Dizel Partikül Filtresi

Ynt: Dizel Partikül Filtresi

dogan45 link' Alıntı:
Arkadaşlar ..Bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. Aracımı 2010-Aralık ayında aldım ve sürekli Shell den mazot aldım.Yaklaşık 500 Km de DPF yanıyordu. Son 3 depomu TOTAL den aldım..Çok ilginç ama DPF hiç yanmadı..Yani yaklaşık 2500 km dir Tık yok greatt..Bilgilerinize
Bende bir bilgi vereyim,aracımı aldığım beri total dan alıyorum ve sürekli (haftada 1 kere) dpf temizleniyor.Formda totaldan değil başka yerden al denildi,o günden beri rahatım...çok ilginç... 032questn

Anket yapalım ya hemen :)
OPET, SHELL,PETROLOFISI,ALPET, TOTAL vs.....

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Anket yapalım ya hemen :)
OPET, SHELL,PETROLOFISI,ALPET, TOTAL vs.....
Sanırım böyle bir anket vardı yada ben mi yanlış hatırlıyorum... 032questn

800 ve 1600 km de birer kez yanmıştı.. Bu sıralar yakıt denemesi yapmıştım... İlk aldığım yakıt shell den vpowerdı.sonrasında PO ve Opeth den aldım BP den hiç almadım... en son vpower da karar kıldım... şu an 11000 km deyim... ve 1600den sonra hiç yanmadı.

ama sanırım DPF nin ışığı yanmadan da temizlik yapıyordu... Ümit dostumun öyle bir durumu vardı. diye hatırlıyorum... yanılmıyorumdur umarım.

warlordares link' Alıntı:
800 ve 1600 km de birer kez yanmıştı.. Bu sıralar yakıt denemesi yapmıştım... İlk aldığım yakıt shell den vpowerdı.sonrasında PO ve Opeth den aldım BP den hiç almadım... en son vpower da karar kıldım... şu an 11000 km deyim... ve 1600den sonra hiç yanmadı.

ama sanırım DPF nin ışığı yanmadan da temizlik yapıyordu... ֜mit dostumun öyle bir durumu vardı. diye hatırlıyorum... yanılmıyorumdur umarım.

Dostum araçlarımızın km'leri aynı gidiyor benimde 11 bin küsürlerde  :) benimde en son 4500 lerde uyarı çıktı, bundan sonra sürekli uzun yol yaptım bunun etkisi olduğunu düşünüyorum. yakıtı genelde PO dan alıyorum. Ayrıca 6500 km de aracın yağını değiştim ve GM nin Dexos 2 özellikli yağı kullanıldı buda etkili olmuş olabilir

çellocu link' Alıntı:
[quote author=warlordares link=topic=228.msg46849#msg46849 date=1316160187]

ama sanırım DPF nin ışığı yanmadan da temizlik yapıyordu... ֜mit dostumun öyle bir durumu vardı. diye hatırlıyorum... yanılmıyorumdur umarım.

Dostum araçlarımızın km'leri aynı gidiyor benimde 11 bin küsürlerde  :) benimde en son 4500 lerde uyarı çıktı, bundan sonra sürekli uzun yol yaptım bunun etkisi olduğunu düşünüyorum. yakıtı genelde PO dan alıyorum. Ayrıca 6500 km de aracın yağını değiştim ve GM nin Dexos 2 özellikli yağı kullanıldı buda etkili olmuş olabilir
[/quote]

valla dostum yağ olayını araç bilgi ekranından takip ediyorum şu an için %28 düzeyinde olması lazım.... vakti zamanı gelince değiştireceğiz 15000'ne ne kaldı.. :) .... sende iyi kullanmışsın arabayı haa :)

warlordares link' Alıntı:

ama sanırım DPF nin ışığı yanmadan da temizlik yapıyordu... Ümit dostumun öyle bir durumu vardı. diye hatırlıyorum... yanılmıyorumdur umarım.

wayyy umut dostum hoşgeldin be yawwww.... resimde super....yaw kardeş çok özledim... welllcommee

bu DPF sadece bende mi yanmadan, uyarı vermeden bir işlem yapıyor...

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=warlordares link=topic=228.msg46849#msg46849 date=1316160187]

wayyy umut dostum hoşgeldin be yawwww.... resimde super....yaw kardeş çok özledim... welllcommee

bu DPF sadece bende mi yanmadan, uyarı vermeden bir işlem yapıyor...
[/quote]
Arkadaşlar bu dpf işlemi (mağdur biri olarak) ile ilgili bir iki şey paylaşmak istiyorum:Birincisi;evet DPF temizliği bazen hiç uyarı vermeden yapılıyor,benim tahminim bu işlemin filtrenin doluluğu ile orantılı olduğu(Uyarı vererek yapması yada uyarı vermeden yapması).İkincisi ise Filtre uzun yoldada doluyor ama biz uzun yolda temizliği fark edemiyoruz.Mesala uzun yoldan geldikten 1 gün sonra bile (Bu durumda tam dolum anında stop etmiş olma ihtimali) temizlik yapabiliyor.Yani uzun yada kısa yol filtre daima doluyor ve temizleniyor bu araç için rutin bir işlem....Temizlenme sıklığı ise BENİM TAHMİNİMCE kesinlikle yakıt ile alakalı,karışım / emisyon felan o kısmını tam bilemiyorum ve DPF sorununu sık yaşayan her arkadaş yakıt aldığı markayı deneme amaçlı bir süre değiştirmeli diye düşünüyorum.
Bu arada uzun yolda kendimi kasdım ve 4,1 ort. tüketim değerini yakaladım.Çok mutluyum..... ;D

Geri