corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
aracı bugün almaya gittim ustanın yapmaya niyeti yok. elektrik sisteminde arıza var dedi blow off a aküden ayrı kablo çekmişler ordan şase yapıyor dedi. yok egzost sıkmış arabayı dedi. ama araba hala aynı üstüne üstük birde debriyaj ayarını bozmuşş sinirden küplere bindim. delirtti beni başka bir ustaya mı gideceğim.

kızdırma bujilerinin hiç birinde sorun olmadııgını söyledi fakat araba çok soguklarda geç alıyor anlamadım gitti. bujilere baktığını hepsinin çalıştıgını söyledi. sizce başka bir sorun olup başka arıza gösteriyor olabilir mi ? araç hala hantal ve son hız yokkkkkkkkkk
yardımcı olur musunuz ?

kızdırma bujilerinin hiç birinde sorun olmadııgını söyledi fakat araba çok soguklarda geç alıyor anlamadım gitti. bujilere baktığını hepsinin çalıştıgını söyledi. sizce başka bir sorun olup başka arıza gösteriyor olabilir mi ? araç hala hantal ve son hız yokkkkkkkkkk
yardımcı olur musunuz ?

şuan son hız kaç ? olması gereken son hız kaç km/h?

şuan son hız kaç ? olması gereken son hız kaç km/h?
aslında benim sorunum tamda son hız değil. araba ağır kamyon gibi 3. viteste 60ı zor görüyor. 2000 devire kadar araç yerinden kalkmıyor. gaz tepkisini geç alıyor. suan son hız 140 145 km her viteste 5000 devire kadar devirli kullanarak yaptıgım maximum hız bu ama sorun arabanın kalkışı ve gidişi 1.3 cdti araçı kullanıyourm onun kadar bile zevk vermiyor. neredeyse uçak gibi bişey kalıyor benim aracın yanında götürdüğüm usta debrijayıla da oynamış aracın elektrik tesisatından şase yapıyormuş turboya tam güç gitmiyormuşştaa ondan böylemişte bi sürü hikaye anlattı 4 gün bıraktım aracı hiç bişey yapmamış bende sinir oldum aldım aracı şimdi ne yapacağımı düşünüyorum.

bence istanbulda bu işi iyi bilen opelcilere götürün. :) opellerden çokçok iyi anlayan opel servisi arkadaşlarımız var. resmen kurdu olmuşlar. hem 3-5 günde bıraktırmazlar. sabahtan orda olsanız akşama bitiriler işi.

bence istanbulda bu işi iyi bilen opelcilere götürün. :) opellerden çokçok iyi anlayan opel servisi arkadaşlarımız var. resmen kurdu olmuşlar. hem 3-5 günde bıraktırmazlar. sabahtan orda olsanız akşama bitiriler işi.
servisten başkası paklamaz bizi anca orda çözülecek galiba
merthan senin aracın durumu nedir ? sorun çözüldü mü ?

usta boyle bı sacmalık var mı ya 4 gundur araba bakımda bı sorunu halledemedımı... tanımadıgın bı servısemı goturdun? keske ızmırde olaydı 1 gunde hallettırırdık sorunu.. soyle bısey var benım aracım gecenlerde sapıttı mını cooper s ıc gostergelr bı ınıp cıkıyor acayıp bıseyler yapıyor felan araba mars almıyor basıyorsun gıtmıyor en son yolda kaldım cekıcı ıle gotrduk aracı aku arkada bu aracta arkadan aktrma yapıyolar arac calısmıyor onden yapıyolar arac tek marsta alıyor meger motorun ustunde şasenın baglı oldugu yer catlama yapmıs tam şase almnadıgından yapıyormus kabloyu baska yere bağladılar aracın gıdısı bıle degıstı dıyebılırım.. bence kendınde bıraz kurcala abılerımızın dedıgı gıbı fılıtreyı sok kabloyu sok tak kendınde bulabılırsın.. benım kendı aracımdada ılk dusundugum sey mars motoru ıdı yandık dedım ama ufacık bı kablo cıktı..

usta boyle bı sacmalık var mı ya 4 gundur araba bakımda bı sorunu halledemedımı... tanımadıgın bı servısemı goturdun? keske ızmırde olaydı 1 gunde hallettırırdık sorunu.. soyle bısey var benım aracım gecenlerde sapıttı mını cooper s ıc gostergelr bı ınıp cıkıyor acayıp bıseyler yapıyor felan araba mars almıyor basıyorsun gıtmıyor en son yolda kaldım cekıcı ıle gotrduk aracı aku arkada bu aracta arkadan aktrma yapıyolar arac calısmıyor onden yapıyolar arac tek marsta alıyor meger motorun ustunde şasenın baglı oldugu yer catlama yapmıs tam şase almnadıgından yapıyormus kabloyu baska yere bağladılar aracın gıdısı bıle degıstı dıyebılırım.. bence kendınde bıraz kurcala abılerımızın dedıgı gıbı fılıtreyı sok kabloyu sok tak kendınde bulabılırsın.. benım kendı aracımdada ılk dusundugum sey mars motoru ıdı yandık dedım ama ufacık bı kablo cıktı..
adam aracı yapamdıgı gibi sağını solunu karıştırmış şimdi de araçta kayış ötüyor gaza basınca da kayış sesi daha çok yükseliyor. ayrıca gaza bas çek yapınca farlarda göz kırpması gibi voltaj düşüklüğüde başladı yapamadığı boşver mahvetmiş. araç rolantide çalışırken farlar da hafif göz kırpmaya başladı sinir krizleri geçiriyorum.

adam aracı yapamdıgı gibi sağını solunu karıştırmış şimdi de araçta kayış ötüyor gaza basınca da kayış sesi daha çok yükseliyor. ayrıca gaza bas çek yapınca farlarda göz kırpması gibi voltaj düşüklüğüde başladı yapamadığı boşver mahvetmiş. araç rolantide çalışırken farlar da hafif göz kırpmaya başladı sinir krizleri geçiriyorum.

voltaj düşüklüğü aküdendir. akine baktınmı değiştirmiştir belki servis. yada senin aarabada saatlerce müzik dinleyip bitirmişlerdir. benimde başıma gelmişti.
bu arada benim arabanın sorunu çözüldü. kayışları değiştirdik. sonradan kat iptali yaptık. çok dolmuş. orta susturcuda çok dolmuş onuda iptal ettik. şuanda hızlanması iyi. son hız denemesi yapmadım ama rahat 150 gördüm daha basmadım.

FORM YÖNETİCİLERİ NEDEN KONUMU SİLİYORSUNUZ. KENDİ ÇIKARLARINIZA TERS DÜŞEN Bİ KONUMU AÇIYORUM. SİLİNEN KONUM

Herkese iyi günler arkadaşlar.

Kendim türkiyede kocaelide ikametgah ediyorum.
Abimin danimarkada araç tamirhanesi var.
Ve buraya yakın araç hurdalığı var.
Genelde türkiyede çok pahalı olan parçaları garantili şekilde oradan daha uygun fiyata alabiliyor.

Buradan ihtiyaçlarınızı belirtir ve ihtiyacınız olan parçanın seri numarası, motorda nerede olduğu ve varsa resmini koyarsanız. Abimle irtibata geçerek en kısa sürede getirtirim. Parçalar kesinlikle garantili şekilde gelecek yani bozuk olması durumunda tekrar iade imkanı olacakki böyle bişey inşallah söz konusu olmayacak. Saygılar.

Geri