Dizel arabamız var diye yılda 25 bin mi yapmak zorundayız?

Ya ben ikinci el için açtım bu konuyu :D. Aldım arabayı satacağım hemen hatta, 1 yıl binip, 2.elde farketmez etse de etmez benim için. Maksat yine bi 15000 binip satmak. zaten 110 binde araç. Ama yine alacağım araba dizel olacak. Ben bu sesi seviyorum :D Herkez nefret etsede. Hele corsamdaki bu ses. Diğerlerini bilmem. Tor tor tor tor. :D süper ses. Gaza yüklenince bi de egsos var güzel önceki eleman sagolsun. Camı açıyor öyle yükleniyorum gaza. Bi de her gazda ara gazda 500 kr yakan benzinlilere inat :D

Ya ben ikinci el için açtım bu konuyu :D. Aldım arabayı satacağım hemen hatta, 1 yıl binip, 2.elde farketmez etse de etmez benim için. Maksat yine bi 15000 binip satmak. zaten 110 binde araç. Ama yine alacağım araba dizel olacak. Ben bu sesi seviyorum :D Herkez nefret etsede. Hele corsamdaki bu ses. Diğerlerini bilmem. Tor tor tor tor. :D süper ses. Gaza yüklenince bi de egsos var güzel önceki eleman sagolsun. Camı açıyor öyle yükleniyorum gaza. Bi de her gazda ara gazda 500 kr yakan benzinlilere inat :D
Dizel sesini seviosan ya ford al yada peugeot daha görmeden dizel ford gelio diyorum :D Bizim opellerin dizel motor sesi fordun yanında harika hatta süper ötesi :D

Dizel sesini seviosan ya ford al yada peugeot daha görmeden dizel ford gelio diyorum :D Bizim opellerin dizel motor sesi fordun yanında harika hatta süper ötesi :D

Daha mı sesli ford pejo?

Valla alfa romeo var bizim arkadaşta 140 beygir araba benzinli benim araçdan sesli çalışıyor. Herkez bu araç dizel mi ? Hayır dipdizel yani pekiştirilmiş dizel :D falan gibi yani...

sen gel de benım opeli gor :D bızım evın onunde 3 km lık vıyaduk var. vıyadugun basında annem sesımı duyar , çayımı koyar.

dizelinde sesi kesilir sağlam bir izalasyonla hem iç kabine hem dışarıya ama gereksiz bir masraf.

+++++bende 15-20 bin arası yapıyorum.
dizel az km yap, çok km yap, kazandırır.
üstelik torku yaşıyorsun. diğerinde biraz koltuga yapışayım diye basmaya başlıyorsun, birden benzin fiyatları aklına geliyor, bc varsa anlık tuketime bakıyorsun, moralin bozuluyor, sağ ayağın frene gidiyor. ne anladım ben bu işten.

ama 10binin altında da çok verimli değil. bunu da kabullenmek lazım.
valla ben ona pek katılmadım dizel tamam torku verir ama 4750 ye kadar benzinli arac o devirde yeni açılır ve eğer gazlamak isteyen biriyse benzini takmaz ve gazlar benim gibi kabul edelim ikiside aynı kapı benzinli fazla yakar az masraf açar dizel az yakar parçası pahalıdır ..

en avantajlı olan gene lpg iyi bir kit güzel işçilik iyi bir usta = güzel bir ekonomi ama işde benim gibi alış veriş merkezlerine çok gidiyorsanız sıkıntı oluyor bir ara ona yasa çıkarıcaklardı o yasa çıksa alış veriş merkezlerine lpg li araçlar alınsa yarın gider hemen düşünmeden lpg takarım..

en avantajlı olan gene lpg iyi bir kit güzel işçilik iyi bir usta = güzel bir ekonomi ama işde benim gibi alış veriş merkezlerine çok gidiyorsanız sıkıntı oluyor bir ara ona yasa çıkarıcaklardı o yasa çıksa alış veriş merkezlerine lpg li araçlar alınsa yarın gider hemen düşünmeden lpg takarım..

istanbulda kontrol mü ediyorlar? ben ankarada heryere giriyorum.. lpg ile :D

Geri