combo, corsa c kronik volant çözümü

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volmerk kullananlar memnun değildi yanlız, menun kalanlar orj. mi yan sanayi bilmiyorumda fiat 1.3 volanını takıyorlardı bi kaç değişiklik ile

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hmm...tam sipariş verecekken aklıma takılıyor sipariş veremiyorum..volmerk volant baskı balata luk toplam 280 tl. ustam da şaşırdı fiyat çok iyiymiş dedi. ama bu sefer de aklıma ucuz etin yahnisi geldi :( izmit sanayi de 550 civarı dedi parçacılar. bu sefer de daha da araştırmaya karar verdim. sanırım biraz daha araştırmam gerekiyor :)

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün volmerk marka volant ve luk baskı balata ile gm trigier zincir seti siparişi verdim. bekliyoruz bakalım :(

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ürünlerim geldi .yalnız luk marka değil de sachs marka baskı balata geldi. aradım niye bunu gönderdiniz deyince bu daha iyiydi doğurusunu söylemek gerekirse elimizde kalmadığı için sachs yolladık ..ama bu pahalısı dediler. opel servisini arayıp ustama sordum işin garibi o da daha iyi dedi :( eh herhalde bir bildikleri vardır ?

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İzmir merkezfren bu işi çözdü iyice.
İlk zamanlarda kullandığımız bu volanlar sıkıntılıydı.
6 defa söktük taktık hep bir arıza buldum. İşin tuhafı bana göre arıza dediğim başkasına tamamdı ;) çünkü derdi ses idi.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin açıkcası bizim aracında debriyajı bitti bitecek. Volandan da ses geliyor haliyle.
Baskı balatayı değişip volan değişmezse ve kısa bi zaman sonra volan arıza verirse çok masraflı olur diye düşünüyorum. Değişmişken volan da değişsin diye düşünüyorum. Ama sabit ile oynak arasında çok fiyat farkı var. Ayrıca son durum olarak yine bi kısım ustalar sabit bi kısımları da oynak volan tak diyor bende kararsız kaldım. Yardımcı olabilecek var mı son durumlar hakkında?

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin açıkcası bizim aracında debriyajı bitti bitecek. Volandan da ses geliyor haliyle.
Baskı balatayı değişip volan değişmezse ve kısa bi zaman sonra volan arıza verirse çok masraflı olur diye düşünüyorum. Değişmişken volan da değişsin diye düşünüyorum. Ama sabit ile oynak arasında çok fiyat farkı var. Ayrıca son durum olarak yine bi kısım ustalar sabit bi kısımları da oynak volan tak diyor bende kararsız kaldım. Yardımcı olabilecek var mı son durumlar hakkında?

mustafa arkadaşımın tüm yazılarını en baştan okuyup boş konuşma değil deneyrek yaptıklarını ve yazdıkların gördükten sonra hernekadar olumsuz sonuçlar çıkarsak da dediği gibi artık baya ilerlediler hata oranlarını azalttılar. ben de mustafa ve diğer arkadaşlar gibi aracımı oynaktan sabit volanta çeviriyorum. bugün takma işlmeleri bitti hem volant hem baskı balta değişti. yapmışken bir de trigier zincirini değiştirdim iyi oldu. yarın yarım kalan toplama işlemini birirecekler ve almaya gidicem. denemelerimin sonuçlarını sizlerle paylaşırım. bu arada ustamın combo su 50.000 . km yi dolduruyor sabit volantla....ben ce de aslında senin dediğin gibi. yani madem ses de geliyor ikisini de değiştirmen en iyisi olacak. şikayetçi olmasaydın tamam ama sen de ses geliyor demişsin . benim sonuçları paylaşırım sizinle. oynak volan baskı balata 1,050 tl ...sabit volant baskı balataa seti 280 + trigier zincir seti orj.gm 164+volant baskı balata takmak 200 tl trigier montajı 100 tl toplam : 744 tl ye hepsi hallolmuş oldu. he bide hazır sökülmüşken marş motorunun kömürlerinide yeniledim :) neyse arabayı satarken sıfrılamış odlum. satmasam mı diye de düşünmeye de başladım işin aslı :)

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model 1.3cdti larda sabit volan varmış ;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

gökhan.gulhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sabit volant takıldı baskı balata değişti trigierzincir seti değişti şarj dinomosu kömürleri değişti ...sonuç olumlu arkadaşlar. şu an memnunum. arabada hiç bir sorun yok gibi. debriyaj yumuşacık oldu ( iyi mi kötümü bilemiyorum )...sanki 90-150 arası performans düştü gibi ama bu pisikolojik de olabilir. araç daha yeni ama inanın çok rahatladım. şarj dinomosu marşa basarken bile ne farklıymış meğer :) aracım daha yeni arkadaşlar . olabilecek olumsuzlukları inşallah olmaz sizinle paylaşırım. şarj dinomosu kömürlerini 70 tl ye - volant baskı balata setini 280 tl ye (montajı 200tl)- trigier zincirini 164 tl ye(montajı 100 tl) mazot filtresi + rot başı bir kaç ufak tefek arızaları + bişey daha temizlendi eksozla ilgili bişeydi açık kaldı o parça +2lt yağ vs. hepsi 1000 tl ..allah razı olsun ustamdan da bu bilgileri paylaşanlardanda