------cruze için kullanıcı yorumları------

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan siryea
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bugün 2010 model siyah renk 17" jantlı, otomatik vites ls donanımlı cruze kullandım.Araçta sıralı lpg(brc) takılıydı.Araç 9000 küsür km de idi.
İzlenimlerim;

+Dış görünüş olarak 17" jantlar ve siyah renk araca yakışıyor.Kaslı hatları araca gerçekten baktırıyor.
+Direksiyonu benim vectradan hafif ve tepkileri çok iyi.
+İzolasyon oldukça başarılı.Dökme asfaltta kullanmama rağmen içeriye fazla ses almıyor.Motor sesini vectradan biraz fazla alıyor.
+Malzeme kalitesi fiyatına göre oldukça iyi.Göstergeler modern ve okunaklı.Sadece yol bilgisayarının yazıları çok küçük.Işıklandırma rengide çok hoş.
+Koltuklar çok rahat ve yan destekleri başarılı.
+Yol tutuş üst seviyede.Kritik anlarda ise esp aracı iyi dengeliyor.Esp biraz gürültülü çalışıyor ama tepkileri çok iyi.
+Sınıfına göre geniş bir iç hacmi var.Arka tarafta diz mesafesi vectra kadar iyi olmasada baş mesafesi çok iyi.Arka koltuklar oldukça rahat.Bagajda lpg tankı olmasına rağmen(uzun silindirik) bagaj hacmi beni şaşırttı.
+Donanım listesi sınıfının üstünde.

olumsuz yönleri;

-Motor çok zayıf.Alt devirlerde çok cansız olan motor üst devirlere doğru kendini toplasada beklediğimden düşük performans gösterdi.Ara hızlanmaları yetersiz geldi.
-Triptonik vites otomatik modda iken geçişler sarsıntılı ve gecikme süresi çok fazla.6 ileri şanzımanda 1. ve 2. vites oranları çok kısa tutulmuş.Araç habire vites değiştiriyor.Sistem bazen afallıyor ve vitesi çok geç değiştiriyor.
-Gaz tepkileri çok uzun süreli.Belkide ben telli sistem kullandığım için bana öyle gelmiştir ama farkettiğim bu.
-Yakıtı 1.6 motora göre çok fazla.Heleki triptonik moda alıp performanslı kullanmak istediğinizde yol bilgisayarında uçuk değerler görebiliyorsunuz.

Yukarıda yazdıklarımla birlikte araç genel olarak fiyatına göre güzel araç.Kişisel olarak sıfırına 36-37 vereceğime 1.6 passat alırdım.Ancak ikinci eli uygun olursa bu araç çok tutulacak, demedi demeyin :)

söylediklerinizin tamamı doğru hocam çok iyi tespitlerde bulunmuşsunuz fakat şöyle birşey var aracın otomotiği ne kadar hantalsa manueli bir o kadar atik ve yakıtta daha cimri benim gözlemim aldığımdan beri şudur bu motora 6 ileri tiptronic vites gitmemiş... sonuçta 113 hp lik bir motor var

20 yerine 30 liram olmuş olsa alacağım gegane arabaydı.çok hoşuma gidiyor.birikim yapabilirsem astra yı cruze la değiştiririm belki ilerde.

söylediklerinizin tamamı doğru hocam çok iyi tespitlerde bulunmuşsunuz fakat şöyle birşey var aracın otomotiği ne kadar hantalsa manueli bir o kadar atik ve yakıtta daha cimri benim gözlemim aldığımdan beri şudur bu motora 6 ileri tiptronic vites gitmemiş... sonuçta 113 hp lik bir motor var

Manuelinide kullandıktan sonra görüşlerimi buraya yazarım.Araç gerçekten güzel.Vectra b den sonra alınabilir bir araç.Lakin 1.6 motora çok sıcak bakmıyorum, 2.0 dan sonra bana zayıf geliyor, inşallah 2011 den sonra değişik motor çeşitleriyle satılır...

şu Fiat'ın 1,6 120HP güç 300Nm tork üreten dizelini taksalar bu araca üstüne laf edecek kişi kalmayacağına %100 eminim. hani borç harç hiç düşünmeden gider alırım aracı.
Aaracın sadece kapısını açıp kapatın ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bence kalite-fiyat odaklı bakarsanız mükemmel bir araç. Garanti kapsamında benzinli araçlara sadece BRC takılması bir dezavantaj bence ben alacak olsam Teleflex taktırırdım keşke teleflex ile anlaşması olsa araç bomba olur.
Ama son dönem üretilen en çekici araç hele siyah ve kırmızısına laf yok söz orada bitiyor. Yeni astra ile yanyana koyup baktım da cruze aşmış kendini sanki içten içe "beni insignia ile yanyana koy diyordu bana:)"

Sn. zarwan ;
Yorumlarınız için birşey demeyeceğim , çünkü her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ancak sizin için öyle denebilir ama Cruze ile 111. yıl astra sedanı yan yana koyduğunuzda cruze fikrine ben katılmıyorum . Çünkü ben hem cruze hemde sedan astraya bayide bindim ve yan yana seyrettiğimde Astra daha baskın çıktı tabiiki bana göre . Lütfen görüş ifade ederken kendinize göre ifadesini ilave etmeyi unutmayın , başka kişileride dahil etmeyin.
Saygılar

Sn. zarwan ;
Yorumlarınız için birşey demeyeceğim , çünkü her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ancak sizin için öyle denebilir ama Cruze ile 111. yıl astra sedanı yan yana koyduğunuzda cruze fikrine ben katılmıyorum . Çünkü ben hem cruze hemde sedan astraya bayide bindim ve yan yana seyrettiğimde Astra daha baskın çıktı tabiiki bana göre . Lütfen görüş ifade ederken kendinize göre ifadesini ilave etmeyi unutmayın , başka kişileride dahil etmeyin.
Saygılar

Yorumunun tümünde "ben" dilini kullandığım o kadar açık ki, zaten adı üstünde yorum yapıyoruz hani sizin yaptığınız da yorum benimki de yorum. Bence Cruze Astradan daha çekici geliyor diyorum sizce gelmeyebilir astra daha güzel diyebilirsiniz saygı duyarım ben herkes cruze'u sevsin demiyorum cruze'un eleştirilen tek yönü tüketim değerleri ve çekişteki performansı hani diyorum dizeli olsa bu da eleştiri de yapılmayacak. Sadece şu son cümlem kişisel bir yorum değil hani tüm forumları okuduğunuzda adeta bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.
Cruze'da zaten %90 astra benzeri bir araç, toledo bora, golf a3 hesabı.

kuzen aldı geçen hafta cruze baktık inceledik. o bile şaşırdı astranın iç kalitesine.baya bir kalite farkı var iç mekanda...ama tabi tamamiyle yeni asttranın şasesi üzerine yapılan cruze un artıları olucaktır

Geri