Gene zam...

Bu arada KKAggressor abicim,terbiyesiz yakıştırımında bulunduğunuz için tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım

KArdeşim sana senin için yazdığım diğer bir yazıdan alıntı yapayım ;

KKAggressor' Alıntı:
Ben böyle anlıyorum, yanlış anlıyorsam özür dilerim ama yanlış anlaşılan kişinin de gelip " özür dilerim kişiye yada o an yaptığı yoruma gerizekalı demek istememiştim " demesi gerekmektedir.

Dediğim gibi sen o arkadaşa yada onun gibi muhaliflere gerizekalı dememişsen ben özür dilerim, Ancak ben o yazıdan bunu anlıyorum.

Bence siz özür dileyin çünkü ben sizin çıkardığınız anlamda birşey ne yazdım nede ima ettim :D
iyi akşamlar.

yada boşverin evet ben onu ima ettim ve rahatsız olduğunuz için siliyorum yorumlarımı özür dilerim. Tartışmaya gerek yok.

Son düzenleme:
aslında denilen şu bu fiyatların bu kadar artması spekülatif miş yani aslında libyadan hayla petrol akışı varmış ve olaki petrol komple kesilirse bütün dünya ülkelerinin stokları ve opetin birazcık üretimi arttırması ile ibr sıkıntı olmıycağı söyleniyor ama bu benzin artışının spakülatörler tarafından yapıldığı söyleniyor..

Aslında Libya petrolünün pazardaki payı % 2 kadarmış. % 2 lik bir pazarda piyasalar bu kadar sarsıyorsa daha büyük oranların nelere mal olacağını düşünemiyorum bile.

ya tum olay para kazanmak baska hıc bısey degıl ınsnaları zorla kızmayın ama haram a ıtıyolar bu boyle sen 500 tl asgarı ucret olan bı ulkede 4 lıraya benzın satarsan olcagı budur..
ılla kacak benzın kacak mazot mu alalım napalım yanı dun arabaya 100 tl mazot aldım ınanın ısık yanmıodu yarım depo oldu arac 206 pug sahıbı bıle sasırdı...

nereye kadar yada ne olasıya kadar boyle gıdecek bu benzın fıyatları bunu cozemıorum ben...
lpg ye zam yok benzıne yapılcagı kadar yapıldı su anda revacta mazotlu araclar oldugundan yuklendıler mazota ınanın 1.3 aracı satıp 1.7 eskı sıstem corsa alıp koyucam 10 numara temız yagı o olcak hemen yasaklandı zaten 10 numara yagda gercı oda ne hıkmetse tam zamlardan once yasaklandı ya hersey bı oyun ve bız bu oyunda sadece bırer pıyon gorevı goruyoruz bu bana gore boyle...

ya tum olay para kazanmak baska hıc bısey degıl ınsnaları zorla kızmayın ama haram a ıtıyolar bu boyle sen 500 tl asgarı ucret olan bı ulkede 4 lıraya benzın satarsan olcagı budur..
ılla kacak benzın kacak mazot mu alalım napalım yanı dun arabaya 100 tl mazot aldım ınanın ısık yanmıodu yarım depo oldu arac 206 pug sahıbı bıle sasırdı...

nereye kadar yada ne olasıya kadar boyle gıdecek bu benzın fıyatları bunu cozemıorum ben...
lpg ye zam yok benzıne yapılcagı kadar yapıldı su anda revacta mazotlu araclar oldugundan yuklendıler mazota ınanın 1.3 aracı satıp 1.7 eskı sıstem corsa alıp koyucam 10 numara temız yagı o olcak hemen yasaklandı zaten 10 numara yagda gercı oda ne hıkmetse tam zamlardan once yasaklandı ya hersey bı oyun ve bız bu oyunda sadece bırer pıyon gorevı goruyoruz bu bana gore boyle...

arabayı kesin satmaya karar verirsem benimde buna benzer bir proje kafama çok yatıyor yani eski gözden çıkartabiliceğim ama rahat konforluda bir araç alıp bir proje var kafamda.. ama bakalım.. en kötüsü komple motoru alırız elimize.. hep bir şeyler gidip geliyor.. yani devir artık sıfır araba alıyım devri değil benzine dizele bu yakıtlara bir şekilde çözüm bulunmassa bütün sıfır araçlarda kapılarda çürür..

