CoRsA TEAM

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan falcon_78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Birkaç gün önce buraya yollamış olduğum aşağıdaki mesajdan sonra Mel-a-ku nickli Melih arkadaşımız beni sadece forumdan tanıdığı halde hiçbir beklentisi olmadan mesajı attığımın ertesi günü kendi op-com cihazını bana kargoladı. Sayesinde artık aracımda cruise control var.:) Kendisine bir kez de buradan teşekkür etmek istedim. Teşekkürler Melih...

arkadaşlar bir isteğim olacak sizden. birkaç ay önce forumun geneline bu isteğimi bildirdim ama maalesef geri dönen olmadı.

arabamdaki cruise control özelliğini açmak için op-com (yada tech2) ihtiyacım var. sırf bunun için cihaz almak istemiyorum. (daha önce 2 tane özel servise bir de yetkili servise gittim, tech2 ile beceremediler. sonradan yaptığım araştırmaya göre tech2 deki yazılım türkçe ise olmuyormuş. onlarınki de türkçe idi. neysee)

bu konuda bana yardımcı olacak bir opelci bulamadım ama bir corsacı varmıdır acaba ?

not : amacım bunu bedavaya getirmek değil. neyse istediğiniz ücret konuşuruz. istanbul beylikdüzündeyim ama istanbulun herhangi bir yerine gelebilirim. sorun değil.

Birkaç gün önce buraya yollamış olduğum aşağıdaki mesajdan sonra Mel-a-ku nickli Melih arkadaşımız beni sadece forumdan tanıdığı halde hiçbir beklentisi olmadan mesajı attığımın ertesi günü kendi op-com cihazını bana kargoladı. Sayesinde artık aracımda cruise control var.:) Kendisine bir kez de buradan teşekkür etmek istedim. Teşekkürler Melih...
Hayırlı olsun:)

Önceki sayfalarda birkere yazdığınızı görmüştüm ama şimdi bulamıyorum..

yapılan işlemler ve maliyet ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?

bız burda hepımız kardes sayılırız hepımız bırbırımıze yardımcı olmalıyoz zaten bugun bıze yarın ona unutmayalım bunu yardımcı olmak paylasmak en guzel sey

Aksini idda etmedim ben :) Sadece kullananların yorumunu istedim. Önemli olan canlı örnek. Nette yazana inanmış olsam eibachla ilgilenmezdim zaten..

EDİT: Aslında bişey idda etmek için yazmamıştım ama "
Eibach'ların tam düşürmediği nerde yazılmış bizimle paylaşabilir misiniz?" bu şekilde çıkışınca bulma gereği hissettim. Benim okuduğum konuda 3.5 cmler 2 cm düşürüyor diye yorum yapılmıştı. Onu bulamadım başka bir konudan bunu buldum maksat cevapsız kalmasın ;

http://www.modifiyem.com/forum/f2/eibach-omp-ap-ama-hangisi-16747/index2.html

Mesajlar içinde sadece 1 kişi bunu idda etmiş buda ayrı konu.. Maksat yazılan yeri bulmak.Benim bi iddaam yok araştırmacı konumundayım :)

Anlayamadığım nokta aracı düşürmek için alınan yay aracı neden düşürmesin. Başta bu bana saçma geliyor..Ben bu düşürmeme olayıyla araştırırken karşılaştım. Daha öncesinde böyle bişey aklıma bile gelmemişti. Spor yay alacaksın ama araç düşmeyecek :D Niye alıyorum ozaman ben o yayı :D

