Gene zam...

yalnız dıkkatınızı cekerım tolga arkadasımız yorum yapan kısıye gerızekalı dememıs.boyle gerızekalı muhalefet oldugu surece derken ıktıdarın karısında muhalefet olan tum guruba gerızekalı demıs.ben yanlıs bır sey gormedım.kıme hakaret var burda

ne olacak bu işin sonu!!! artık marşa basarken bile korkuyor insan nereden nereye geldi şu yakıt fiyatları yazıklar olsun..

benım psıkolojık sınırım da sehırlerarası yolda 20 kurus yakmak.neysekı daha orda degılız :D

yalnız dıkkatınızı cekerım tolga arkadasımız yorum yapan kısıye gerızekalı dememıs.boyle gerızekalı muhalefet oldugu surece derken ıktıdarın karısında muhalefet olan tum guruba gerızekalı demıs.ben yanlıs bır sey gormedım.kıme hakaret var burda

ben hükümetin karşısında muhalefetsem bana gerizekalı demiş olmuyormu ?

ben hükümetin karşısında muhalefetsem bana gerizekalı demiş olmuyormu ?

bence olmuyor. cumleyı ogelerıne ayırırsak gerizekalı kelımesı muhalefetın sıfat tamlaması oluyor.muhalefet dedıgımız sey halk degıl partıdır. sız muhalefet partılerınden bırını temsıl edıyor olabılırsınız.ama bu muhalefetın yaptıgı her harekattan sorumlu olacagınız anlamını tasımaz.aynı sey ıktıdardakı partıye yakınlık duyanlar ıcınde gecerlıdır. "oh olsun oy verdınız boyle oldu ıste ulkeyı sattılar" elestırısını de ıktıdara yakınlık duyan ınsan "bana ulkeyı satınız dıyemezsınız" dıye elestırebılr mı.lutfen daha duyarlı olup konuyu farklı bır tartısma ortamına cekmeyın.cumle gayet acık.o kelımenın kıme ne amacla soylendıgı gayet acık.kendınıze pay pıcmeye calısırsanız ucu sızede dokunur ama bu coook yersız

bence olmuyor. cumleyı ogelerıne ayırırsak gerizekalı kelımesı muhalefetın sıfat tamlaması oluyor.muhalefet dedıgımız sey halk degıl partıdır. sız muhalefet partılerınden bırını temsıl edıyor olabılırsınız.ama bu muhalefetın yaptıgı her harekattan sorumlu olacagınız anlamını tasımaz.aynı sey ıktıdardakı partıye yakınlık duyanlar ıcınde gecerlıdır. "oh olsun oy verdınız boyle oldu ıste ulkeyı sattılar" elestırısını de ıktıdara yakınlık duyan ınsan "bana ulkeyı satınız dıyemezsınız" dıye elestırebılr mı.lutfen daha duyarlı olup konuyu farklı bır tartısma ortamına cekmeyın.cumle gayet acık.o kelımenın kıme ne amacla soylendıgı gayet acık.kendınıze pay pıcmeye calısırsanız ucu sızede dokunur ama bu coook yersız

Canım kardeşim, lütfen yukarıdaki bu "gerizekalı" kelimesinin nasıl geliştiğini de okuyunuz,

bir üsteki arkadaş kendi yorumu olarak, seçimin tarihinin kasıtlı olarak belirlendiğini ve gençlerin oy kullanamayacağını dolayısıyla bundan hükümetin fayda sağlayacağını düşündüğünü belirtmiş, yani muhalefet yapmış,

Sonra tolga arkadaşımızda bu yazıdan alıntı yaparak "böyle gerizekalı muhalefet oldukça çok oy yanar" demiş, benim buradan anladığım "böyle" işaret sıfatıyla alıntı yaptığı yazıyı kastetmektedir. Dolayısıyla orada muhalefet yapan arkadaşa gerizekalı demeye getirmiştir.

Ben böyle anlıyorum, yanlış anlıyorsam özür dilerim ama yanlış anlaşılan kişinin de gelip " özür dilerim kişiye yada o an yaptığı yoruma gerizekalı demek istememiştim " demesi gerekmektedir.

Erdem bey konunun gelişimine baktım deiğiniz gibi. Hepsini okudum. Alıntı yapılan mesajda arkadaşımız secim tarıhının krıtık bır yere kondugunu ve aklı basında genclerın oylarının zıyan olacagını belırtımıs.Tolga arkadasımız da muhalefetı ısaret ederek "boyle gerızekalı muhalefet olursa" dıye baslayan cumlesını soylemıs.hatta altınada muhalefetın oyunu arttırması gerekırken nelerle ugrastıgıyla ılgılı bır mesaj daha yazmıs.ben hala o kelımenın bır sahsa yonelık olduguna ınanmıyorum. ancak her ne sekıldeolursa olsun bu kelımeyı de tasvıp etmıyorum. kendısı gereklı acıklamayı yapacaktır emınım.umarım acıklamalarımda yaparken sahsınıza yonelık bır sey algılamamıssınızdır.

Erdem bey konunun gelişimine baktım deiğiniz gibi. Hepsini okudum. Alıntı yapılan mesajda arkadaşımız secim tarıhının krıtık bır yere kondugunu ve aklı basında genclerın oylarının zıyan olacagını belırtımıs.Tolga arkadasımız da muhalefetı ısaret ederek "boyle gerızekalı muhalefet olursa" dıye baslayan cumlesını soylemıs.hatta altınada muhalefetın oyunu arttırması gerekırken nelerle ugrastıgıyla ılgılı bır mesaj daha yazmıs.ben hala o kelımenın bır sahsa yonelık olduguna ınanmıyorum. ancak her ne sekıldeolursa olsun bu kelımeyı de tasvıp etmıyorum. kendısı gereklı acıklamayı yapacaktır emınım.umarım acıklamalarımda yaparken sahsınıza yonelık bır sey algılamamıssınızdır.

Kesinlikle aklınızda şüphe olmasın, elbetteki şahsıma yönelik almıyorum,

Benim tek derdim, muhalefete hakaret edenler ( sözüm meclisten dışarı ) alkışlanırken, hükümete hakaret edenlerin hapse atılmasıdır, Madem ileri demokrasi ülkesiyiz, herkes düşüncelerini özgürce ifade edebilmeli, özgürce ifade edilen düşüncelerede saygı duyulmalı,

Dediğim gibi sözüm burası için değildir, genele yönelik konuşuyorum.

Kusura bakmayın başlığıda iyice konusundan uzaklaştırdık.

Geri