zaten boyle gıderse ben sıze olcakları soylıyeyım mıllet topluca kontak kapatıcak benzıne mazota yetısemıcek herkez toplu tasımaya yonlenecek ve bu kadar kısıyı kaldıracak bı toplu tasıma bunyesı turkıyenın hıc bı sehrınde yok olakı ıstanbul olakı ızmır ankara yok trafık kılıt olucak ıs yerlerı gec acıldıgı ıcın ıs gucu kaybı yasanmakla bırlıkte en son olcak sey ısyan cıkmadı benım aklıma gelen senaryo bu...
hee bıde su var herkez toplu tasımaya yonelınce onada zam gelıcek o ayrı mesele...

Boşuna söylenmemiş demokrasilerde çare tükenmez .;)
27439.jpg

Google
Live
Facebook
Twitter
Digg

icon_favorite.gif
Favorilerime Ekle
icon_print.gif
Yazdır
icon_email.gif
E-mail olarak gönder
icon_zoom_in.png
icon_zoom_out.png

Otobüsçüleri ÖTV yatçı yaptı!

Akaryakıt fiyatları el yakınca otobüsçüler sıfır ÖTV'li deniz yakıtı koymak için tekne alıyor...
Yılbaşından bu yana benzine 20 kuruş, motorine ise 30 kuruş zam gelince, akaryakıtta kaçak ve standart dışı ürünlere yönelme arttı. İstanbul'da özellikle halk otobüsleri ve şehirlerarası yolcu otobüslerinin Ambarlı ve Esenler'de yoğun bir şekilde teneke teneke 10 numaralı yağ aldıkları öne sürülürken manavlarda bile bu ürün satılmaya başlandı. Öyle ki artık deponun kaç litre motorin değil, kaç teneke on numara yağ aldığı konuşuluyor.
YÜZDE 20 DÜŞTÜ
Akaryakıtı ucuza getirmek için bulunan bir başka yöntemde bazı halk otobüslerinin denizdeki sıfır ÖTV'den yararlanmak için tekne alması. Tekne için alınan yakıtlar, tekne sefere çıkmayıp bir yere demirledikten sonra karadaki araçlarda kaçak olarak kullanılıyor. Türkiye Akaryakıt Bayileri Petrol ve Gaz Şirketleri İşveren Sendikası (TABGİS) Başkanı Ferruh Temel Züfikar, son dönemde bayilerde satılan akaryakıtın yüzde 20'lere varan oranda düştüğünü söyledi. Bazı şehirlerarası yolcu otobüsleri, TIR filosu olanlar ile halk otobüslerinin sahiplerinin bir araya gelerek tekne aldıklarını doğrulayan ve bu yönde kendilerine de çok sayıda duyum geldiğini anlatan Zülfikar, “Birkaç mil açıldıktan sonra tekneyi demirleyip yakıtı karada kullanıyorlar” dedi.
Ortaklaşa ticari tekne ve yat satın alıyorlar
* Bazı şehirlerarası yolcu otobüsleri ile halk otobüsleri hatta TIR filoları bir araya gelerek ticari tekne ve yat alıyor. Teknelerde kullanılan yakıtta sıfır ÖTV olduğu için yakıtı doldurup birkaç mil sonra demirliyorlar. O teknenin yakıtı daha sonra araçlarda kullanılıyor.
* Güney'den ve Karadeniz'den kaçak yollarla akaryakıt geliyor. Bunlar daha çok ücra istasyonlarda illegal yollardan satılıyor.
* Şehirlerarası yollarda ve hatta şehir içindeki bazı bakkal ve manavlarda bile yakıt olarak 10 numaralı yağ bulunuyor. ÖTV'si düşük bu ürün motorin ile karıştırılıp depoya konuluyor. ÖTV miktarı 0.30 lira olduğu için çok yaygın olarak alınıyor.
* Atık yağlardan bir miks yapıp yakıt olarak kullanılıyor. Bazı araçların ardından çok fazla siyah duman çıkması ve kızartma kokusu gelmesinin nedeni de bu. (Habertürk)

Boşuna söylenmemiş demokrasilerde çare tükenmez .;)
..................
Otobüsçüleri ÖTV yatçı yaptı!
......
Ortaklaşa ticari tekne ve yat satın alıyorlar

Güleriz ağlanacak halimize sözüne en güzel örnek...........

Geri