O kadar çok memnun olan kişi varken yayın hakkını yememek lazım kardeşm :)
yanlış anlamışsınız beni ben merak ettiğimden saygı çerçevesinde paylaşabilir misiniz dedim alınacak birşey yok kesinlikle böyle izlenim yaratmak istemedim kusura bakmayın , benim satma nedenimi size söylemiştim tek nedeni bana yanlış yayın satılmış olması ben daha öncede eibach yay kullandım ve bu sayede farkına vardım evet alırken kontrol etmem gerekliydi ancak yanlış yayı satanda da büyük suç var sonuç olarak üstüne basa basa benzinli yayı demiş olmama rağmen ki satan malum yer özellikle sormuştu benzinli mi dizel mi diye bunu şuan inkar etsede benimde belirtmiş olduğum üzere benzinli yayı verildiğine güvenerek enazından satan yerin adına güvenerek sorun yaşamayacağımı tahmin etmiştim aldıktan sonra zaten fazla kullanamadım daha sonrasında yaşamış olduğum sağlık sorunu nedeniyle çıkartmıştım tekrar taktım ilk taktığımda 16 irmscher jantlar vardı dolayısıyle farkı anlayamadım ama daha sonra 15liklere takınca burunun bariz yukarıda olduğunu farkettim sonuç olarak dizel yayında daha önce açıklamış olduğum üzere ön aksa düşen ağırlıkta fark var dolayısıyle burun havada kaldı ben takalı daha 1 ay oluyor kmde yapmadım ki 1 aydır bekleme nedenim oturması çünkü selçuk abinin de dediği gibi ilk taktığın an bir yükseklik oluyor ancak kısa sürede oturması gerekli neyse sonuç olarak yayı takma amacı en önemlisi yol tutuşu iyileştirmektir bunun içinde aracın yerden yüksekliğini düşürmek doğal olarak yüksekliği düşen aracın ağırlık merkezi yere yakınlaşacağından yol tutuş iyileşiyor ki yayların orijinale göre kısa olması artı yaylanma karakterinin sert olmasıda yol tutuşu arttıran önemli etkenler fazla uzatmadan aracımın burnu havada kaldığından aracım resmen saçmalıyor selçuk abi hatırlar bizim arka yoldaki virajda birgün ciddi bir kaza atlattık selçuk abiyle , burunun dengesiz duruşu ve aracın önünün yere sağlam basmamasından kaynaklı yada şöyle söyleyebiliriz aracın önü fazla yüksek arkası çok düşük bu nedenle araç burundan kaymaya meyilliydi satma nededim sadece bu ki motoruna uyumlu bir yayla corsa c tam bir gokart oluyor böyle bir potansiyeli stock aracından sonra kimse beklemez diye tahmin ediyorum eibachla virajlar tam bir keyif onu söylemek isterim eski yaylarımı mumla aradım bunları takınca farkına varmam uzun sürmedi ancak dediğim gibi yanlış yayı satan yerin hatası kadar benimde hatam var kontrol etmemek ama dizel yayıyla benzinli yayı arasındaki farkı göremeyecek kadar yada işine gelmediğinden dolayı arada fark olmaz diyerek başından savmasına gerçek anlamda sinir oldum diyebilirim ve şuan benzinli yayı malum yerin söylediğine göre gelmiyor gelsede özel sipariş ve 400tl gibi bir fiyat etiketi var ve şuan normal şartlarda gelen yay sadece dizel yayı onunda fiyatını söylememe gerek yok herkes malını satmaya çalışır bu yazımdan da malını satmaya çalışıyor ifadesini çıkartmayın amacım bilgi paylaşmak ve tek önereceğim corsa c si olupta yay takarak aracını tabir-i caiz ise eğer dökmemek isteyen bence eibach'tan şaşmamalı

hayırlı olsun.
yeni kol almadan mı yapmıştınız? sanki öyle hatırlıyorum.

makinam yok gerçekten fotoraflarını çekmedik.
montajda birşey yok
söylediğimiz gibi.
orj. anahtarın içindekiler bordu filan al aktar bitti gitti.

İlan başlığında da belirttim, fotoğraflı bir montaj kılavuzu olsa kaçırılacak bir ürün değil, makine gelince fotoğraflarsanız iyi olur.

Abi sende uzun süredir bu işle uğraşıyorsun iyi oldu.. Çok güzel bir davaranış olmuş bu zamanda böyle insanlar bulmak zor :)

