corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
turboya hemen dalma. bütün servisler hemen turboyu ön plana atıyorlar. çoğu araç sahibi sağlam olmasına rağmen servis dedi diye turboyu değiştiriyor. bence önce valfleri yaptır. sorun oysa tabi. sonra duruma bakıp turbonla ilgelinrsin. banada defalarca turbo ağrızalı dediler. ama ben daha hayatımda 1 kere bile değiştirmedim :)

turboya hemen dalma. bütün servisler hemen turboyu ön plana atıyorlar. çoğu araç sahibi sağlam olmasına rağmen servis dedi diye turboyu değiştiriyor. bence önce valfleri yaptır. sorun oysa tabi. sonra duruma bakıp turbonla ilgelinrsin. banada defalarca turbo ağrızalı dediler. ama ben daha hayatımda 1 kere bile değiştirmedim :)
katalizor dolmuş olabilir mi merthan ? turbo diyorlar ama aracın eski sahibi hiç bişey yoktur diyor. araca uzun süre binmş. turbo arızası olsa o araç 140-150 yapmaz zaten diyor. bilmiyorum :( ustaya ben bu yaşımda ustalık ögretemem ya çok çaresizim şuan.

katalizör dagılmış olabilir ;) aynısı babamın arabasına oldu ;) 100 tl ye kelebeklerı filtreleri ve katalizörü temizlettim şimdi nazar degmesin cok guzel oldu

bende öyle düşünmeye başladım. şimdi aracı alıp birdfe egzoscuya gideceğim.

gökay kardeşim bak bu gaza geç tepki bendede var ama ısınınca yapıyor..kısmetse c.tesi yada pazar istanbula gidicem...ama nası gidecem o ayrı dert allah verede bunaltmasa beni bu araba
ben mazot pompa beynini söküp lehimlerini tazeleyip kontrol edicem..tahminimde çok eminim gaz a geç cevap verme nedeni pompa beyninden diyorum..bi yapayım hayırlısıyla bakalım ne olcak ..

gaza geç tepkiyi de geçtim. benim araç hafif bir rampada 2. vitese kadar düşüyor arkadaşım. aracı götürdüğüm ustaya diyorum debimetereye bakarsın bunlarda fayda etmez diyip çıkıyor işin içinden ustalarda çok biliyor herşeyii aslında çoğunun birşey bildiği yok. vallahi forumdaki arkadaşlar bana daha çok yardımcı oldu. aracı baktırma için 3 yere gittim 300 liraya yakın para harcadım ve sorunum hala çözülmedi. ben buna isyan ediyorum. birde egzosa baktırcam şimdi katalizör dolmuş mu diye ? o ne kadar tutar acaba ??? :mad:

bence katı iptal ettir. ben iptal ettirdim acayip farketti. eskiden araba gitsin diye gaza sona kadar basardım. şimdi azıcık basınca bile tepki veriyor. bence hiçbişey yapmadan katı iptal et.

merthan enjektörlerin olduğu kısımda üst beyinin arkasında bir valf var. o valfte sorun varmış aracı sanayide başka bir ustaya gösterdim. sorunun bundan olabileceğini söyledii intercooler hortumlarında çatlak matlakta yok. sırasıyla deneyeceğim dostumm adam biraz bakmış arabaya arabada fark edilir derecede serileşme var ama arası sıra da hantallaşıyor. yine turboda sorun olsa sanırım 2. viteste 80 e kadar cıkmazdıı :D sırasıyla deneyeceğim.

1. yarın sanayide egzoscuya gidip katalizörü kontrol ettireceğim.
2. şu valfin ne olduğunu bilmiyorum yardımcı olursanız o valfi değiştireceğim
3. ya yeni yada çıkma bir turbo değişikliği olacak.

turboda sorun olsa o hıza ulaşman imkansız. bence turboyu elleme. turbonda sorun olduğunu sanmıyorum. ama diğerleri için bişey diyemicem. denemekte fayda var. ama dersenki para var huzur var. ozaman turboyuda değiştir :D

turboda sorun olsa o hıza ulaşman imkansız. bence turboyu elleme. turbonda sorun olduğunu sanmıyorum. ama diğerleri için bişey diyemicem. denemekte fayda var. ama dersenki para var huzur var. ozaman turboyuda değiştir :D
para yok huzur yok :D arkadaşım su üst beyinin arkasındaki valfin adını biliyor musun ? nedir ? fiyatı ne kadardır ? ne işe yarar ?

egzozcuya gittim. araçta katalizör zaten yokmuş. katalizorden de değil. şuan arızanın ihtimali üst beyinin arkasındaki valfte. adı nedir bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

benim bildiğim egr valfi var orda. hatta benimki contadan terleme yapıyormuş. cumartesi conta değiştiricem. Caner daha iyi bilir. oda istanbula gittiğinden beri sesi çıkmıyor. sanırım sorunu çözüldü :)

Geri