En az arıza yapan araçlar.. dikkat opel %43

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan batum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
saab da ilginç yalnız 19.sırada o kadar dayanıklı derler tank gibi derler saaba :)

listede şaşırmadığım bir markada alfa romeo oldu :D :D canım alfam ben bu markayı bu kadar eksisi olmasına rağmen seviyorumya hakkatten italyan farkı bu olsa gerek :D :D

Araçlarda her geçen gün daha elektronik parça kullanılmaktadır, elektronik devreler/sensörler konusunda uzakdoğu daha başarılı olduğu için ortaya böyle bir tablo çıkmış olabilir mi?

Sorunsuzluk derken?

Peugeot, Ford, Citroen, Mazda dizellerde aynı motoru kullanıyor :D
Aynı motoru kullanan araçların sıralamada farklı yerlerde olması çok ilginç değil mi? Bunun da şifresi çözülmüş :D.

bence bu bir genellemedir yani belli bir yılı belli bir modeli motoru baz almamışlardır insanlar yada ustalar hayatları boyu kaliteli sağlam gördükleri araçları söylemişlerdir ankette benim tahminim..

Her iki opelden birisi arızalı :D

Sorunsuzluk derken?

Peugeot, Ford, Citroen, Mazda dizellerde aynı motoru kullanıyor :D
hdi motor genel anlamda sorunsuzdur ki :) opellerinde motoru sorunsuzdur, opel kullanıcılarının şikayetçi oldukları şey genelde elektronik problemdir. fordu kullananların şikayetçi olduğu şey malzeme kalitesizliğidir. citroenden şikayetçi olanlar yürüyen aksamın çok hassas olmasından çok sık tamir istemesinden şikayetçidir. peugeot kullananlarda elektronik aksamdan şikayetçidir.

aynı motoru kullanan pek çok marka ve pek çok şikayet sebebi. ama motor olarak şikayeti olan kimse yok. menzil konusunda da hdi motor hala 1 numaradır ;)

hem motor, hem kasa, hem plastik kalitesi hemde görsellik olarak mazda genel anlamda hepsini karşılar ;)

arkadaşımın mazda 3'ü var, başına kaç kez kaza geldi aracın, başkaları geldi vurdu habire nasıl bi kısmetsizliği varsa çocuğun. ama her tamir oluşundan sonra sorunsuz bir şekilde devam etti araç yola. dedim zaten arkadaşa sen bunu nikahına al, kız olsa bu kadar dayanamazdı sana terkederdi seni diye :D

kım dıyor yaa mercedes bmwlerde arıza cok az dıye bızım dukkanda ndn o zaman mercedes bmw eksık olmuyor arıza yaptımıda bul bulabılırsen en ufak bırsey ıcın butun motor sokuldugunu hatırlıyorum benn gec trasıı orda citroende yok cıtroende coooook ama coook az arıza yapıyor

Geri