedi
Dİğeri bu olur tüm araçlarda böyle dedi.
Diğeri neler dedi unuttum.

Ama araca baktığınızda tüm ustaların dediği benim yaşadığım sorunun bi cevabı.

Motor Kulağına baktık evet sıkıntı var. Fakat çözüm değil.
Chipten fakat chipsiz denedik. Gene aynı fakat chipin torku yükselmesi aracın tüm aksamına olandan daha fazla tork yükledik. çözüm olmadı.
Aksa baktık görünüde birşey bulamadık.

Fakat neler oldu; Aracın chipledik. Aracı kullanım sitilimiz değişti ve bastık.

-Motor kulağı gereğinden fazla gerildi ve özelliiğini biraz yitirdi.
-Aks'ı daha fazla tork yükledik ve balansı bozulu.
Sonuç her ustanın dediği çıktı. Sorayım size ben şimdi aracımı hangi ustaya götüreyim.

http://www.opelim.net/forums/member.php?u=1955

recep ustam ben bu konu hakkında daha yorum yapmak bile istemiyorum ben adama sadece kapak yapar ve konuyu değiştiririm neden mi haklıyım :) şimdi ise ister al ister alma dedirtirim. merkez frenin ben hep son dediklerini çok kullandım daha düne kadar goldmaster adını bile bilmediğim kişi merkez frenden dandik dediğini atıp tuttuğunuda biliyorum. şimdi ne oldu işi merkez frene düştü diye yada çıkma volant alıyor diye son yaptığı oldumu ki :) arkadaşar bırakında mühendisler yapsın.

recep ustam ben bu konu hakkında daha yorum yapmak bile istemiyorum ben adama sadece kapak yapar ve konuyu değiştiririm neden mi haklıyım :) şimdi ise ister al ister alma dedirtirim. merkez frenin ben hep son dediklerini çok kullandım daha düne kadar goldmaster adını bile bilmediğim kişi merkez frenden dandik dediğini atıp tuttuğunuda biliyorum. şimdi ne oldu işi merkez frene düştü diye yada çıkma volant alıyor diye son yaptığı oldumu ki :) arkadaşar bırakında mühendisler yapsın.

sana gülüp geçiyorum kardeş:D:D daha yaşın ufak kafana takma böyle şeyleri biz halledeyiyoruz

sentürk arkadaşım yanlış şurada yapılmış izah edeyim size merkez frenin en son yaptıgı volantta hiç bir sorun yok bizde orj fgp marka olanı takıyoruz sabit volantı siz merkez frenin sabit volantını takmışınızda şurda yanlış yapılmış baskı balatanız luk marka takılmıcak sachs marka olarak takılacak luk uyum saglamıyor sachs marka takılmış olsaydı bu problemlerle hiç bir şekilde karşılaşmıcaktınız hangi araç olursa olsun sıfır fabrikadan cıktıgı zaman dizel araçların üzerinden baskı balata sachs yada valeo cıkar test etmek isteyen olursa test aracımız var gelip test edebilirsiniz. şuanda iki yetkili servise orj sabit volant veriyoruz kendi tarafımızdan bu arada şunu söyliyim kendi müşterim merkez frenin en son yaptıgı volantı almış dışardan bana geldiler ben kendim montajını yaptım baskı balatasıda sachs marka alınmıştı ve hiç bir sorun yok takılalı 1 ay oldu
sachs marka yolda bulsam almam usta orjınal lukas valeo dur sen yansanayı mıllete övup duruyosun burda tıcaret yapıyosun ısım soyısmın yazmamışsın kelımelerıme eklemeden duramıcam sen onu bunu bılmıyon sen gıt teksılle ugras senın yaşın kucuk dalga gecıyosun ışın ıcınden cıkamıyorsun anca ucuz kelımeler kullanıyosun kusura bakma işi yapan degıl yaptıran ustadır bunuda unutma mustafa tanımasak tamam dıcem :D:D

ben adama her defasında kapak yapıyorum adam hala çocuksun diyor :) cebimden çıkarırım alayını ama işte çocukla çocuk olmak istemiyorum :)

adamın teki çıkmaları işliyor sonrada orjinal diyor hahaahah orjianl olması için fabrika çıkışlı olması lazım :) usta dediğimiz adam itiraf ediyor beni takip ediyor nedense :)

adamın teki çıkmaları işliyor sonrada orjinal diyor hahaahah orjianl olması için fabrika çıkışlı olması lazım :) usta dediğimiz adam itiraf ediyor beni takip ediyor nedense :)

ben 20 senelik opel ustasıyım onun için seni gayeye bile almıyorum magzanda dişörtlerini sat kardeş onun için beni bilen biliyor çok bilmişlik yapıyorsun ama hiç alt bildigin yok vıdı vıdı cenen konuşuyor bu arada sachs marka dünayda tanınmış marka luk kutusundan beri sachs baskı balata cıkar bu da size kapak olsun hadi herkeze byyy sitede herkez usta olmuş tekstilci bile sitede görevli komedi yawwww hahahahaha

sachs marka yolda bulsam almam usta orjınal lukas valeo dur sen yansanayı mıllete övup duruyosun burda tıcaret yapıyosun ısım soyısmın yazmamışsın kelımelerıme eklemeden duramıcam sen onu bunu bılmıyon sen gıt teksılle ugras senın yaşın kucuk dalga gecıyosun ışın ıcınden cıkamıyorsun anca ucuz kelımeler kullanıyosun kusura bakma işi yapan degıl yaptıran ustadır bunuda unutma mustafa tanımasak tamam dıcem :D:D

yaw dikkat etdiyseniz eğer ben herşeyi kanıtlı konuşuyorum her kanıtın arkasından gülüyor usta dediğimiz şahıs. sen bırak biz düdükleriz diyor baksana allah aşkına gelde gıcık olma yaaaa sitemizin sponsoru hakan abi bile muhattap olmuyor düşün artık kimlere kaldık.

Geri