En az arıza yapan araçlar.. dikkat opel %43

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan batum
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bmw nin hor kullanışmışı fazla arıza çıkartır mercedes kolay kolay hor kullansanda çıkartmaz ama çıkarttımıda tam çıkartır.. yeri gelir bir arabalık masraf yaparsın.

tamir derken sadece motor tamirinden mi yoksa genel tüm arızalardan mı bahsediyorlar acaba?

hdi motor genel anlamda sorunsuzdur ki :) opellerinde motoru sorunsuzdur, opel kullanıcılarının şikayetçi oldukları şey genelde elektronik problemdir. fordu kullananların şikayetçi olduğu şey malzeme kalitesizliğidir. citroenden şikayetçi olanlar yürüyen aksamın çok hassas olmasından çok sık tamir istemesinden şikayetçidir. peugeot kullananlarda elektronik aksamdan şikayetçidir.

aynı motoru kullanan pek çok marka ve pek çok şikayet sebebi. ama motor olarak şikayeti olan kimse yok. menzil konusunda da hdi motor hala 1 numaradır ;)

hem motor, hem kasa, hem plastik kalitesi hemde görsellik olarak mazda genel anlamda hepsini karşılar ;)

arkadaşımın mazda 3'ü var, başına kaç kez kaza geldi aracın, başkaları geldi vurdu habire nasıl bi kısmetsizliği varsa çocuğun. ama her tamir oluşundan sonra sorunsuz bir şekilde devam etti araç yola. dedim zaten arkadaşa sen bunu nikahına al, kız olsa bu kadar dayanamazdı sana terkederdi seni diye :D

katılmıyorum dostum focus'ların çoğu turbo problemi yaşamakta 80.000 km civarında genelde 3 yıla denk geliyor.

katılmıyorum dostum focus'ların çoğu turbo problemi yaşamakta 80.000 km civarında genelde 3 yıla denk geliyor.
valla babamın focus 90.000'lere geldi sanırım ama turbo arızası vermedi çok şükür daha. etrafımda bildiğim bi kaç tdci focus daha var onlardan da böyle bişey duymadım. ama turbo bu ne zaman ne yapacağı belli olmaz :) bizim mercedes 60.000'deyken turbo arızası çıkarmıştı. kısacası turbo olayı tam bi kinder süpriz :D

hdi motor çok iyi bir motor zaten piyasada pek çok marka farklı isimlerde psa gurubundan bu motoru alıp kullanıyor.. avrupada bana göre kaliteli dizel diyebiliceğimiz üç tip motor var biri hdi biri crd biride fiatın multijet motorları.

Sırf bu yüzden bir sonraki aracım Japon olacak büyük ihtimal. Birazda tenekeye binelim bakalım, en azından ustaların yüzünü biraz olsun unuturuz :)

Honda Mazda eyv da Peugeot ve Subaru opelden azmı sorun yapıyormuş işte buna gülerim :D

mazdaya .ok atan toyotacılar hondacılara göstermek lazım :D

Geri