far sensörü yağmur sensörü karartmalı dikiz aynası

ben aksini düşünüyorum... karartmalı dikiz aynası bana far ve yağmur sensörüne göre daha gereksiz gelio... arka camına çek filmi olsun bitsin... bende hem karartmalı var hem film, aynadan hiç bişe göremiyorum...
far sensörü piyasada 50 liradan başlıyo... her birinin özellikleri farklı... ben fallow me home ve coming home özellikli olanı aldım 90 liraya... gece kapıyı kilitleyince yada açınca parklar+sisler yanıyo, kontak açınca sadece parklar yanıyo, çalıştırınca da sadece farlar yanıyo... çoookta memnunum... hiç dokunmuyorum far düğmesine...

yağmur sensörü de hem rahat hemde güvenilir bişe bence... yağmur yağmış yağmamış umrumda deil valla kendi kendine siliyo camı... hemde birisi arabanın üstüne giderken su sıçratırsa ve virajdaysan yada yavaşlıyosan, anında devreye giriyo ve görüş sağlıyo... bence ikisi de kullanımı çoook rahat ve güvenli aygıtlar...
bu da sizin görüşünüzdür saygı duyarım ama artık aydınlatma direği olmayan mahalle cadde mi var ki bu özelliğe ihtiyaç olsun,yağmur sensörü de bana göre çok elzem aman aman gerekli bir donanım değil cam kirlenince çalıştırırsınız silecek temizler ya da yağmur kaydırıcı uygularsınız sileceği hiç kullanmazsınız ben öyle yapıyorum tam bir kış gidiyor 50 km den sonra kesınlıkle sılecek kullanmıyorum su dıye bırsey olmuyor camda rüzgar alıp götürüyor ben de arka cama film çektirmiştim benim cam büyük tek parca olsun diye sivri eleman ısıtmıs da ısıtmıs aracda gece gunduz arka görünmüyordu haliyle bende söktüm,unutmamak lazım trafıkde önden cok arka akıs önemlidir önünü görüp tedbirini cok gec değilse alabilir saga sola kendini atabilir birşekil kazayı savabilirsin ama göremediğin bir arka trafik büyük sorun yaratır şirket aracımızın yan dikiz ve iç dikiz aynası karartmalı böyle bir konfor olamaz...

aracınızı küçümsemeyin:D AFL farlar Essentia hariç diğer donanımlarda opsiyonel
kararan dikiz aynası, far sensörü, yağmur sensörü yine Essentia hariç paket halinde her donanımda opsiyonel
makyajlı kasada varmış gerçekten ;)

C.C arkadaşım gerek olmadığını yazmış saygı duyuyorum ama bende gerekli olduğunu düşünenlerdenim.
Aydınlatma direği olmayan yer yok demiş arkaş ama amaç herzaman daha iyi görmek olmayabiliyor malesef bunun yanında görülmekte çok önemli. İnsanlık hali farsız dolaşan çok görüyorum ben.

C.C arkadaşım gerek olmadığını yazmış saygı duyuyorum ama bende gerekli olduğunu düşünenlerdenim.
Aydınlatma direği olmayan yer yok demiş arkaş ama amaç herzaman daha iyi görmek olmayabiliyor malesef bunun yanında görülmekte çok önemli. İnsanlık hali farsız dolaşan çok görüyorum ben.
görmek görülmek konusunda cok haklısınız da ben zaten gunduz de farların yanmasından yanayım ve 16 senedir gece gündüz farım acık arac kullanırım avrupada coğu arac kontaga basar basmaz farını acıyor hale geldi cok yakında tüm dünyada gündüz farı mecbur tutulacaktır zaten o yuzden bu yorumu yaptım herkes gece gunduz acık farka dolassın gunduz bile farı acık olmayan aracla acık olanın karsıdan gelirkenki görüntüsü bile farklı açık olan her zaman daha fazla dıkkat ceker kaza rıskı de o oranda azalır...

arkadaşlar aracıma far yağmur sensörü ve karartmalı ayna takkmak istiyorum hepsini bir anda alamayacağımdan dolayı teker teker alıcam ilk olarak aynayı alayım dedim corsa d için fiyatını bilen var mı
sana yararli bir link :)
http://astra4ever.net/anleitung-regensensor-nachruesten--fertig-t16166.html
cevresini o kaplolarin görünmemesi icin siyak folye gecirrsin
arkadanda bu kapagi alirsin mis :D
$(KGrHqIOKpcE19IhCD6MBNhk7DSqEg~~_12.JPG

Son düzenleme:
bu istediklerin corsa d için hiçbir donanımda yokki.
başka araçların parçalarını mı montajlayacaksın?
bir de 200 tl gibi bir fiyat gelmiş onun açılımı nedir?

var opsiyonel olarak:D

Geri