corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ya hala yerinizde mi sayıyorsunuz? :)
ben olsam ki(birinizin egr ibtal ona birşey demiyorum) debimtreyi sökerim bakarım değişmedi manifolt basınıcı sökerim temizlerim denerim olmadı egr...ve devam ederdim...
ben burda elimden geldiğince yardım ederim ama sizden tık yok ancak birbirinize yazışma :) ben catladım yahu sonuca:sopa:
ben size parası şu işi bitirmek için yol gösteriyorum. en son enjektör yakıt sensoruna kadar gider...temennim ucuz yollu işi halletmek..
burda forumda yazızlarıma bakarsanız hep koladan başar en son çareye giderim...çünkü ekseri boşuna para harçanan parçalar değişiyor...
ben hep deneyerek yardım en son bozuk olanı bulur değişirm..
size bakıyorum çatlıyacağım yahu
selim abi :) ilk fırsatta gideceğim. sigortacılık yapıyorum. motor konusunda parça isimleri fonksiyonları konusnda kısmen bilgim var fakat. teknik bilgim yok abi hiç teknik bilgim yok. iştende izin alamıyorum. bende çatlıyorum. senin ve diğer arkadşaların söylediği herşeyi not aldım :D tek tek söktürüp taktırcamm sorunu çözücem inş.

ya hala yerinizde mi sayıyorsunuz? :)
ben olsam ki(birinizin egr ibtal ona birşey demiyorum) debimtreyi sökerim bakarım değişmedi manifolt basınıcı sökerim temizlerim denerim olmadı egr...ve devam ederdim...
ben burda elimden geldiğince yardım ederim ama sizden tık yok ancak birbirinize yazışma :) ben catladım yahu sonuca:sopa:
ben size parası şu işi bitirmek için yol gösteriyorum. en son enjektör yakıt sensoruna kadar gider...temennim ucuz yollu işi halletmek..
burda forumda yazızlarıma bakarsanız hep koladan başar en son çareye giderim...çünkü ekseri boşuna para harçanan parçalar değişiyor...
ben hep deneyerek yardım en son bozuk olanı bulur değişirm..
size bakıyorum çatlıyacağım yahu
kızma abi tamam. :D abi debimetreyi denedim ben zaten. arıza ışığı yakıyor ama gidişte fark yok. bu cumartesi serviste trigel seti değişecek bende o günü bekliyorum. araba hazır lifte girmişken tüm borulara baktırıcam. manifold basıncımıdır nedir onada baktırıcam. daha olmadı gidicem egr iptali yaptırıcam. bizimkisi muhabbet olsun maksat. cumartesiyi bekliyoruz.

kızma abi tamam. :D abi debimetreyi denedim ben zaten. arıza ışığı yakıyor ama gidişte fark yok. bu cumartesi serviste trigel seti değişecek bende o günü bekliyorum. araba hazır lifte girmişken tüm borulara baktırıcam. manifold basıncımıdır nedir onada baktırıcam. daha olmadı gidicem egr iptali yaptırıcam. bizimkisi muhabbet olsun maksat. cumartesiyi bekliyoruz.

sonucu merakla bekliyorum. sizde de p1125 arızası veriyormu?

zekaaaaaaaaa nerdesin yaav
1125 lerin boynu bükük sen yokken...:)

hiç gelmiyosun sanki...
gökay ın arabasında lamba yok...bizim arabalar afilli lamba yakıyor...

ama 3-4 gün önce denedim tekrar yakmadı...belli olmuyor...ama map ını değiştir bence her türlü manifold a bi 100 lük sıkışmış senn :)

Bence bir mazot pompasını yoklatın o araçların birde mazot aldığınız yeri mazot ne kadar temiz!!! Yeni enjektör temizliği yaptırmış olsanız dahi pis mazot çabuk kirletir enjektörleri ki bu dizel kütük tip enjektörse opelde acayip sorunludur malesef. Aracı tech2 ye taktırdığınızda verilerini arac yolda giderken iyi okursa ustalar mutlaka eksikliği çözersiniz. Daha önce servisimde babama aldığım comboyu yakıcaktım sinirde araca 80000 km geldiğinde yaptıklarımı duysanız isyan edersiniz sadece 3 defa piston değişip motor yapıldı enjektör ve mazot pompası probleminden bu yüzden bu 2 konuya eğilin derim sorun bunlardansa dert büyük oluyor genelde
İnşallah çabuk halledersiniz ve bu haldeykende pek kullanmayın...

sonucu merakla bekliyorum. sizde de p1125 arızası veriyormu?
yok bende arıza ışığı yakmıyor. gerçi dün akşam canerle biraz gezdik. gidişinin güzel olduğunu söyledi ama bence üst devirlerde ve yüksek viteste algılamada sorun yaşıyor arabam. rahat devirlenip gitmiyor.

zekaaaaaaaaa nerdesin yaav
1125 lerin boynu bükük sen yokken...:)

hiç gelmiyosun sanki...
gökay ın arabasında lamba yok...bizim arabalar afilli lamba yakıyor...

ama 3-4 gün önce denedim tekrar yakmadı...belli olmuyor...ama map ını değiştir bence her türlü manifold a bi 100 lük sıkışmış senn :)

araçla uğraşmakta güzel ne güzel arıza çıkarıyor yaptırıyorsun arıza lambası yağ soğutucu bir sürü şey öğreniyoruz hayat telaşla güzel :) hayat öğrenince güzel polyanacılık yapmak istedim bugün... eski ve problemli arabam olduğu içinde sevinmeliyim ya sıfır olsaydı hiç sorun olmayan aracın soğutma suyu nerde onu bile öğrenemezdim :)

yok bende arıza ışığı yakmıyor. gerçi dün akşam canerle biraz gezdik. gidişinin güzel olduğunu söyledi ama bence üst devirlerde ve yüksek viteste algılamada sorun yaşıyor arabam. rahat devirlenip gitmiyor.

araç kaç km de. benim araç 230bin . şirket çıkması alırken 5664e mesaj attım motorunu ustaya gösterdim aldım ama şu anki aklım olsa 120 km hıza kadar biraz kullanırdım :)

Geri