corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bugün egzozcuya gittim benim araçta katalizorde yok :D suan tüm ihtimaller o valfte adını bilsem sorun çözümüne bakacağım. sanayiden çıkamıyoruz dertli oldum yeminle

teknik servis bölümünde sor istersen. yada servise sor. ama benim bildiğim orda egr valfi var.

teknik servis bölümünde sor istersen. yada servise sor. ama benim bildiğim orda egr valfi var.

egr iptali oldugu için valf sorun çıkarmıyo dediler. egr valfinin yanındaymış zaten benim bahsettiğim valf. usta araca baktıktan sonra suan biraz daha hiddetlenmeye başladı araç katalizörde de sorun çıkmadı. şuan kalkışı biraz daha iyi ama üst viteslerde yine sıkıntı var. :mad:

ilginç... ama yüzüp yüzüp sonuna gelmişsin bence. usta söylemedimi valfin ne olduğunu? savaş yada selim abi bilir belki onlara bir mesaj atsana

selonoid valfi mi yoksa

egr iptal iptal de nasıl selenoid de sorun çıkmaz diyor...
tamam iptal ama o vakumla egr gövdesinin içindeki valfin devresini kapatmazsa yine hata gösterir...
benim hata kodu 1125 ten döndük egr ye...aynı basınç hattı üzerinde birbirini kandırması yüksek olasılık....
çok yönlü bi problem aslında...ben gezmekten ilgilenmedim arabayla...
bugün yarın egr nin gövdeyi söküp kontrol edeceğim...
bence sende aynısını yap...
selenoidi de dışarıda bir dene 5 v luk bir adaptör işini görür kolaylıkla test edersin..
ama takılmaz takılmaz belli olmaz...egr gövdesini bir söktür bakalım...

Krank mili sensoruna da bakin aklima gelmi iken yüksek devirde zamanlama hatasi olursa diye aklima gelmis iken

ben egr yi açtım 1-2 hafta sonra arıza ışığım hiç yanmamaya başladı. egr iptali sıkıntı yaratıyor bence. 2 sene kapalıydı ara ara yanıyordu arıza ışığım.

Geri