Dizel Partikül Filtresi

Ynt: Dizel Partikül Filtresi

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ümit kardeşim yaşadığının kayda değer bir husus olduğu açık ancak mümkünse çok da hassas olma, inan sonradan komik gelecek detaylar yüzünden ilk fırsatta aracını yenilemek gibi bir hevese kapılırsın bir süre sonra..

dostum bu DPF olayı sizin turbolarda da olsa o zaman sen de satmayı dusunurdun... 011zaa dusunsene senin ortalama 10lt'den 15lt!ye, anlık tuketim 30lt'den 50lt'ye zart diye çıkıyor. bir de dusunsene tam evine veya işyerine geliyorsun. bir uyarı: aracınızı surmeye devam edin.... surmezsen olmaz, sursen de bir dert....sonra sana kızıp bir de uyarı vermeden haftada bir devreye girse. ne olur degil mi? 011zaa

ha bir de bozulursa 5000tl cabası... garanti kapsamına da sanırım girmiyor.... motoru rektefiye et daha iyi.... 011zaa

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=228.msg47727#msg47727 date=1316726486]
֜mit kardeşim yaşadığının kayda değer bir husus olduğu açık ancak mümkünse çok da hassas olma, inan sonradan komik gelecek detaylar yüzünden ilk fırsatta aracını yenilemek gibi bir hevese kapılırsın bir süre sonra..

ha bir de bozulursa 5000tl cabası... garanti kapsamına da sanırım girmiyor.... motoru rektefiye et daha iyi.... 011zaa
[/quote]
Karanlık fobisi, yükseklik fobisi, örümcek fobisinden sonra şimdi birde dizel partikül filtresi fobisi oluşacak biz dizel araç sahiplerinde  011zaa Ha yandı ha yanacak derken fobi haline gelecek  :D

markopasa86 link' Alıntı:
Karanlık fobisi, yükseklik fobisi, örümcek fobisinden sonra şimdi birde dizel partikül filtresi fobisi oluşacak biz dizel araç sahiplerinde  011zaa Ha yandı ha yanacak derken fobi haline gelecek  :D

011zaa
benim araç da eşime emanet, okula gidip geliyor artık pek fazla kullanmıyorum ben
inşallah eşim uyarı çıkınca aracı gezdiriyordur :D çocuk gibi bakıma ihtiyacı var onunda
yakında altına bez bağlıyacağız dpf temizliyor diye  hahaha

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=228.msg47727#msg47727 date=1316726486]
Ümit kardeşim yaşadığının kayda değer bir husus olduğu açık ancak mümkünse çok da hassas olma, inan sonradan komik gelecek detaylar yüzünden ilk fırsatta aracını yenilemek gibi bir hevese kapılırsın bir süre sonra..

dostum bu DPF olayı sizin turbolarda da olsa o zaman sen de satmayı dusunurdun... 011zaa dusunsene senin ortalama 10lt'den 15lt!ye, anlık tuketim 30lt'den 50lt'ye zart diye çıkıyor. bir de dusunsene tam evine veya işyerine geliyorsun. bir uyarı: aracınızı surmeye devam edin.... surmezsen olmaz, sursen de bir dert....sonra sana kızıp bir de uyarı vermeden haftada bir devreye girse. ne olur degil mi? 011zaa

[/quote]

Bu durum yakında GM in başını ağrıtır, bir iki kez olmuş ve kabul edilebilir bir sıkıntı değil resmen çile bu!

türk_187 link' Alıntı:
dpf anketine beklerim sizlri  rockkkkk

Bende 2009 dizel Focus vardı, aldıktan 1 yıl sonra Dpf opsiyonuyla satılmaya başlanmıştı ve hatırladığım kadarıyla Astra daki gibi kendi kendine temizlik yapmıyordu, belli bir periyottan sonra serviste filtreye bir sıvı ekleniyordu ve oldukca pahalı bir bakımdı -sanırım-

Söksek mi ne yapsak şu filtreyi dizelciler ne dersiniz  :D

Söküldüğünde anormalliğe neden olmuyorsa neden olmasın, bugüne kadar kaç araçta Dpf vardı sanki..

Sökemiyorsunuz Bütün yazılım onun üzerine kurgulanmış. Euro emisyon norm zımbırtısı yüzünden. Aynı lambda promp gibi. Servislerin söylediği bu şekilde maalesef. Pug da beni deli etmişti Onda pis bir ses (gerçekten çok melanet bir ses) ve iğrenç bir koku vardı.

Geri