corsa 1.7 dti hız sorunu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan stan39
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
daha yeni eve geldim. bütün bakımlarını yaptırdım. ordayken üst beyine mazot sızmışmı diye kontrol etmek için soketi sökerken bir kabloyu lehiminden kopardım yanlışlıkla :) ustam sağolsun tekrar lehimledi. eve gelirken arabayı denedim. tadından yenmiyor maşallah. yapılan işlemler şu şekilde:
arka 2 amortisör
sağ arka bilye
trigel seti
devirdaim pompası
v kayışı
üst beyin soketi temizliği.
ben bu gün bunları yaptırdım sorunum çözüldü. araba birden bire kendine geldi. canerin sorunu içinde mehmet usta geniş bir zamanda arabaya bakacakmış. canerle bişeyler konuştular ama tam dinlemedim. caner yazar sanırım birazdan.

senin arabanın sorunu yokmuş ki abi. güle güle bin. arabanın keyifle binilecek hale gelmesi için benimde çok işlem yaptırmam gerek ama şu an mali durum tamamen taksitlere :) .
taksitlerden sonra bir arabam kaynak ona. hanım üzerine bişeyler alalım diyo olmaz diyorum önce araba.

oda dediğimi diyor...basınç hatası ben wastegate e kapamıyordur dedim o açmıyordur dedi dert değil aynı kapı...turbo nun temizlenmesi lazım ki istanbulda yapmak isterim ama olmadı ist.agönderirim...
en son kurumu dökmek için 20 litre mazot 4-5 litre benzin yapıp çıkacam otobana da :D gereNk yok :)
kardeşim sakın mazota benzın eklemek gıbı bır hata yapma..

öyle bir hata yapıcağını sanmam. dün serviste birtane 1.7 combo vardı gördü halini. :)

selam arkadaşlar. aracı dün özel servise bıraktım. tam arızanın kendisini ve çözümünü en kısa sürede sizlerle paylaşacağım :D tesadüftür bıraktıgım ustada benim aracın astra 1,7 dti si var. ben de de aynı sorun olmuştu diyor. umarım çözülecek inşallah

İnşallah cevabı bekliyorum....bu arada elimizde olan hata kodlarının dışında başka bir kod buldum belki sizlere bir yardımı olur...bu araçların biliyorsunuz bir selenoit türü valfi da jeneratör arkasında bulunuyor ve yeni bulduğum arıza kodunda bu p1125 önce dediğim gibi basınc valfi(selonoit) sizlerin elindeki listede ise kritik sistem hatası iken bu listede aynı yine selonoit valfi ama devre akım düşük jeneratör olarak geçiyor..yani jeneratör vakum unda sorun olabilir...

BU arada bulduğum hata kodu bu sırf 1.7dti için geçerli kod, tam tercümesi P1125 Sarj selonit valfi düşük

Geri