far sensörü yağmur sensörü karartmalı dikiz aynası

sana yararli bir link :)
http://astra4ever.net/anleitung-regensensor-nachruesten--fertig-t16166.html
cevresini o kaplolarin görünmemesi icin siyak folye gecirrsin
arkadanda bu kapagi alirsin mis :D
$(KGrHqIOKpcE19IhCD6MBNhk7DSqEg~~_12.JPG

linkte güzel anlaymış almancam olmamsına rağmen baya faydalı inceledim ben aklımda şöyle kurdum projeyi her şeyi orjinal alarak hiç bir yeri kesip biçmeden araç garantide olduğundan daha 21 ayı var temiz bir montaj yapayım diyorum zaten az çok anlıyorum bu işlerdende bakaım tek yakıldığım konu bende sunroof olduğundan tavandaki lambaların olduğu yer baya büyük orayı nasıl sökücem bakalım

var opsiyonel olarak:D
varmış aynen arkadaşlar sağolsun döktüler bilgileri:)
fakat sanırım bu donanımda corsa sipariş etseydim 6 ayda falan teslim ederlerdi diye düşünüyorum.
opel malesef sadece çok standart donanımları getiriyor bizim pazar için.

varmış aynen arkadaşlar sağolsun döktüler bilgileri:)
fakat sanırım bu donanımda corsa sipariş etseydim 6 ayda falan teslim ederlerdi diye düşünüyorum.
opel malesef sadece çok standart donanımları getiriyor bizim pazar için.

3 ay sürer ama standart donanım getirme konusunda adamlarda haklı abi baksana kimi yağmur sensörü gereksiz diyor kimi kararan ayna gereksiz. bizim millet alışmış standart arabaya:D Insignia ilk çıktığında ne güzel bir dünya donanım listesi vardı, bir sayfayı dolduruyordu. yavaş yavaş önce Sport donanım kaldırıldı, sonra opc line, cd500, premium paket kaldırıldı. gitgide arabayı sadeleştiriyorlar.

bu arada Türkiye'de sadece Opel değil diğer markalarda böyle standart donanımlar yapıyor. Almanya'da bir Opel bir VW için birsürü donanım seçeneği var.

Son düzenleme:
3 ay sürer ama standart donanım getirme konusunda adamlarda haklı abi baksana kimi yağmur sensörü gereksiz diyor kimi kararan ayna gereksiz. bizim millet alışmış standart arabaya:D Insignia ilk çıktığında ne güzel bir dünya donanım listesi vardı, bir sayfayı dolduruyordu. yavaş yavaş önce Sport donanım kaldırıldı, sonra opc line, cd500, premium paket kaldırıldı. gitgide arabayı sadeleştiriyorlar.

bu arada Türkiye'de sadece Opel değil diğer markalarda böyle standart donanımlar yapıyor. Almanya'da bir Opel bir VW için birsürü donanım seçeneği var.

aynen katılıyorum ya gereksiz olsa adamlar icat etmezler öyle dimi sonuçta araç kullanmayı kolaylaştıran ekipmanlar hepsi:D

kardesım bana yagmur sensorunun far sensorunun cok lazımlı oldugunu ıspatla lutfen :D far sensoru falan yakında kalmayacak ıddıay gırmek ısteyenle gırerım ,bunlar aracta spoıler var yok gıbı bırsey aksesuar ona bakarsan cruıse control de cok gereklı bırcogu kullanmıyor bıle gunduzlerı de far yakılmalı dıye trafık bangır bangır bagırırken hala far sensorunnde ısrarınız varsa bızım dıyecek bırseyımız yok yanı bunlar gorecelı seyler lazımlı seyler degıl abs,esp,hava yastıgı su bu desen amenna da far sensoru yagmur sensoru ne alaka aracın fıyatını yukseltmek ıcın yapılan uyanıklıktan baska bırsey degıller :D bana gore boyle baskasına gore farklı olur asagıda profesorun bırınden alıntı aktardım sız hala far sesnoru dersenız sadece saygı duyarım

- Gündüz kısa farları yakmak trafiktekilerin gözünü alır!
Yanlış! Gündüz kısa far yakmak, daha erken farkedilmenizi ve size tehlike yaratacak olan kişilere kendinizi daha erken göstermenizi sağlar. Gece yakılan kısa farlar gözümüzü daha çok alır. Sadece kapalı ve yağışlı havalarda değil, güneşli havalarda ve hızlı yol kesimlerinde de kısa farların açılması kendi sürüş güvenliğiniz için önemlidir.

demiş üstad bu ne demek far sensörü bos ıs degıl mı ...

