gaz pedalı pozisyon sensörü arızası

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
enoman arkadaşım geçmiş olsun. fakat bu kadar karamsar olma. allah kaza bela vermesin birtek sen değilsin bu paraları harcayan. ben her zaman şunu savunurum araç alırken kesinlikle iyice baktırın a dan z ye servis kontrol etsin. bazen insan olarak 2 kuruş ucuz olsun deyip görmezden geldiğimiz şeyler ilerde başımızı ağrıtabiliyor. bence sizin aracınız alırkende bazı hataları vermiştir. bence boğaz kelebeğini falan temizlettirin ek olarak egr valfini kontrol ettirin. basit temizliklerle çoğu hata kayboluyor.
benim kendi aracıma da beyin arızası falan dediler yok değişecek yok tamir olacak. arkadaş tavsiyesi üzerine boğaz kelebeğini temizledim egr valfimi değiştirdim bir senedir hata falan yok .
hem aracımın çekişi arttı hemde yakıtım düştü.

Son düzenleme:

enoman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımın boğaz kelebeği temizlendi,rölanti sorunu tam ortadan kalktı derken bir hafta sonra bu arızaları verdi ve ondan sonra rölanti eskiye döndü,sorunum kesinlikle beyinmiş ve z16xep motorlarda kronikmiş,egr valfi arızası henüz vermedi ama o da eli kulağındadır Allah bilir,aracın herşeyi kronik sorun anlamadım ki nasıl bi araç üretmişler???

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bakın boğaz kelebeği temizlenirken şuna dikkat edin .. bu kelebeğin altında küçük bir delik var o tıkandıysa stop eder çekmez yani görevini tam yapamadığı için düzgün çalışmaz.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
birde beyine format attırın yeni yazılım yüklesinler.

enoman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim,dediklerinizi dikkate alacağım ve ustama ileteceğim.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
rica ederim ,umarım problemleriniz hallolur.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bende de bı garıp olay var ama arıza falan yanmıyo 1 vıtesle kalkıyorum araba yavaşça kalkıyo 2bın devırde sabıt kalıyo 5 sanıye cıvarıı gazı pedalını dıbıne kadar kökluyorum sonra bırden ıvmelenıyoo araba hantallaştıı kafayı yıcem yakıcam ensonunda bır yerını yapıyoz bıyerı elımıze kalıyo opel alıncak araba degıll bence yaşlandıkca sorun cıkarıyo

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de bı garıp olay var ama arıza falan yanmıyo 1 vıtesle kalkıyorum araba yavaşça kalkıyo 2bın devırde sabıt kalıyo 5 sanıye cıvarıı gazı pedalını dıbıne kadar kökluyorum sonra bırden ıvmelenıyoo araba hantallaştıı kafayı yıcem yakıcam ensonunda bır yerını yapıyoz bıyerı elımıze kalıyo opel alıncak araba degıll bence yaşlandıkca sorun cıkarıyo

aynı sorun benim araçtada var. ankarada sağlam beyin tamiri yapan bildiğiniz yer varmı çıldırmak üzereyim o kadar beğenerek aldım ki arabayı şimdi sürerken iğreniyorum.ufacık bir çukurda, stabilize yollarda yer yerinden ses geliyo. çalıştığım şirkette opel corsa 1.3 van var arkada koltuk yok tıngır mıngır araba vallahi o bile sürerken daha çok zevk veriyor.zaten şu beyni yaptırıyım oldu oldu olmadı satacam aracı.yeterki iyi beyin taniri yapan birini buluyum.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bakın boğaz kelebeği temizlenirken şuna dikkat edin .. bu kelebeğin altında küçük bir delik var o tıkandıysa stop eder çekmez yani görevini tam yapamadığı için düzgün çalışmaz.

bluefear bu dediklerime sende bak.