CoRsA TEAM

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan falcon_78
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bu arada ben CMS jant'ta çalışıorum pazartesi cms shop a ulaşmaya çalışırım orasıda hatırladığım kadarıyla kw satıodu :)

bu arada ben CMS jant'ta çalışıorum pazartesi cms shop a ulaşmaya çalışırım orasıda hatırladığım kadarıyla kw satıodu :)

KW bildiğim kadarıyla H&R a göre daha uygun fiyatlı bir marka, fiyatını bi öğren bakalım, haber bekliyoruz.

Bu arada bende farklı bi yoldan araştırma yaptım, çok yakın bir arkadaşımın akrabaları Hollanda'da çalışıyorlar ve 1-2 ayda bir Türkiye'ye kendi araçları ile gelip gidiyorlar, e-bay.nl ye girdim orada markası pek duyulmamış Coiller çıktı karşıma, fiyatlarda çok cazip değil, onlar olmaz sanırım, bir diğer alışveriş siteleri daha var bunların alışveriş yaptığı (sahibinden.com tarzı) yakın zamanda Skunk2 markalı ürünler felan getirdiler o site üzerinden, sitenin adını bulamadım, öğrenip birazda oradan araştırma yapacağım, eğer Hollanda'da uygun rakamlı bulabilirsek kısa süreli ve sorunsuz şekilde ulaşabilirim ürünlere.

Bu arada yapımına bir kaç hafta önce başladığım ve ara verdiğim Cold Air Intake (Hava filtre kiti) projeme bugün tekrardan başladım, kullanıcağım boruyu boyaya hazırladım, yarın boyayacağım, gerekli malzemeleride tedarik ettim, bakalım yetiştirebilirsem haftasonu montajlar ve fotoğraflarını paylaşırım, kullanımının haricinde aynı zamanda görüntüsüde hoş olacak, takipte kalın. :D

takipteyiz abi :) bu arada hollandada ise akrabaların koni ler hollanda marka belki uygundur :)

Benim akrabam değil yav, arkadaşımın akrabaları. :D

Koni dediğin gibi iyide olur lakin sanki tuzludur Koniler. :D

belki orda ucuzdur diye düşünmüştüm abi ama gümrük falan nasıl olur bilemem :)

takipteyim uygun bişeyler olursa topluca alırız inşallah

konu koşturuo mesajı zor buldum bende :D coili aklıma sen düşürdün abi

coile geçersem olur tabi çünki şu an önler 5 arkalar 3.5 :D

ebaydan alış veriş yapan gümrük işinden anlayan var mı?

coil alalım burda 1000 - 1500 civarında ordan alsak aynı marka 500 TL gümrüksüz kimler ister corsa c coil?
500 e nerde var ya coil,gümrüğü olsun sorun değil.
birol abi nedendir bilmem ama ben coilli aracı kullanmadan ikna oldum, biraz maddiyatı ayarlayabilirsem gözü kapalı h&r siparişi verebilirim. abi karıştırdın sanırım arkadaşa açıklamayı ben yapmıştım:).
Karıştırmışımdır valla doğrudur İrfan,h&r nin fiyatları hakkında bilgin varmı?bildiğim kadarı ile 2000 tl ye yakın fiyatları var.
benim arka amortsörlerin birleşme noktalarında sanki hafiften bir nemlenme mevcut yağ kaçağı var gibi. patlak olma ihtimali nedir sizce arkadaşlar?

merthan çok siyah yapmışsın dostum bencede sırıtmış. en koyu stop folyosu ile kaplasan bile bukadar siyah görünmez.füme bir renk alır. shop olayına aldanmamak lazım fazla. ben lafımın ve zevkimin arkasındayım sonuna kadar:D.sana tavsiyem arka cama en koyusundan bir çizilmez siyah film çektir sonrasında da şu lanet olası stopları siyah folyo ile kaplat artık:D:D:)

günaydın ortak. şu h&r coil işine bencede girelim artık. jant işini şuanlık askıya bile alabilirim. araştırıp 3 takım sipariş verelim derim sen Ali vede ben. 3 kişi oldukmu eminimki kaliteyi çok uyguna alabiliriz fikrindeyim;)