bu da baska bır alıntı ve gazete haberı

Uygulamanın Avrupa Birliği`nde yer alan 14 ülkede zorunlu olduğunu dile getiren Uslu, gündüz far yakılmasının kasımda müktesebata alınacağına değiniyor. Selçuk Üniversitesi Kazaları Araştırma Önleme ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ömer Halis Tombaklar ise trafikte en temel kuralın `gör ve görün` olduğunu belirterek, gündüz farı uygulamasının büyük önem taşıdığını ifade ediyor. Bu kuralın Avrupa ülkelerinde 10 yıldır zorunlu olduğuna dikkat çeken Tombaklar, Türkiye`de uygulamanın yeterince bilinmemesinden yakınıyor. Gündüz farının, trafik kazalarını önlemede en ucuz yöntemlerden biri olduğunu aktaran Tombaklar, farları yakılı aracın çok daha kolay fark edildiğini sözlerine ekliyor. Dünyada gündüz farı uygulaması Kanada`da gündüz farının kazaları yüzde 11,3 azalttığı tespit edildi. Danimarka`da zincirleme kazalarda yüzde 6, sağa dönüşlerde gerçekleşen kazalarda ise yüzde 34 düşüş kaydedildi. Amerika`da uygulamanın önemini fark eden üreticiler, araçlarında otomatik olarak gündüz farı kullanımını sağlayan düzenlemelere gittiler. Kanada, Danimarka, Finlandiya, Macaristan, İzlanda, Norveç ve İsveç`te bu konu yasalarla düzenlenmiş durumda.

siz kullanmayacaksanız size gereksiz, adamın ihtiyacı varki almak istiyor:D yani genel olarak gereksiz donanım gibi söylenmemeli bence. fiyatını bilmiyorum ama ona ayıracak param olsa bende taktırırdım, gündüz zaten kendim parkları yakıyorum, ama akşam far yakmaya uğraşmazdım:) yada coming home'mu adı neyse o özelliği sayesinde babam arabayı otoparka bıraktığında ben döne döne arabayı aramadan sadece kumandadan kapıları açarak arabayı bulabilirdim:D

en azından bu far sensörü gereksiz birşey olsaydı Opel bu sistemi çok daha geliştirip AFL üretmezdi. sonuçta far sensörü başka, gündüz far yakmak başka olay. zaten far sensörüne sadece bir yazılımla gündüz de far yakması sağlanabilir.

yağmur sensörü - sabit yoğunlukta yağmur yağıyor, kendinize göre fasılalı sileceği ayarladınız 3-4 saniyede bir çalışıyor. yanınızdan bir araba geçtimi yada öndeki arabaya yaklaştınız mı onun kaldırdığı su tümüyle cama gelince illa ki sileceğe müdahale ediyosunuz. bana göre de bu gereksiz dikkat dağıtacak bir olay, buna göre yağmur sensörü güvenlik donanımı bile denebilir:D yani bugüne kadar kullanışlı olan hangi teknoloji gereksiz olmuş ki bu donanımlar da gereksiz olsun. tüm otomobil firmaları tercih ettiğine göre demekki bildikleri var.

fiyat artırmak için göz boyayacak donanımlar bunlar değil, parfüm, masaj yapan koltuk gibi donanımlar gereksiz donanımdır:D

Far sensörü ile AFL ne alaka :D

ben pek katılamıycam aha mr muhalefet geldi yine gibisinden sesleri duyar gibiyim :D :D

far sensörü gerekli değil ama iyi bir donanım güvenlik için mesela geceleri bilhassa trafikde dikkat edin hava çok kararsada şehir ışıklarından çoğu insan farlarını yakmayı unutuyor ben buna çok şahit oldum daha bu gün bile hava kararmış saat 20:30 da köprü yolunda pek çok aracın farları yanmıyordu.. aslında bunda insanlarında pek suçu yok şehir ışıklarından insanlar önlerini gördüklerinden açmayı unutuyorlar ama şart işde..

birde gündüzleri tünellere falan yada aniden karanlık kapalı bir kat otoparkı olur yada kasvetli ışığın az olduğu bir sokak olur normalde kimse farlarını yakmıyor ama far sensörü gibi donaımlar senin önünü görmen gerek bu ışıkda yeterli değil ben sana farları açıyım en iyisi diyor :D :D

yani far sensörü iyidir ince kaş far sensöründen çok daha iyidir :D :D

yağmur sensörüne gelince zaten sensör denilen şey yağmur yada cama su gelince devreye girmiyor sileceği açarsan kendi sadece fazılayı otomatik ayarlıyor olay o yani yağmur yağsın silecekleri çalıştırmassan asla devrye girmez yağmurun şiddetine göre silicekleri ayarlıyor sensör.. yağmur sensörünün esprisi o işe yarıyormu allah var işe yarıyor bilhassa pek çok insan yağmurun şiddetine göre fazıla hızını doğu ayarlıyamaz bazısı çok hızlı yapar bazısı çok yavaş sensör bu işi kendi otomatik yapıyor en ideal şekilde sana bırakmıyor haliyle önünü olabildiğince yağmurda iyi görüyorsun...

yağmur sensörü iyidir ince kaş yağmur sensöründen çok daha iyidir :D :D

far sensoru hava karardıgı halde ben onumu goruyorum farı acmama gerek yok dıyen ya da unutkan vatandaslar ıcın ıcat edılmıstır buna adım gıbı emınım baska da esprısı yok hala ısrarcıyım :D
teknoloji ve nimetleri tabii ki iyidir bunda hemfikiriz zira aklın yolu bir
sılecegıne hakım olamayan dıreksıyona oturmasın zaten, yagmur sensorunun guvenlık donanımıyla ne alakası var guzel bır uygulama olabılır de olmasa da bırsey kaybettırmez ama olması da bırsey eksıltme o da ayrı konu herseyi otomobılden beklemek ona cok guvenmek sakıncalı ınsıyatıf tamamen ınsanda olmalı yoksa daha cok cukur doldururuz ALLAH korusun :D

Geri