Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yok be Ruhan abi ben öyle düşünmüyorum.... Bence gerek rampada gerek düz yolda şehirdışı performansı da iyi şehiriçide iyi..

Ben saatte 100 km yi maksimum 110 km yi geçmem.. Araçta genel de 5 kişi olur (anne+baba ve 3 çocuk) rampada olsun düz yolda olsun performansın düşmemesi için aracı biraz yüksek hızda kullanmak gerekiyor.. Yani mümkünse seninde dediğin gibi 90 km nin altına inmeyecen.. performans istiyosanda 100-110 arası hızla seyredecen.. Ama bu durumda yakıt artıyor..

Bundan da şu sonuç çıkıyor bana göre performans istiyorsak yakıt sarfiyatına bakmadan yüksek devirde 100-110 km hızda aracı kullanmak gerekiyoo. Tasarruf istiyorsak performansı düşünmeden 85-95 km hızla sağdan sağdan gitmek gerekiyoo.. :)

ruhan abi sana katılıyorum motor gücü düşük araba yüksek azıcık şöle gaza bastınmı başlıyor içmeye yakıtı doblolarda 1.3 ama benzinli onarda yakıt durumu ne acaba

ruhan abi sana katılıyorum motor gücü düşük araba yüksek azıcık şöle gaza bastınmı başlıyor içmeye yakıtı doblolarda 1.3 ama benzinli onarda yakıt durumu ne acaba

Doblolarda bizimki gibi 1248 cc 75 bg 5 bg fark nerden geliyor bilmiyorum :D İnternette 1.3 cargonun hızlanması vardı 18 sn ben ölçtüm 17 sn hemde fazla zorlamadan ayrıca cargodan 4 cam+arka koltuk +4 ç.jant fazlamız var :D

Arkadaşlar www.secgelsin.com adresli alışveriş sitesi Osram Oto Ampüllerinin yetkili online satıcısıymış. Pazartesi günü sipariş ettiğim OSRAM NIGHT BREAKER FAR AMPULÜ H7 ve OSRAM DIADEM SİNYAL LAMBASI AMPULÜ bugün itibari ile elime geçti. Montajlarını az önce yaptım. Hava karardıktan sonra gerekli incelemeleri ve fotoğrafları siteye koyacağım.

Bu arada bilginize ; Yeni kasa combolarda kısa farlarda H7, uzun farlarda H1 ampul kullanmaktadır.

Son düzenleme:
yok be Ruhan abi ben öyle düşünmüyorum.... Bence gerek rampada gerek düz yolda şehirdışı performansı da iyi şehiriçide iyi..

Ben saatte 100 km yi maksimum 110 km yi geçmem.. Araçta genel de 5 kişi olur (anne+baba ve 3 çocuk) rampada olsun düz yolda olsun performansın düşmemesi için aracı biraz yüksek hızda kullanmak gerekiyor.. Yani mümkünse seninde dediğin gibi 90 km nin altına inmeyecen.. performans istiyosanda 100-110 arası hızla seyredecen.. Ama bu durumda yakıt artıyor..

Bundan da şu sonuç çıkıyor bana göre performans istiyorsak yakıt sarfiyatına bakmadan yüksek devirde 100-110 km hızda aracı kullanmak gerekiyoo. Tasarruf istiyorsak performansı düşünmeden 85-95 km hızla sağdan sağdan gitmek gerekiyoo.. :)
evet tasarruf isteniyorsa aynen öyle 90 geçilmeyecek. max 100. devirsiz kullanılmayı sevmiyor bizim araba. 1750 devirde max tork başlıyor ama hikaye. 2000 deviri geçtikten sonra hissediyorsun torku.

Murat abi;

Kolçak içinde sabah gittim konuştum. Zaten taktırıcam pazartesi günü ama genede bilginiz olsun diye anlatıyım.

Kolçak bildiğimiz dobloların yada connectlerin kolcakları gibi. Yani çekmecesi, eşya gözleri yada bardak yeri yok. Yanlız o kadar küçük sandalye kolçağı kadar değil. Bildiğiniz o arayı komple dolduruyor hem yolcu hem sürücü aynı anda kolunu koyabilir. Sürücü koltuğunun yanına montajı yapılıp sabitleniyor ve arkaya doğru kalkıyor. Aynı connect ve combolardaki gibi.

Döşeme ustası pazartesi günü gelicekmiş tatilden gelsin koltukların aynı kumaşından kaplayacak aynı günde montajı yaptırıp resimleri buraya koyacağım.

Son düzenleme:
Valla abi yaptırılabilecek tek kaliteli kolçak o sanırım. Bursaya bile sordurdum hepsi aynı tarzda kolçak söyledi. Zaten bu kolçaklar sanırım VIP tarzında yapılan araçlara takılıyormuş.

Geri