ben varım listeye benide ekle Ali ile Mustafa da var.almayı planlıyorlar. onlarlada görüşelim derim.
ucuza kalite varsa benide ekleyin listeye.
Coilde H&R haricinde birde KW marka alternatifi var. Forumdan Coilli Corsa C kullanan üyeler var, pek aktif değiller ama ulaşabiliriz kendilerine, LowRider Özgür, Ali Ergün, birde Emre G nickli bir arkadaş vardı, forumun satılıklar kısmında geçen sene satılık coil ilanı bile var. :D
KW coiller en pahalı olanları.
İlk önce marka, kullanım ile ilgili referans alıp, fiyat karşılaştırması yapılmalı bence. E-bay üzerinden sürekli alışveriş yapan arkadaşlarım var, gümrük vs. gibi sorunlarla pek karşılaşmıyorlar, ama genelde küçük parçalar aldılar, bu coillerin kutusu ve fatura tutarı biraz büyüktür, iyi bir araştırılma yapılmalı. ;)
aĞIRLIKLARI yaklaşık 30 kg civarındaymış,
ne zaman alıoz derseniz ben varım :) araştırmaya nerden başlamak gerek sen bi konuş alışveriş yapan arkadaşlarınla bende denk gelirse gümrük işi yapanlarla konuşayım bu işi halledelim :)

anlaştık kardeşim kaçlık istion :D
Gümrük okadarda sorun değil.
KW bildiğim kadarıyla H&R a göre daha uygun fiyatlı bir marka, fiyatını bi öğren bakalım, haber bekliyoruz.

Bu arada bende farklı bi yoldan araştırma yaptım, çok yakın bir arkadaşımın akrabaları Hollanda'da çalışıyorlar ve 1-2 ayda bir Türkiye'ye kendi araçları ile gelip gidiyorlar, e-bay.nl ye girdim orada markası pek duyulmamış Coiller çıktı karşıma, fiyatlarda çok cazip değil, onlar olmaz sanırım, bir diğer alışveriş siteleri daha var bunların alışveriş yaptığı (sahibinden.com tarzı) yakın zamanda Skunk2 markalı ürünler felan getirdiler o site üzerinden, sitenin adını bulamadım, öğrenip birazda oradan araştırma yapacağım, eğer Hollanda'da uygun rakamlı bulabilirsek kısa süreli ve sorunsuz şekilde ulaşabilirim ürünlere.
Ufak araçla adetli mal getirmek sorun olur,sonuçda coil hacimli ve ağır.

Coilde H&R haricinde birde KW marka alternatifi var. Forumdan Coilli Corsa C kullanan üyeler var, pek aktif değiller ama ulaşabiliriz kendilerine, LowRider Özgür, Ali Ergün, birde Emre G nickli bir arkadaş vardı, forumun satılıklar kısmında geçen sene satılık coil ilanı bile var. :D

İlk önce marka, kullanım ile ilgili referans alıp, fiyat karşılaştırması yapılmalı bence. E-bay üzerinden sürekli alışveriş yapan arkadaşlarım var, gümrük vs. gibi sorunlarla pek karşılaşmıyorlar, ama genelde küçük parçalar aldılar, bu coillerin kutusu ve fatura tutarı biraz büyüktür, iyi bir araştırılma yapılmalı. ;)
ortak bende araştırıcam sende araştır ama duyumlarıma göre h&r yi tavsiye eden çok.gidipte 100-200 tl az verecem diye kalitesiz bişi almaya gerek yok bence. çünkü bazı markaları uygun fiyatlı diye alıpta 1 hafta sonra tekrar orijinal yaya geçenler bi hayli çok böyle bir olay sonrası verdiğin montaj işciliğine mi yanarsın coillere verdiğin verdiğin yığınla paraya mı?birde coiller ikinci ele düşmüş olur yarı fiyatına satamazsın elde patlar yani senin anlıycağın.iyi araştırmak lazım seninde dediğn gibi.:good:
ne zaman alıoz derseniz ben varım :) araştırmaya nerden başlamak gerek sen bi konuş alışveriş yapan arkadaşlarınla bende denk gelirse gümrük işi yapanlarla konuşayım bu işi halledelim :)
gümrükte sorun yaşamamak için orada sizin bildiğiniz tanıdığınız kişiler var mı acaba?geçişlerde sıkıntı yaşamayalım verdiğimiz onca para heba olmasın...
coil konusunda topladığımız bilgileri burada paylaşalım sonra hep beraber ortak bir karara varıp alalım 3-4 takım.

ortak gelişmelerden bizide haberdar et.dediğin şekilde sanırım daha rahat ve sıkıntıısız olur gibi. fiyatları öğrenip burada paylaşabilirmisin?.
Bu arada yapımına bir kaç hafta önce başladığım ve ara verdiğim Cold Air Intake (Hava filtre kiti) projeme bugün tekrardan başladım, kullanıcağım boruyu boyaya hazırladım, yarın boyayacağım, gerekli malzemeleride tedarik ettim, bakalım yetiştirebilirsem haftasonu montajlar ve fotoğraflarını paylaşırım, kullanımının haricinde aynı zamanda görüntüsüde hoş olacak, takipte kalın. :D
fotoları bekliyoruz.ama dediğim gibi hava giriş borusunun uçunu sis lambasının olduğu yerden ver. tutupta tamponu deldirme sakın;).

Geri