yanlış anlamışsınız beni ben merak ettiğimden saygı çerçevesinde paylaşabilir misiniz dedim alınacak birşey yok kesinlikle böyle izlenim yaratmak istemedim kusura bakmayın , benim satma nedenimi size söylemiştim tek nedeni bana yanlış yayın satılmış olması ben daha öncede eibach yay kullandım ve bu sayede farkına vardım evet alırken kontrol etmem gerekliydi ancak yanlış yayı satanda da büyük suç var sonuç olarak üstüne basa basa benzinli yayı demiş olmama rağmen ki satan malum yer özellikle sormuştu benzinli mi dizel mi diye bunu şuan inkar etsede benimde belirtmiş olduğum üzere benzinli yayı verildiğine güvenerek enazından satan yerin adına güvenerek sorun yaşamayacağımı tahmin etmiştim aldıktan sonra zaten fazla kullanamadım daha sonrasında yaşamış olduğum sağlık sorunu nedeniyle çıkartmıştım tekrar taktım ilk taktığımda 16 irmscher jantlar vardı dolayısıyle farkı anlayamadım ama daha sonra 15liklere takınca burunun bariz yukarıda olduğunu farkettim sonuç olarak dizel yayında daha önce açıklamış olduğum üzere ön aksa düşen ağırlıkta fark var dolayısıyle burun havada kaldı ben takalı daha 1 ay oluyor kmde yapmadım ki 1 aydır bekleme nedenim oturması çünkü selçuk abinin de dediği gibi ilk taktığın an bir yükseklik oluyor ancak kısa sürede oturması gerekli neyse sonuç olarak yayı takma amacı en önemlisi yol tutuşu iyileştirmektir bunun içinde aracın yerden yüksekliğini düşürmek doğal olarak yüksekliği düşen aracın ağırlık merkezi yere yakınlaşacağından yol tutuş iyileşiyor ki yayların orijinale göre kısa olması artı yaylanma karakterinin sert olmasıda yol tutuşu arttıran önemli etkenler fazla uzatmadan aracımın burnu havada kaldığından aracım resmen saçmalıyor selçuk abi hatırlar bizim arka yoldaki virajda birgün ciddi bir kaza atlattık selçuk abiyle , burunun dengesiz duruşu ve aracın önünün yere sağlam basmamasından kaynaklı yada şöyle söyleyebiliriz aracın önü fazla yüksek arkası çok düşük bu nedenle araç burundan kaymaya meyilliydi satma nededim sadece bu ki motoruna uyumlu bir yayla corsa c tam bir gokart oluyor böyle bir potansiyeli stock aracından sonra kimse beklemez diye tahmin ediyorum eibachla virajlar tam bir keyif onu söylemek isterim eski yaylarımı mumla aradım bunları takınca farkına varmam uzun sürmedi ancak dediğim gibi yanlış yayı satan yerin hatası kadar benimde hatam var kontrol etmemek ama dizel yayıyla benzinli yayı arasındaki farkı göremeyecek kadar yada işine gelmediğinden dolayı arada fark olmaz diyerek başından savmasına gerçek anlamda sinir oldum diyebilirim ve şuan benzinli yayı malum yerin söylediğine göre gelmiyor gelsede özel sipariş ve 400tl gibi bir fiyat etiketi var ve şuan normal şartlarda gelen yay sadece dizel yayı onunda fiyatını söylememe gerek yok herkes malını satmaya çalışır bu yazımdan da malını satmaya çalışıyor ifadesini çıkartmayın amacım bilgi paylaşmak ve tek önereceğim corsa c si olupta yay takarak aracını tabir-i caiz ise eğer dökmemek isteyen bence eibach'tan şaşmamalı

Seni anlıyorum tabi 3-5 lira için hatalarını görmemeleri de kendi ayıpları...Gel anlaşalım diyorum sat bana şu yayları ama düşük fiyat da teklif edemiyorum durumun ortada :)

Hayırlı olsun:)

Önceki sayfalarda birkere yazdığınızı görmüştüm ama şimdi bulamıyorum..

yapılan işlemler ve maliyet ile ilgili bilgi verebilirmisiniz?

x45 soketinden sinyal kolunun orda olması gereken 4. kablo çekildi. (ben yaptım). Tek butonlu devreyi yaptım. Sadece devreye sokup, hız arttırıyor. Devreden çıkarmak için debraja yada frene basıyorum. (1 buton 3 direnç = 1 lira bile değil). Op-com ile aktivasyon yaptım (maliyet kargo parası).

hayırlı olsun.
yeni kol almadan mı yapmıştınız? sanki öyle hatırlıyorum.

Evet forumda daha önce paylaşılan kolsuz devreyi yaptım. Butonu da ön sis farı düğme kapağının altına yerleştirdim. bende orijinalde sis farı olmadığı için. o kapakla da biraz oynadım ve düğme haline getirdim. dışarıdan bakınca kapak aynı ama aslında düğme :)

Abi sende uzun süredir bu işle uğraşıyorsun iyi oldu.. Çok güzel bir davaranış olmuş bu zamanda böyle insanlar bulmak zor :)

Sağol Fevzi. Evet, dediğin gibi bu zamanda böyle insanlar zor bulunuyor.

Geri